Soru Mi9 explorer alınır mı? Neye dikkat etmeliyim

anzolot

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
murat
Cihazım
not 4
Konular
4
Arkadaşlar merhaba, Mi9 explorer incelerken siteyi görüp aranıza yeni katıldım.

Kullanmış olduğum mevcut telefon arıza sinyalleri vermeye başlayınca yeni telefon arayışına girdim ve Mi9 explorer kafamı kurcalamaya başladı. İnternette bir kaç kişi telefonunu satıyor, satan arkadaşlardan biri imeinin yazılımla atıldığını bir sorun çıkmayacağını güvenebileceğimi söylüyor, bir diğer telefon sahibi telefonunu 1-2 ay önce pasaporta kaydettirmiş o da bir sıkıntı çıkmayacağını söylüyor, bir diğeri de ne demek istediğini anlamadım ama malum yolla kayıtlı bir sorun çıkmaz diyor.

Durumu böyle olan bir telefona 5.000 TL. verilip alınır mı? Neye dikkat etmem gerekiyor?

Metin

(:
Premium Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin Çınar
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
131
2.el bir cihaza o para asla verilmez hocam.. Ve bu imei kayıt VS konuları karmaşık, bulaşmayın kesinlikle.

Edit : hoşqeldiniz hocam. :)

Oyla:

anzolot

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
murat
Cihazım
not 4
Konular
4
2.el bir cihaza o para asla verilmez hocam.. Ve bu imei kayıt VS konuları karmaşık, bulaşmayın kesinlikle.

Edit : hoşqeldiniz hocam. :)

Hoş bulduk teşekkür ederim, baktığım cihazların bir kaçında etiketleri duruyor. Kayıt edilmiş imei eğer sorunluysa yada yabancı yolcu yanında getirilmişse e-devletten imei sorgulatınca ne olduğu açıkça yazar mı?

Oyla:

Metin

(:
Premium Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin Çınar
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
131
Telefonun imei no sorgulama işlemini yaptığımız zaman, kayıtlı olan cihaz elimizde tuttuğumuz cihaz ise normal karşılanır, sorun yok doğal olarak, ama ben ısrarcıyım, bulaşmayın hocam.. Cihazda belki sorun var, nereden biliyorsunuz? Dışında etiket var diye, temiz olduğu anlamına da gelmez.. O paraya gidin başka sıfır cihaz alın..

Oyla:

anzolot

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
murat
Cihazım
not 4
Konular
4
Telefonun imei no sorgulama işlemini yaptığımız zaman, kayıtlı olan cihaz elimizde tuttuğumuz cihaz ise normal karşılanır, sorun yok doğal olarak, ama ben ısrarcıyım, bulaşmayın hocam.. Cihazda belki sorun var, nereden biliyorsunuz? Dışında etiket var diye, temiz olduğu anlamına da gelmez.. O paraya gidin başka sıfır cihaz alın..

Değerli bilgileriniz için çok teşekkür ederim, uyarınızı dikkate alacağım

Oyla:

Devilyn

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
sirius, diting
Meslek
ceng
Konular
30
Arkadaşlar merhaba, Mi9 explorer incelerken siteyi görüp aranıza yeni katıldım.

Kullanmış olduğum mevcut telefon arıza sinyalleri vermeye başlayınca yeni telefon arayışına girdim ve Mi9 explorer kafamı kurcalamaya başladı. İnternette bir kaç kişi telefonunu satıyor, satan arkadaşlardan biri imeinin yazılımla atıldığını bir sorun çıkmayacağını güvenebileceğimi söylüyor, bir diğer telefon sahibi telefonunu 1-2 ay önce pasaporta kaydettirmiş o da bir sıkıntı çıkmayacağını söylüyor, bir diğeri de ne demek istediğini anlamadım ama malum yolla kayıtlı bir sorun çıkmaz diyor.

Durumu böyle olan bir telefona 5.000 TL. verilip alınır mı? Neye dikkat etmem gerekiyor?
Hocam neden explorer alıyorsun ki görünüşüne aldanma o arkadaki görünenler plastik mi 9 öneririm.

Oyla:

anzolot

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
murat
Cihazım
not 4
Konular
4
Hocam neden explorer alıyorsun ki görünüşüne aldanma o arkadaki görünenler plastik mi 9 öneririm.

Devilyn aslında dediğiniz gibi o arka görünüşü önce tav etti, gorilla glass 5 cam olduğunu söylediler. Depolama kapasitesine pek takılmadım zaten 128 gb. bile oldukça yüksek ama diğer taraftan kıyaslayınca 12 gb. ram olması hoşumada gitmedi değil.

Oyla:
Üst Alt