Soru Mi8se şarj su gibi gidiyor yardım

Gkh__

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Gökhan
Cihazım
Mii8se
Konular
5
İyi akşamlar 2 haftadır mi8se kullnıyorum ama şarj konusunda hiç memnun degilim resimlerde şarj ve rom bilğilerini paylaşıyorum sizce napmam lazım bu konuda
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

ghostzapper

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Selim
Cihazım
Mi 8 SE
Konular
0
Şöyle söyleyeyim bundan 2-3 güncelleme üzerine 8.11.15 betayı yüklemiştim ve rahat 6 -7 saat alıyordum , sonra magisk i yükledim telefon açılmayınca , temiz kurulum ile direk 8.11.15 i yükledim ve gözle görülür derece de ekran açık kalma süresi azaldı.şimdi en son dün paylaştım 5 saat 23 dakika aldım ekran süresini

Bu durumda EU ya geçmek için çokta bi neden yok.Güncelleme alması bi avantaj gibi görünse de pilden yedikten sonra bi avantajı bana göre yok.

Oyla:

bigbobcat

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ercan
Cihazım
Mi Mix 3
Meslek
bilgi işlem
Konular
22
Bu durumda EU ya geçmek için çokta bi neden yok.Güncelleme alması bi avantaj gibi görünse de pilden yedikten sonra bi avantajı bana göre yok.
temiz kurulum mu yapmamız lazım stabil 8.11.15 i kurmak için?

Oyla:

erkan176

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
erkan
Cihazım
mi 6
Meslek
memur
Konular
36
İyi akşamlar 2 haftadır mi8se kullnıyorum ama şarj konusunda hiç memnun degilim resimlerde şarj ve rom bilğilerini paylaşıyorum sizce napmam lazım bu konuda
arkadaşlar daha önce bi arkadaştan duymuştum,bütün uygulamaları kurduktan sonra google play hizmetlerini devre dışı bıraktığında şarj olayı düzeliyormuş bi deneyin derim

Oyla:

Çveneburi

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Xiaomi 14 Pro
Meslek
Private Driver
Konular
39

Merhaba eu romu denemiştim ve kullandığım global beta roma göre çok fazla tüketim olmuştu. Şu an gloabal betadayım şarjını bitiremiyorum telefonun diyebilirim :) Naçizane görüşümü paylaşayım dedim.

Oyla:

ghostzapper

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Selim
Cihazım
Mi 8 SE
Konular
0
Merhaba eu romu denemiştim ve kullandığım global beta roma göre çok fazla tüketim olmuştu. Şu an gloabal betadayım şarjını bitiremiyorum telefonun diyebilirim :) Naçizane görüşümü paylaşayım dedim.

Kesinlikle katılıyorum.Yani MIUI 10 a geçiyim diye pil süresi bu kadar düşücekse geçmeyiveririm daha iyi.Global olan sürümde kalmak çok daha doğru.Yaşadıgım tek hata var oda Whatsappta direk resim çekip iletirken uygulama hatası veriyor ve çıkıyor.Ancak whatsapp'ı tekrar açınca sorunsuz iletmiş oluyor.Bu sorunda benim için önemli değil.Birde tam olarak türkçeleşmemiş 1-2 kısım var.Kilit ekranında Swipe up to unlock yazıyor.Birde Takvim de aylar ingilizce görünüyor.Bunlar dışında hiçbir sorun yaşamadım.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

temiz kurulum mu yapmamız lazım stabil 8.11.15 i kurmak için?

Temiz kurulum hangi sürümü kullanırsanız zaten yapmak lazım.Ama pil süreleri bu şekildeyse ben iyiki güncellememişim.Hiçbir artısı yok bu durumda.

Oyla:

Gkh__

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Gökhan
Cihazım
Mii8se
Konular
5
arkadaşlar daha önce bi arkadaştan duymuştum,bütün uygulamaları kurduktan sonra google play hizmetlerini devre dışı bıraktığında şarj olayı düzeliyormuş bi deneyin derim
Nasıl olucak bu peki durdurmaya zorlsan gene acılır
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Mi8se için global beta hangisi ya ilk senden duydum bunu

Son düzenleme:
Oyla:

Gkh__

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Gökhan
Cihazım
Mii8se
Konular
5

Evet 8.11.15 en son aldığım ekran süresi

Oyla:

bigbobcat

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ercan
Cihazım
Mi Mix 3
Meslek
bilgi işlem
Konular
22
Arkadaşlar size bir şey sormak istiyorum ; ayarlar +ek ayarlar + gizlilik + özel erişim+ pili iyi hale getir seçeneği var . Çeşitli program ve android programlarında altarında "iyi hale getirilmedi" ibaresi yazıyor . Mesele " android service libarary ". Seçeneğine tıkladığımda açılan kısımda pili iyi hale getir seçeneği var ve diğer uygulama , programlar da da aynı seçenekler var ? Bunu yapan kimse var mı ? " İyi hale getir " " daha iyi için pil ömrünü uzatır diyor "

Bu uygulama ve programlara pili iyi hale getir seçeneğini tıklasak, ayarları değiştirir mi ( bildirim vs ) telefon da sorun yaratır mı ?

Ekli dosyalar

• Screenshot_2019-01-08-01-39-44-373_com.android.settings.png
    Screenshot_2019-01-08-01-39-44-373_com.android.settings.png
    112,6 KB · Görüntüleme: 23
  • Screenshot_2019-01-08-01-39-54-498_com.android.settings.png
    Screenshot_2019-01-08-01-39-54-498_com.android.settings.png
    165 KB · Görüntüleme: 18
Oyla:

dgnkrmz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Doğan
Cihazım
Mi 8 SE
Konular
0
Sim kartla alakalı bir durum olabileceğini düşünüyorum. Elimde iki tane 8se var ikisinin de hattı turkcell. Biri 64k biri 128k sim kartların. 128k olan sim kartın takılı olduğu telefonda şarj daha hızlı tükeniyor. Bu akşam test için 128k olanı diğer telefona takacağım bakalım yine hızlı tükenecek mi

Oyla:
Üst Alt