Yardım Mi8 QPST Config No Phone/No ESN Problemi

alperozd

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Birinci Adım
Cihazım
Mi8
Konular
4
Arkadaşlar yakın zamanda yurtdışına çıkacağımdan VoWifi'nin sağladığı avantajları da yanımda götürmek istedim.

Rehber - Quallcom İşlemci Cihazlarda Turkcell VoLte-VoWifi-ViLte Etkinleştirme

Bu rehberi kullanarak Vodafone için VoWifi özelliğini açmaya çalışıyorum.

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Bu şekilde görünüyor, yüklü sürüm QPST 2.7 build 474.

Devicemgr üzerinde sadece port "Qualcomm HS-USB Android DIAG 901D (COM3)" adıyla görünüyor.

Cihaz rootlu.

OS Pixel Experience CAF Edition, Firmware + Vendor 9.2.21.

Yardımlarınız için teşekkürler şimdiden.

Edit:

> fastboot getvar version-baseband
version-baseband:
Finished. Total time: 0.003s

Bunun boş dönmesi normal mi? TWRP ile EFS'leri yanlışlıkla restore etmeye çalıştığımda network gitmişti ve modemst1 modemst2 fsc partitionlarını sıfırlayıp fastboot romu yüklemiştim, şu an da şebeke sorunsuz çalışıyor. Bunlarla bozmuş olabilir miyim?

Son düzenleme:

ktasliel

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kerem
Cihazım
Mi Mix 2
Konular
1
Merhaba, bu probleme çözüm bulabilen oldu mu, bende Aynı durum mix2 de mevcut. Telefon No Phone olarak görünüyor bu nedenle de cihaza mevcut QCN backup yükleyemiyorum.

Oyla:

alperozd

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Birinci Adım
Cihazım
Mi8
Konular
4
Merhaba, bu probleme çözüm bulabilen oldu mu, bende Aynı durum mix2 de mevcut. Telefon No Phone olarak görünüyor bu nedenle de cihaza mevcut QCN backup yükleyemiyorum.
Miui ile deneyin.

Sent from my superior Xiaomeme phone using Tapatalk

Oyla:

ktasliel

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kerem
Cihazım
Mi Mix 2
Konular
1
Burada çalıştıktan sonra Telefona 10.42 yükledim ve imei tekrar uçtu. Sonra tekrar Miui 8 (MiFlash) global, Miui 8 (MiFlash) Chinese ve Miui 8 (TWRP) eu kurdum ama bir türlü cihaza tekrar QCN yükleyemedim. Unlock ve Root mevcut, Cihaz Diag mode ADB üzerinden alınabiliyor fakat bir türlü QCN yazamıyorum, aynı şekilde Write imei programlarının hiçbirisi de işlevsel değil artık.

Oyla:

acemimerakli

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özkan
Cihazım
mi5
Konular
2
Burada çalıştıktan sonra Telefona 10.42 yükledim ve imei tekrar uçtu. Sonra tekrar Miui 8 (MiFlash) global, Miui 8 (MiFlash) Chinese ve Miui 8 (TWRP) eu kurdum ama bir türlü cihaza tekrar QCN yükleyemedim. Unlock ve Root mevcut, Cihaz Diag mode ADB üzerinden alınabiliyor fakat bir türlü QCN yazamıyorum, aynı şekilde Write imei programlarının hiçbirisi de işlevsel değil artık.
yukarıdaki işlemleri yapmadan önce yedek aldıysanız geri yükleyebilirsiniz, muhtemelen imei geri gelecektir. almadıysanız bu forumdan veya internetten temiz bir qcn yedeği bulabilirseniz, qpst programı ile yüklemeyi deneyebilirsiniz.

Oyla:

shmsnvrd

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Şehmus
Cihazım
Redmi Note 4
Konular
0
Telefonunuz aygıt yöneticisinde "Qualcomm HS-USB Android DIAG 901D (COM3)" göründüğü zaman ADB'den şu komutla telefonu edl moduna alabiliyorsunuz; adb reboot edl
Fakat AOSP modlarda EFS dosya sistemi yok diye uyarıyor. Başka romlarda denerken EDL ( 9008) portuna geçiş için kullanabilirisiniz. AOSP ta yapamadım ben, tekrar Miui rom kuruyorum.

Oyla:

minegter

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
sami
Cihazım
redmi 8
Konular
0
Setprop sys.usb.config diag,adb ile aygit yoneticisinde bi degisim alamadim
Setprop sys.usb.config rndis,diag,adb kodu ile qualcomm baglantisini yakaladadim fakat backup yaparken qualcom gozukurken no phone diyor port acmak icin bir cok yol denedim. Bi sonuc alamadim yardimci olabilecek varmi?
Redmi note 8
Miui 11.0.9

Oyla:

Onder iletisim

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsa
Cihazım
Mate 20 Pro
Konular
2
Telefonunuz aygıt yöneticisinde "Qualcomm HS-USB Android DIAG 901D (COM3)" göründüğü zaman ADB'den şu komutla telefonu edl moduna alabiliyorsunuz; adb reboot edl
Fakat AOSP modlarda EFS dosya sistemi yok diye uyarıyor. Başka romlarda denerken EDL ( 9008) portuna geçiş için kullanabilirisiniz. AOSP ta yapamadım ben, tekrar Miui rom kuruyorum.
Programları sildim yükledim, ne yaptıysam olmadı, sizin dediğiniz komut sonrası başarılı oldu, bilginize, emeğinize sağlık. :)

Oyla:

acemimerakli

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özkan
Cihazım
mi5
Konular
2
hocam bendede aynı sorun var qpst config ten port açıyorum ama olmuyor sizin verdiğiniz kodu girincede open diag failed diyo
cihazınız root'lu ise aşağıdaki komutları vererek açabilirsiniz.
Sırasıyla ;

1. adb shell
2. su
3. setprop sys.usb.config diag,adb

Oyla:
Üst Alt