Yardım Mi8 SE En Son Çıkan 20.3.26 Sürümlü Beta Romu Kurmayın!

okanbekar80

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Okan Bekar
Cihazım
Redmi Note 9S
Meslek
İngilizce Öğretmen
Konular
5
UYARI! En Son Çıkan 20.3.26 Sürümlü Beta Romu Kurmayın!

Arkadaşlar ne eski modem dosyası olan 9.5.16 ne de sonradan çıkan Android 10 FW isimli modem dosyası işe yaramıyor şebeke gidiyor IMEI okunmuyor. 20.3.26 sürüm numaralı Xiaomi.EU rom kurdum cihazın şebekesi uçtu her iki modem dosyasını da kurdum sonuç değişmedi. Lütfen kurmayın telefonunuzdan olmayın!

Kozalakbiti

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
3
Modem dosyasını arkadaşlar düzenlememiş olsalardı şimdi Miui 11'i bile göremiyorduk.
Miui 11 i gordukte ne oldu? Telefon amiralmi oldu. Cihazla habire ugrasip sorun yasayinca cihazi kotulemek nasil bi anlayis onu anlayamiyorum. Sikayet edecekseniz oynamayin cihazla. He oynayackasanizda sorun cikinca cihazi kotulemeyin bari.

Oyla:

Devilyn

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
sirius, diting
Meslek
ceng
Konular
30
O kötü oldu hocam telefonu sıfırlamak sıkıntı biraz. Bu soruna çözüm gelir mi ?
Gelmez bence modem yapan kalmadı ki hocam. Siz yedekleme yspın google fotoğraflar filan sıfırlayın ben şahsen yüklediğim gün geri dönüş yaptım kafam rahat
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Miui 11 i gordukte ne oldu? Telefon amiralmi oldu. Cihazla habire ugrasip sorun yasayinca cihazi kotulemek nasil bi anlayis onu anlayamiyorum. Sikayet edecekseniz oynamayin cihazla. He oynayackasanizda sorun cikinca cihazi kotulemeyin bari.
Bu arada miui 11 le 170 bin skor alan tel 210 bin leri gördü ekliyimgiggle~~

Oyla:

ertancetin

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ertan
Cihazım
Mi 8 SE
Meslek
Mali Müşavir
Konular
63
Arkadaşım, bu telefonu benim stabil olarak güncelleme alarak kullanmak hakkım değil mi? Niye para veriyorum ki ben o zaman? İyi! 1500 lira verip telefon aldık diye hiç ağzımızı açmayalım. Telefon amiral gemisi olacak diye yapmıyoruz biz güncellemeleri. Daha fazla kullanıcı deneyimi almak için birtakım güvenlik güncellemeleri için yapıyoruz. Bu telefonu aldığımda custom rom kuracağımı ben de biliyordum. Ama stabil rom yükleyip de şebeke sorunu çekip uğraştıracağı da hiç aklıma gelmezdi. Xiaomi fanboyluğu yapacaksanız da biraz elinizi vicdanınıza koyun. Cihazla uğraştığımız yok. Beta sürüme gelen çoğu şey ilerleyen zamanda stabil sürüme de gelecek. Şu anda arkadaşın çektiği şebeke problemi 2 ay sonra stabil güncellemede telefonuna geldiğinde forumda konu açmaya başlarsınız stabil rom güncelledim şebekem gitti diye. Bundan 3-4 ay önce de aynı sorunu betada yaşadığımızda stabile gelmeyecek gibi düşünen sizin gibi kurcalamayın diyen arkadaşlar, modem dosyasını düzenleyecek kimse yok mu diye konular açtılar. Arkadaş iyilik yapıp kurmamakla ilgili tavsiyede bulunmuş vaktinden ayırıp konu açmış. Yeri geldiği zaman iyiye iyi kötüye de kötü diyebilmeliyiz.

