Soru Mi8se kamera bağlanamıyor hatası

it is a lie20

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
buğra
Cihazım
mi5
Konular
2
Şimdiden hayırlı bayramlar dostlar. Mi8se telefonumda aldığımdan beri (uzun zaman oldu ikinci el olarak, ikinci telefon olarak kameraların çalışmadığını bilerek aldım) kameralar çalışmıyor. Modem dosyası değiştirdim, farklı stock romlar (stock romda flash çalışıyor ama custom romlarda flash çalışmıyor) ve custom romlar denedim, kasayı açtım soketleri kontrol ettim, selfie ve arka kamerayı soketlerinden çıkarıp tek şekilde kontrol ettim, pesist dosyası flashladim. Adb shell'den dumpsys media.camera ile baktım fakat kameraların hiçbiri görünmüyor. Son olarak artık donanımsal olduğunu düşünüp kameraları değiştireceğim ama değiştirmeden önce akıl akıldan üstündür diyerek sizlere de danışmak istedim. Bir öneriniz var mıdır? "Bir de şunu dene" dediğiniz bir yöntem. İlgilenen arkadaşlara șimdiden cok teşekkür ederim, hayırlı bayramlar tekrar.

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
Hemen her şeyi denemişsiniz gibi görünüyor hocam. Sadece Çin romu kalmış. Bence kamera değiştirmeden önce bir de fastboot ile Çin romu deneyin o da olmazsa donanımsaldır diyebiliriz zannediyorum.

it is a lie20

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
buğra
Cihazım
mi5
Konular
2
Hemen her şeyi denemişsiniz gibi görünüyor hocam. Sadece Çin romu kalmış. Bence kamera değiştirmeden önce bir de fastboot ile Çin romu deneyin o da olmazsa donanımsaldır diyebiliriz zannediyorum.
Çin romunu da denedim hocam. Zaten ekran ve arka camı kırık bir mi8se buldum 400 liraya yarın alacağım kısmetse. Sadece kamerayı alıp değiştirmek istemiyorum. Çünkü iki kameranında gitmesi beni sadece sorunun kamera olmadığı konusunda endişelendirdi. Şimdiki anakartimin üzerindeki bir devrelerden birisinin yol veya entegresi hasar gördü diye düşünüyorum.

MI 8 SE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Halilibrahimozenn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
İyi
Cihazım
Redmi note4
Konular
1
Başkan çözüm bulabildin mi acaba. Kameralar donanım olarak calisiyo. WhatsApp görüntülü konuşmada vs ama uygulama açıkça donuyo. Hata veriyo

NoquitgamE

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erhan
Cihazım
Redmi Note 6 Pr
Konular
5
Bende 1 haftadır denemediğim rom kalmadı el feneri çalışıyor ama kamera bağlanmadi hatası alıyorum. Çözemedim hala

Üst Alt