Yardım Mi8SE Mikrofon sorunu

Mucahiteh

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mücahit
Cihazım
Xiaomi Mi8 SE
Konular
4
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
MiRoom 11 beta
Telefon Modeli
Mi 8 SE
Bootloader Kilidi
Açık
Selamün aleyküm arkadaşlar benim mi8se cihazımda telefonla görüştüğümde ortam sesini yani çevredeki sesleri tamamen karşı tarafa gönderiyor buda benim sesimin gidişini minimuma düşürüyor yani sesim karşı taraf için çok az duyuluyor.
Not ; kulaklık takıp onunda mikrofonunu denedim aynı sorun devam etti.
Cihaz mi8se
Rom MIUI MiRoom 11 android 10 beta
Önceki rom MIUI 11 eu stabil rom onda da sorun vardı.

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi Mi 13u
Meslek
Mod
Konular
315
Selamün aleyküm arkadaşlar benim mi8se cihazımda telefonla görüştüğümde ortam sesini yani çevredeki sesleri tamamen karşı tarafa gönderiyor buda benim sesimin gidişini minimuma düşürüyor yani sesim karşı taraf için çok az duyuluyor.
Not ; kulaklık takıp onunda mikrofonunu denedim aynı sorun devam etti.
Cihaz mi8se
Rom MIUI MiRoom 11 android 10 beta
Önceki rom MIUI 11 eu stabil rom onda da sorun vardı.

Hocam, kulaklık takıp denemenize birşey soleyemem. Kulaklıklar çok korunaklı değiller. Ama telefonun kendi ahizesinden konuşurken böyle sıkıntı varsa, cihazda birden fazla mikrofon var. Onları bulup içerisine toz kacmismi bakarmısınız. Mikrofonlardan biri dış sesleri engellemek için var çünkü.

Oyla:

Devransahinx

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Devransahinx
Cihazım
Redmi note 7
Konular
79
Hocam, kulaklık takıp denemenize birşey soleyemem. Kulaklıklar çok korunaklı değiller. Ama telefonun kendi arızasından konuşurken böyle sıkıntı varsa, cihazda birden fazla mikrofon var. Onları bulup içerisine toz kacmismi bakarmısınız. Mikrofonlardan biri dış sesleri engellemek için var çünkü.
Hocam benimde kulaklığım çalışıyor fakat sadece videolarda sesim gidiyor aramalarda, whatsapp sesli mesajda, instgram sesli mesajda ve kaydedicide hiç ses gitmiyor masik X kullanıyorum Note7

Oyla:

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi Mi 13u
Meslek
Mod
Konular
315
Hocam benimde kulaklığım çalışıyor fakat sadece videolarda sesim gidiyor aramalarda, whatsapp sesli mesajda, instgram sesli mesajda ve kaydedicide hiç ses gitmiyor masik X kullanıyorum Note7
Hocam mikrofonun birisinde sorun var.. Çünkü sesi algılayıp ileten iki mikrofon var. Biri ahize için diğeri dış hoparlör için. Sizde mikrofonları bir temizleyip deneyin, çözülmezse cihazı garanti veya tamire vermelisiniz.

Oyla:

Mucahiteh

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mücahit
Cihazım
Xiaomi Mi8 SE
Konular
4
Hocam mikrofonun birisinde sorun var.. Çünkü sesi algılayıp ileten iki mikrofon var. Biri ahize için diğeri dış hoparlör için. Sizde mikrofonları bir temizleyip deneyin, çözülmezse cihazı garanti veya tamire vermelisiniz.
Hocam nasıl temizleyebilirim zarar vermeden.?

Oyla:
Üst Alt