Yardım mi8se kalıcı twrp nasıl yüklerim

Sandocan

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burak
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
46
Öyle söylüyorlar
Bin şükür daha o kadar rom attım şükür ki bişey yok
Hocam ben telefonu alırken satıcı normalde imei kayıtlı telefonlar Fabrika ayarlarına döndürülürse imei si gider ama bizim attıklarımız gitmiyor demişti, çok şükür kaç kere fabrika ayarlarına döndürdüm gitmedi.

Nescafe656

Mevlüt
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt
Cihazım
S24 Ultra
Meslek
Kombi Tamiri
Konular
72
Hocam ben telefonu alırken satıcı normalde imei kayıtlı telefonlar Fabrika ayarlarına döndürülürse imei si gider ama bizim attıklarımız gitmiyor demişti, çok şükür kaç kere fabrika ayarlarına döndürdüm gitmedi.
Benim aldığım adamda abi rom atma işine girersen IMEI uçar dedi . Ama bin şükür o kadar yazılım değiştiriyorum twrp den bişey olmadı

Bekow

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berkay
Cihazım
Mi mix 18k
Konular
5
nasıl yaparım bende işte babada bu lazım telefonu istediğim zaman fabrika ayarlarına geri döndürmek

Sandocan

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burak
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
46
nasıl yaparım bende işte babada bu lazım telefonu istediğim zaman fabrika ayarlarına geri döndürmek
Telefonu nerden aldın her hangi birindenmi yoksa telefoncudanmı ona göre aldığın yere sor Format atarsam imei si silinirmi diye

Bekow

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berkay
Cihazım
Mi mix 18k
Konular
5
kişiden aldım elden

Bekow

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berkay
Cihazım
Mi mix 18k
Konular
5
selamun aleyküm mi 8 se için yazıyorum telefonu satcaktım dedim fabrika ayarlarına sıfırlayayım ama forumda fabrika ayarlarına döndürürken açılışta telefon bootloaderda kaldığını öğrendim şimdi bazı arkadaşlar satıcıyla görüş imei uçmazsa sıfırla dedi aradım satıcı konuştum dedi sıfırla ne imei uçar nede rom gider tamam dedim güvendim yaptım ama tahmin ettiğim gibi cihaz açılmıyor 5 saat olucak cihazda mi logosu var altındada unlocked yazısı adamı aradım yaptım böyle oldu tamam ben gelip alcam dedi haber bekliyorum bakalım - bundan sonraki işlemi ben yapabilirmiyim evde bilgisayarım var yardımcı olursan sevinirim . ses + ve güç tuşuna 3 dakika basılı tuttum ama twrp ekranı gelmiyor yine aynı mi yazısı ve altında unlocked yazısı geliyor yardımcı olursan dua ederim reis
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

bu aşamadan sonra twrp yükleyip telefonu açılır hale getirebilirmiyim eu beta 9.7.4 sürümü var miui 10.5 android 9 maksadım kalıcı twrp yapmak istememdi

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24
selamun aleyküm mi 8 se için yazıyorum telefonu satcaktım dedim fabrika ayarlarına sıfırlayayım ama forumda fabrika ayarlarına döndürürken açılışta telefon bootloaderda kaldığını öğrendim şimdi bazı arkadaşlar satıcıyla görüş imei uçmazsa sıfırla dedi aradım satıcı konuştum dedi sıfırla ne imei uçar nede rom gider tamam dedim güvendim yaptım ama tahmin ettiğim gibi cihaz açılmıyor 5 saat olucak cihazda mi logosu var altındada unlocked yazısı adamı aradım yaptım böyle oldu tamam ben gelip alcam dedi haber bekliyorum bakalım - bundan sonraki işlemi ben yapabilirmiyim evde bilgisayarım var yardımcı olursan sevinirim . ses + ve güç tuşuna 3 dakika basılı tuttum ama twrp ekranı gelmiyor yine aynı mi yazısı ve altında unlocked yazısı geliyor yardımcı olursan dua ederim reis

bu aşamadan sonra twrp yükleyip telefonu açılır hale getirebilirmiyim eu beta 9.7.4 sürümü var miui 10.5 android 9 maksadım kalıcı twrp yapmak istememdi

Gerçekden konuyu okumadan bir şey yapıyorsunuz sonrada neden böyle oldu diyorsunuz , siz siz ile paylaştığım konuyu okumamışsınız orada yazıyor nasıl sıfırlama yapabileceğiniz , ve bu sorunu yaşayacağınız ,

Sıfırlama -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Wipe işlemi gereklidir,Twrp girip wipe aşağıdaki şeridi çekmeniz yeterlidir ancak detaylı bilgi buradan bakabilirsiniz ,

Burada konusu

Telefonun içinden Sıfırlama yapacaksanız twrp olduğundan emin olmalısınız
Twrp yok ise rom tamamen silinecek ve mi yazısında telefon açılmayacaktır.

En iyi yöntem Twrp açıp wipe a girip şeridi sağa çekmektir.

Kafanıza göre deneme yapıpda sorun olarak yardım istemek doğru değil ,

Şimdi fastboot sorunu içinde o konuya aman bakmayın ve kalsın öyle telefon düzeltemeyin,

Mahmut Koçyiğit

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mahmut
Cihazım
Xiaomi MI 8 SE
Meslek
Öğrenci
Konular
32

Yahu güzel kardeşim bende MI 8 SE kullanıyorum gerek cihazdan gerek twrp den yazılım arada bir beta ya geçtim bazen stabil e böyle bir olmadı. Cihazın orada kalması rom silinmiş ve twrp yok önce twrp yükle MIUI hangi sürümü yükleyeceksen ona uygun twrp yi yükle ardından install ile rom u flashla cihaz açılacaktır zaten. IMEI gider dediler banada ama şuana kadar çok şükür bişey olmadı.

Üst Alt