Çözüldü [Mİ8SE] Kamera portre modu yeşil ekran sorununun çözümü (Yeni Sorunsuz Modem Dosyası )

2zynl1

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Zeynel
Cihazım
Mi 8 Se
Konular
0
Mi8 Se kullanan arkadaşların rom yükledikten sonra şebekenin gelmesi için modem yükledikten sonra kamerada potre modunda yeşil renk sorunu ile karşı karşıya kalıyorduk. Ancak kendi deneme yöntemleriyle bu sorunu çözdüm. Aşağıda anlattığım şekilde yaparsanız sizde bu sorundan kurtulmuş olursunuz

• TWRP > Format data & 4 wipe
  • TWRP > Reboot to Recovery
  • romunu yükle
  • Rom yükledikten sonra reset atma geri tuşuna basıp
  • Linkte verdiğim dosyasını çıkartıp Backups klasörünü TRWP'nin içinde bulunan Restore klasörünün içine atın
  • TWRP > Restore > Modem
  • Reboot to Smerr
Ben denedim oldu ama nasıl oldu bilmiyorum 😅 hatırladığım zip dosyasının (buckups) içindeki klasörü direk dosyalarımdaki twrp ye kopyaladım. ( Aşağıda foto paylaştım) Sonra Twrp a girdim restore bölümüne girdim o dosyayı seçtim ve anahtarı kaydırdım oldu çok anlamıyorum umarım açıklayıcı olmuştur. 😅

Ekli dosyalar

• Screenshot_2022-07-18-17-06-50-145_com.android.fileexplorer.jpg
    Screenshot_2022-07-18-17-06-50-145_com.android.fileexplorer.jpg
    104,6 KB · Görüntüleme: 25

Maxtorices

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emre
Cihazım
Mi 8 SE
Konular
6
Ben denedim oldu ama nasıl oldu bilmiyorum 😅 hatırladığım zip dosyasının (buckups) içindeki klasörü direk dosyalarımdaki twrp ye kopyaladım. ( Aşağıda foto paylaştım) Sonra Twrp a girdim restore bölümüne girdim o dosyayı seçtim ve anahtarı kaydırdım oldu çok anlamıyorum umarım açıklayıcı olmuştur. 😅
Rom vs. kurdunuz mu?

EnFuEs

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
furkan
Cihazım
Redmi 5 plus
Konular
0
Bende wifi bağlantısında kopma vardı. Kamera sağlamdı. Bunu bi deniyeyim dedim. Şimdi wifi düzeldi. Portre yeşil ekran veriyor. haha--

Lexaionist

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunuscan
Cihazım
OnePlus 9
Meslek
Öğrenci
Konular
94
Bende wifi bağlantısında kopma vardı. Kamera sağlamdı. Bunu bi deniyeyim dedim. Şimdi wifi düzeldi. Portre yeşil ekran veriyor. haha--
Gcam kurun hocam.Kaçak telefon almanın cezası oldu bize bu maalesef.

Üst Alt