Yardım Mi8 SE TWRP Unmodified System Partition

gelmekteolan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Berk
Cihazım
Mi8 SE
Konular
5
Merhaba

Mi8 SE telefonunu yeni satın aldım. TWRP girmek istedim, ilk açılışta aşağıdaki resimdeki uyarıyı veriyor. Ne yapmalıyım? Rootlu olup olmadığını bilmiyorum.

Sitede bu konu hakkında detaylı bilgiye ulaşamadım.

Yanlış bir işlem yapmamak adına sormak istedim.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Xiaomi eu rom yüklü.
TWRP nin ve rom un silinmemesi için ne yapmalıyım?

dj_yuxexes

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin
Cihazım
Mi 5s Plus
Meslek
Polis Memuru
Konular
2
Merhaba

Mi8 SE telefonunu yeni satın aldım. TWRP girmek istedim, ilk açılışta aşağıdaki resimdeki uyarıyı veriyor. Ne yapmalıyım? Rootlu olup olmadığını bilmiyorum.

Sitede bu konu hakkında detaylı bilgiye ulaşamadım.

Yanlış bir işlem yapmamak adına sormak istedim.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Xiaomi eu rom yüklü.
TWRP nin ve rom un silinmemesi için ne yapmalıyım?
Üstteki never show this ile devam eden çentiği seçip sürgüyü çekin yeterli twrp ekranı gelecek. Muhtemelen root yoktur sonradan yüklenen bir durum root olayı. Twrp den eğer rom yüklemeyecekseniz bişey yapmadan geri çıkın ( reboot / system).

MI 8 SE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

A.BayramKorkmaz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Xiaomi
Cihazım
MI 9 Lite
Meslek
Elektrik Teknikeri
Konular
36
Üstteki never show this ile devam eden çentiği seçip sürgüyü çekin yeterli twrp ekranı gelecek. Muhtemelen root yoktur sonradan yüklenen bir durum root olayı. Twrp den eğer rom yüklemeyecekseniz bişey yapmadan geri çıkın ( reboot / system).

4pda sitesinde geçen bir şey kafama takıldı
Rot için gerekli olanlar ve rot yapmadan sadece twrp kullanmak gibi birşeyler
Hepsine izin ver veya default ayarlara dön gibi
Tam olarak açıklayabilirmisiniz

Oyla:

dj_yuxexes

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin
Cihazım
Mi 5s Plus
Meslek
Polis Memuru
Konular
2
4pda sitesinde geçen bir şey kafama takıldı
Rot için gerekli olanlar ve rot yapmadan sadece twrp kullanmak gibi birşeyler
Hepsine izin ver veya default ayarlara dön gibi
Tam olarak açıklayabilirmisiniz
Hocam valla ne demek istediğinizi anlamadım ama şöyle söyleyim. Root yapacaksanız mi 8 se için belli magisk sürümleri var onları bulup indiriyorsunuz (.zip) uzantılı. Twrp menüsünden install seçip inen dosyayı seçip sürgüyü çekiyorsunuz. Root kaldırmak için de yine unroot zip dosyaları var inen sürüm ile aynı sürüm onu indirip aynı işlemi tekrar edip rootu kaldırmış oluyorsunuz. Bahsettiğiniz konu tam olarak nedir bilmiyorum konuyu burada paylaşın yorumlamaya çalışayım.

Oyla:

A.BayramKorkmaz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Xiaomi
Cihazım
MI 9 Lite
Meslek
Elektrik Teknikeri
Konular
36
Hocam valla ne demek istediğinizi anlamadım ama şöyle söyleyim. Root yapacaksanız mi 8 se için belli magisk sürümleri var onları bulup indiriyorsunuz (.zip) uzantılı. Twrp menüsünden install seçip inen dosyayı seçip sürgüyü çekiyorsunuz. Root kaldırmak için de yine unroot zip dosyaları var inen sürüm ile aynı sürüm onu indirip aynı işlemi tekrar edip rootu kaldırmış oluyorsunuz. Bahsettiğiniz konu tam olarak nedir bilmiyorum konuyu burada paylaşın yorumlamaya çalışayım.

