Yardım Mi9 Custom ROM Sonrası sürekli twrp atıyor yardım

yaytas

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yaşar
Cihazım
mi5
Konular
1
Merhabalar yaklaşık 2 yıldır mi9 kullanıyorum. Artık değişiklik olsun diye custom rom atmaya karar verdim. Yüklerken format data+ 4 wipe yaptım yükledim ancak açılmadan sürekli twrp atıyor orange fox twrp de de aynı sonuç. fastboot dan stock rom flashlıyorum sorun olmuyor. Ancak custom romları kesinlikle açamıyorum. Önerilerinizi bekliyorum.

E.D

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kamera
Cihazım
Mi 9
Konular
94
Format data yaptıktan sonra reboot recovery deyip sonra 4 wipe yapın. Yine olmazsa rom yüklenip tekrar twrp ye atarsa yine format data yapıp bu sefer reboor system diyin. Acaba indirdiğiniz rom dosyalarında bir sorun olabilir mi? Bugüne kadar sayısız rom değiştim maşallah en ufak sıkıntı çıkartmadı Mi 9.

yaytas

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yaşar
Cihazım
mi5
Konular
1
Format data yaptıktan sonra reboot recovery deyip sonra 4 wipe yapın. Yine olmazsa rom yüklenip tekrar twrp ye atarsa yine format data yapıp bu sefer reboor system diyin. Acaba indirdiğiniz rom dosyalarında bir sorun olabilir mi? Bugüne kadar sayısız rom değiştim maşallah en ufak sıkıntı çıkartmadı Mi 9.
hocam dediğiniz şekilde yapıyorum format data sonrası recovery reboot yapıyorum ardından 4 wipe yapıyorum. tekrar twrp ye atıyor bir format data daha denedim olmadı. indirdiğim rom dosyasıyla başka bir mi 9 a yükleme yapmıştım pixel experience romu. kendi cihazımın kerneli ile alakalı sorun olabilir mi

Save_Mi

Snowflake
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Platina/Courbet
Konular
207
Merhabalar yaklaşık 2 yıldır mi9 kullanıyorum. Artık değişiklik olsun diye custom rom atmaya karar verdim. Yüklerken format data+ 4 wipe yaptım yükledim ancak açılmadan sürekli twrp atıyor orange fox twrp de de aynı sonuç. fastboot dan stock rom flashlıyorum sorun olmuyor. Ancak custom romları kesinlikle açamıyorum. Önerilerinizi bekliyorum.
Dalvik,Data,Cahce,System seçip wipe yapın sonra romu yükleyin yükleme tamamlandığında format data yes yapıp reboot system deyin. Rom sonrası magisk yüklemesi yapıyorsanız bazı romlar magisk sonrasında boot etmiyor.

E.D

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kamera
Cihazım
Mi 9
Konular
94
Twrp hangi sürüm kullanıyorsunuz.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Birde hocam şuan android 12 aosp rom mu kurmak istiyorsunuz.

yaytas

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yaşar
Cihazım
mi5
Konular
1
hocam güncel orenagefox ile de denedim normalde twrp3.5.2_9-0 ile deniyordum.

Dalvik,Data,Cahce,System seçip wipe yapın sonra romu yükleyin yükleme tamamlandığında format data yes yapıp reboot system deyin. Rom sonrası magisk yüklemesi yapıyorsanız bazı romlar magisk sonrasında boot etmiyor.
magisk kurmaya çalışmıyorum hocam bir de dediğiniz gibi sonradan format data yapmayı deneyeceğim. teşekkürler geri dönüş yapacağım

E.D

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kamera
Cihazım
Mi 9
Konular
94
Android 12 kuracaksanız dfe flashlamayı unutmayın.

Ekli dosyalar

• Disable_Dm-Verity_ForceEncrypt_11.02.2020.zip
    4,8 MB · Görüntüleme: 18

yaytas

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yaşar
Cihazım
mi5
Konular
1

Birde hocam şuan android 12 aosp rom mu kurmak istiyorsunuz.
Android 11 aosp romda ve android 12 aosp romda denedim hocam öneriniz var ise başka romda da deneyebilirim. Ne yalan söyleyim Aosp ye alışabileceğimi düşünmüyorum

deniyorum hocam

hocam bununla ilk başta android 11 denedim tahmin edeceiniz üzere yine olmadı ardından dediğiniz gibi android 12 denedim ve cihaz açıldı. Teşekkür ederim size. Şimdi diğer konulardan kendime en uygun romu bulmam gerekli :) umarım android 11 flashlayabilirim şuan

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: E.D

E.D

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kamera
Cihazım
Mi 9
Konular
94
Android 11 aosp romda ve android 12 aosp romda denedim hocam öneriniz var ise başka romda da deneyebilirim. Ne yalan söyleyim Aosp ye alışabileceğimi düşünmüyorum

deniyorum hocam

hocam bununla ilk başta android 11 denedim tahmin edeceiniz üzere yine olmadı ardından dediğiniz gibi android 12 denedim ve cihaz açıldı. Teşekkür ederim size. Şimdi diğer konulardan kendime en uygun romu bulmam gerekli :) umarım android 11 flashlayabilirim şuan
Rica ederim. MIUI kullanmak istiyorsanız miuimix son stabili tavsiye ederim. Aosp android 11 de ise havoc OS ve crdroid favorilerim hem stabilite hemde şarj konusunda. Size kolay gelsin hocam

yaytas

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yaşar
Cihazım
mi5
Konular
1
Rica ederim. MIUI kullanmak istiyorsanız miuimix son stabili tavsiye ederim. Aosp android 11 de ise havoc OS ve crdroid favorilerim hem stabilite hemde şarj konusunda. Size kolay gelsin hocam
Teşekkür ederim hocam önerileriniz için şimdilik pixelin genel görüntüsünü beğendim şarj ve performans için bir kaç gün kullanacağım sonrasında söylediklerinizi test edeceğim. iyi forumlar

Üst Alt