Oyla:

Kozalakbiti

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
3
Arkadaşım, bu telefonu benim stabil olarak güncelleme alarak kullanmak hakkım değil mi? Niye para veriyorum ki ben o zaman? İyi! 1500 lira verip telefon aldık diye hiç ağzımızı açmayalım. Telefon amiral gemisi olacak diye yapmıyoruz biz güncellemeleri. Daha fazla kullanıcı deneyimi almak için birtakım güvenlik güncellemeleri için yapıyoruz. Bu telefonu aldığımda custom rom kuracağımı ben de biliyordum. Ama stabil rom yükleyip de şebeke sorunu çekip uğraştıracağı da hiç aklıma gelmezdi. Xiaomi fanboyluğu yapacaksanız da biraz elinizi vicdanınıza koyun. Cihazla uğraştığımız yok. Beta sürüme gelen çoğu şey ilerleyen zamanda stabil sürüme de gelecek. Şu anda arkadaşın çektiği şebeke problemi 2 ay sonra stabil güncellemede telefonuna geldiğinde forumda konu açmaya başlarsınız stabil rom güncelledim şebekem gitti diye. Bundan 3-4 ay önce de aynı sorunu betada yaşadığımızda stabile gelmeyecek gibi düşünen sizin gibi kurcalamayın diyen arkadaşlar, modem dosyasını düzenleyecek kimse yok mu diye konular açtılar. Arkadaş iyilik yapıp kurmamakla ilgili tavsiyede bulunmuş vaktinden ayırıp konu açmış. Yeri geldiği zaman iyiye iyi kötüye de kötü diyebilmeliyiz.
Kardeşim 1 yili askin suredir bu cihazi kullaniyorum bugune kadar en ufak bir sorun yasamadim. Ama habire denenmemis kontrol edilmemis romlari yukleyip sorun yasayinca cihazi kotuluyosunuz. 1500 tl ye seviyesinin cok ustunde telefon alip surekli olarak kurcalarsaniz sorun yasamamaniz mumkun degil. Bu basligi acanla ilgili problemim yok adam denemis ve sorun yasamis cihazida kotulememis. Ben bu baslik altinda cihazı kotuleyenlere yaziyorum. Ben sorun yasayinca konu acarim ama cihazida kotulemem soruna neden olan henuz denenmemis romu yukleyerek benimdir cunku

Kardeşim 1 yili askin suredir bu cihazi kullaniyorum bugune kadar en ufak bir sorun yasamadim. Ama habire denenmemis kontrol edilmemis romlari yukleyip sorun yasayinca cihazi kotuluyosunuz. 1500 tl ye seviyesinin cok ustunde telefon alip surekli olarak kurcalarsaniz sorun yasamamaniz mumkun degil. Bu basligi acanla ilgili problemim yok adam denemis ve sorun yasamis cihazida kotulememis. Ben bu baslik altinda cihazı kotuleyenlere yaziyorum. Ben sorun yasayinca konu acarim ama cihazida kotulemem soruna neden olan henuz denenmemis romu yukleyerek benimdir cunku
1500 tl ye global telefon alsan suan android nougat kullaniyodun bu arada

Oyla:

Devilyn

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
sirius, diting
Meslek
ceng
Konular
30

1500 tl ye global telefon alsan suan android nougat kullaniyodun bu arada
Adam haklı beyler a50, iphone 7 , huawei p30 lite vb tellerden iyi performans gösteriyor boş yapmayın. Sorun istemeyen deiştirsin boş yapmasın. Her yerde yazıyor bu tür problemlerin olacağı. Satıcı bile güncelleme almaz diyor.

Oyla:

Kozalakbiti

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
3
Kimse yanlis anlamasin cihazi kurcalamayin demiyorum bende kurcaliyorum. (Biraz daha garanticiyim) kurcalamasam burada olmam zaten

Kurcalamayida seviyorum ama ne olursa olsun cihazin sistemiyle oynadiginizda sorun yasamaniz cok olasi android kitkat dan beri cihazlarla ugrasirim sorun da yasarim xiaomi disinda bi cok telefonuda kurcaladim sorunda yasadim. Ama cihazi cihazlari kotulemedim. Bi defasinda alcatel marka telefonu brickte ettim adamlar bootloader kilidini bile acttirtmiyordu. Telefonu root edip kurcalamaya baslayinca sorun yasama riskini goze almalisiniz demek istedigim budur.