Haklısınız ben anlatamadım , ama link ve postu buldum Burada

Orjinali
При первом запуске TWRP спросит о предоставлении права на модификацию системы. Этот момент надо рассмотреть внимательно.
  1. При выборе опции Allow Modifications, TWRP попытается модифицировать системный раздел и для старта системы придется ставить Root.
  2. Keep Read Only оставит системный раздел без изменений. Если рут не нужен, то выбираем этот пункт.
  3. Если случайно свайпнули Allow Modifications, то в Настройках TWRP сделайте сброс настроек и после перезагрузки настройте, как Keep Read Only и заново установите прошивку.
  4. Root установится вне зависимости от выбора опции Keep Read Only или Allow Modifications.
Google translete çevirisi
İlk başladığınızda TWRP sistemi değiştirme hakkını soracaktır. Bu an dikkatlice düşünülmelidir.
  1. Değişikliklere İzin Ver seçeneğini belirlerseniz, TWRP sistem bölümünü değiştirmeye çalışır ve sistemi başlatmak için Kök yüklemeniz gerekir.
  2. Salt Okunur tut sistem bölümü bozulmadan kalır. Kök gerekli değilse, o zaman bu öğeyi seçin.
  3. Yanlışlıkla Değişikliklere İzin Ver'i eklediyseniz, ardından TWRP Ayarlarında ayarları sıfırlayın ve yeniden başlattıktan sonra Salt Okunur Tutulacak şekilde yapılandırın ve bellenimi yeniden yükleyin.
  4. Kök Salt Okunur veya Değişikliklere İzin Ver seçeneğinden bağımsız olarak yüklenir.

Oyla:

gelmekteolan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Berk
Cihazım
Mi8 SE
Konular
5

Teşekkürler, ben de o şekilde hallettim.

Magisk kuracağım. Magisk Manager yüklü geldi fakat Magisk yüklü değil yazıyor açınca.
Magisk'in 18.2 sürümünü kuracağım.
Diğer - Mi 8 SE İlk Alım Ve İlk Kurulumlar (Rom/Twrp/Wipe/Güncelleme Sorunları)
Şu konuda en iyisinin 18.2 olduğu söyleniyor.
Daha güncel bir sürümü var mı?

Oyla:

dj_yuxexes

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin
Cihazım
Mi 5s Plus
Meslek
Polis Memuru
Konular
2
Haklısınız ben anlatamadım , ama link ve postu buldum Burada

Orjinali
При первом запуске TWRP спросит о предоставлении права на модификацию системы. Этот момент надо рассмотреть внимательно.
  1. При выборе опции Allow Modifications, TWRP попытается модифицировать системный раздел и для старта системы придется ставить Root.
  2. Keep Read Only оставит системный раздел без изменений. Если рут не нужен, то выбираем этот пункт.
  3. Если случайно свайпнули Allow Modifications, то в Настройках TWRP сделайте сброс настроек и после перезагрузки настройте, как Keep Read Only и заново установите прошивку.
  4. Root установится вне зависимости от выбора опции Keep Read Only или Allow Modifications.
Google translete çevirisi
İlk başladığınızda TWRP sistemi değiştirme hakkını soracaktır. Bu an dikkatlice düşünülmelidir.
  1. Değişikliklere İzin Ver seçeneğini belirlerseniz, TWRP sistem bölümünü değiştirmeye çalışır ve sistemi başlatmak için Kök yüklemeniz gerekir.
  2. Salt Okunur tut sistem bölümü bozulmadan kalır. Kök gerekli değilse, o zaman bu öğeyi seçin.
  3. Yanlışlıkla Değişikliklere İzin Ver'i eklediyseniz, ardından TWRP Ayarlarında ayarları sıfırlayın ve yeniden başlattıktan sonra Salt Okunur Tutulacak şekilde yapılandırın ve bellenimi yeniden yükleyin.
  4. Kök Salt Okunur veya Değişikliklere İzin Ver seçeneğinden bağımsız olarak yüklenir.
Tamam burda anlatmak istediği keep read only derseniz eğer sadece okuma yapmaya izin verirsiniz yani telefona yazma izni vermediğiniz için rom vs bişeyler yükleyemezsiniz. O sebepten yukarıda bahsettiğim gibi bu ekranı bir daha gösterme çentiğini işaretleyip sürgüyü çekerek hem okuma hem de yazma izni vermiş oluyoruz. Kısacası bu şekilde.

Oyla:

dj_yuxexes

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin
Cihazım
Mi 5s Plus
Meslek
Polis Memuru
Konular
2
Teşekkürler, ben de o şekilde hallettim.

Magisk kuracağım. Magisk Manager yüklü geldi fakat Magisk yüklü değil yazıyor açınca.
Magisk'in 18.2 sürümünü kuracağım.
Diğer - Mi 8 SE İlk Alım Ve İlk Kurulumlar (Rom/Twrp/Wipe/Güncelleme Sorunları)
Şu konuda en iyisinin 18.2 olduğu söyleniyor.
Daha güncel bir sürümü var mı?
Magisk 19 var. Ancak siz 18.2 yi kurun garanti olsun.

Oyla:
Üst Alt