Yardım MI8 Ses Sorunu

enverdv

Bosch Test Equipment Service Engineer
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Enver
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Meslek
Uzman Tekniker
Konular
20
Herkese merhabalar,

Xiaomi MI8 6/128 cihazım var, bu cihazda kulaklıkla müzik dinlerken saçma bir sorun ile karşı karşıyayım.
Sesi en yükseğe almama rağmen tam olarak yükseltmiyor, kulaklığım da Xiaomi In Ear HD Pro.
Ta ki WhatsApp'dan herhangi birine mesaj atana kadar. Wp'nin mesaj gönderme sesini bilirsiniz, mesaj gittikten sonra çıkan gönderme sesi takibinde kulaklık olması gereken seviyede ses vermeye başlıyor. Daha önceden bu durum ekran kilidinin sesine bağlıydı, eski versiyonlarda da böyle saçma bir durum yaşıyordum. Ama onda en azından kilidi aç-kapa yapınca kilit sesine takiben kulaklık normale dönüyordu. Şimdi kilit sesi de işe yaramıyor. Wp'den mesaj atıyorum ses yükseliyor. Böyle enteresan bir sorun yaşayan var mı? Çözümü ne olabilir?
Spotify ve dahili müzik çalar fark etmeksizin hepsinde yapıyor bunu. Tüm ekolayzır ve kulaklık ayarlarını denedim. Yine aynı.

Saygı ve sevgilerimle.

enverdv

Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Enver
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Meslek
Uzman Tekniker
Konular
20
Sanırım ya kimse kulaklık kullanmıyor ya da bu sorunu yaşayan yok :(

Oyla:

enverdv

Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Enver
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Meslek
Uzman Tekniker
Konular
20
Betada da stabilde de bu problem vardı bende.

Oyla:

Berkaygulpek

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Berkay
Cihazım
Mi 8
Konular
5
Aynı sorunu bende yaşıyorum hocam wp den mesaj gönderene kadar kısık oluyor ses

Oyla:

Erhankaan

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
erhan
Cihazım
Mi 8
Konular
22
Herkese merhabalar,

Xiaomi MI8 6/128 cihazım var, bu cihazda kulaklıkla müzik dinlerken saçma bir sorun ile karşı karşıyayım.
Sesi en yükseğe almama rağmen tam olarak yükseltmiyor, kulaklığım da Xiaomi In Ear HD Pro.
Ta ki WhatsApp'dan herhangi birine mesaj atana kadar. Wp'nin mesaj gönderme sesini bilirsiniz, mesaj gittikten sonra çıkan gönderme sesi takibinde kulaklık olması gereken seviyede ses vermeye başlıyor. Daha önceden bu durum ekran kilidinin sesine bağlıydı, eski versiyonlarda da böyle saçma bir durum yaşıyordum. Ama onda en azından kilidi aç-kapa yapınca kilit sesine takiben kulaklık normale dönüyordu. Şimdi kilit sesi de işe yaramıyor. Wp'den mesaj atıyorum ses yükseliyor. Böyle enteresan bir sorun yaşayan var mı? Çözümü ne olabilir?
Spotify ve dahili müzik çalar fark etmeksizin hepsinde yapıyor bunu. Tüm ekolayzır ve kulaklık ayarlarını denedim. Yine aynı.

Saygı ve sevgilerimle.
Ayarlar / ek ayarlar / bölge / azerbaycan yapin geçmis olsun :)

Oyla:

oznkm

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ozan
Cihazım
Xiaomi Mi8
Konular
0
Yok malasef Azerbeycan yapıncada olmuyor artık. Bütün bölgelerin ses seviyeleri düştü.

Oyla:

efiltem

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zek
Cihazım
MI 8
Konular
8
Arkadaşın bahsettiği durum herkesin telefonunda mevcut. Bölge değiştirmekle çözülen bir durum değil. Daha önce açtığım "bölgelere göre face id ve ses yüksekliği" başlığında belirttiğim üzere artık xiaomi tüm bölgelerdeki sesleri eşitledi. Daha doğrusu kısıtladı. Bunu yaparken de hiç şaşırmadığım şekilde bir "bug" bıraktı ortaya.

Nedir bu bug? Yazılımla getirdikleri ses seviyesi kısıtlaması ile whatsapp uygulaması arasında oluşan bir hata.

Telefonunuzdan herhangi bir uygulamadan müzik açın. Sonra whatsapp'tan herhangi birisine mesaj atın. Ses seviyesi eski kısıtlanmamış düzeye gelerek hatırı sayılır bir artışa sebep olacak. Tabi eğer bölgeleriniz daha önceki başlıkta belirttiğim ses seviyesi yüksek bölgelerde ise.

Şöyle anlatayım detaylı olarak. Daha önceden azerbaycan ya da gürcistan gibi birkaç bölgede ses kısıtlaması yoktu ve değerler çok yüksekti. Tarihini tam hatırlamıyorum ama baya bir süre önce xiaomi bu bölgelerdeki ses seviyesini kısarak diğer bölgelerdeki düşük ses seviyesi ile eşitledi. Bunu yaparken de whatsapp uygulamasında mesaj atarken kısıtlamayı deaktif eden bir hata bıraktılar.

Bu hata ise geçici oluşmakta. Uygulamayı/şarkıyı/ya da dinlediğiniz her neyse kapatıp açtığınızda ses seviyesi yine düşecektir taa ki whatsapttan bir mesaj yazana kadar.

Şaşırmayın. Çünkü xiaomi kullanıyoruz.

Oyla:
Üst Alt