Oyla:

Rakipsizegeli

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Yasar
Cihazım
Mi 8 s
Konular
1
Bu sürümden bir öncekine döndüm ama şöyle bir hata aliyorum yardım eder misiniz?

Android.process.acore durmaya...
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Oyla:

0nurSahin

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Mİ 8 SE
Meslek
Ne iş olsa yaparım
Konular
3
Bu sürümden bir öncekine döndüm ama şöyle bir hata aliyorum yardım eder misiniz?

Android.process.acore durmaya...
Evet hocam bu sorunu bende alıyorum. Anladığım kadarıyla 20.3.26 da bazı uygulamalar güncellenmiş. Tekrar eski sürüme dönüş yapınca sıkıntı oluyor. Benim deneme şansım yok şuanda bilgisayarım olmadığı için İmkanınız varsa sistemi kurduktan sonra wipe işlemlerini yapın. Ancak unutmayın ki cihaz belleğinizde kayıtlı ne varsa silinecektir. TWRP de tam bilmiyorum ama silinebilir. Dediğim gibi bilgisayarınız varsa ve daha önce bu işlemleri yaptıysanız bir deneyin sonucu bana da bildirin

Oyla:

ezrail

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
volkan
Cihazım
mi 8
Konular
13
UYARI! En Son Çıkan 20.3.26 Sürümlü Beta Romu Kurmayın!

Arkadaşlar ne eski modem dosyası olan 9.5.16 ne de sonradan çıkan Android 10 FW isimli modem dosyası işe yaramıyor şebeke gidiyor IMEI okunmuyor. 20.3.26 sürüm numaralı Xiaomi.EU rom kurdum cihazın şebekesi uçtu her iki modem dosyasını da kurdum sonuç değişmedi. Lütfen kurmayın telefonunuzdan olmayın!
bende android 10 geldi (beta degil ) guncelledim .. bi baktim sebeke gitti.. ilk bas imei gitti sandim. imei atmaya kalktim olmadi ..brick oldu sonra miui 10 çin romuna gectim halen prpblem dev etti.. en som miui 9 çin romu kurunca sebeke geldi anladimki modem dosyasi ucmus..su an eu roma gecemiyorum.. twrpden yukleyince cihaz brick oluyor..mecburen çin romda kullaniyorum.

Oyla:

0nurSahin

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Mİ 8 SE
Meslek
Ne iş olsa yaparım
Konular
3
Evet hocam bu sorunu bende alıyorum. Anladığım kadarıyla 20.3.26 da bazı uygulamalar güncellenmiş. Tekrar eski sürüme dönüş yapınca sıkıntı oluyor. Benim deneme şansım yok şuanda bilgisayarım olmadığı için İmkanınız varsa sistemi kurduktan sonra wipe işlemlerini yapın. Ancak unutmayın ki cihaz belleğinizde kayıtlı ne varsa silinecektir. TWRP de tam bilmiyorum ama silinebilir. Dediğim gibi bilgisayarınız varsa ve daha önce bu işlemleri yaptıysanız bir deneyin sonucu bana da bildirin
Hocam yeniden merhaba bende ki sorunun kaynağını buldum. Root Uninstaller ile Kişiler Depolamayı devredışı bıraktım android.process.acore hatası almıyor şimdilik.

DÜZENLEME:
NOT: Gmail yada telefona kayıt etmiş olduğunuz tüm numaralar siliniyor bu işlem sonucunda daha öncesinden rehber yedeğinizi alın.
Uygulamayı devre dışı bırakmayın. Bunun yerine Root Uninstaller de sağ üstte bulunun üç noktaya basın ve ayrıntılara tıklayın. Açılan yerde alt tarafta Clear all data işlemini yapın Artık android.process.acore hatası alamayacaksınız..

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-03-31-12-13-06-279_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2020-03-31-12-13-06-279_com.miui.securitycenter.jpg
    184,5 KB · Görüntüleme: 13
Son düzenleme:
Oyla:
Üst Alt