Yardım Mi8 PUBGm oynarken şarj olmuyor, aksine azalıyor.

Nailtan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nail Tolga T
Cihazım
Mi8
Konular
3
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Global v10.3.3
Telefon Modeli
Mi8
Bootloader Kilidi
Bilmiyorum
Merhaba arkadaşlar.

Telefonum mi8 global 10.3.3 kararlı sürümü adaptör 5v 3a yurtdışı tipi orjinal qc3.0 xiaomi orjinal şarj adaptörü. Basit bir çevirici ile kullanıyorum. Benim sorunum şudur;
Başka bir oyunda denemedim fakat pubg oynarken telefon şarjda olmasına rağmen şarj dolmuyor. Ve saatte 1 2 kademe düşüyor. Oyundan çıktığımda problem olmuyor hemen şarj olmaya devam ediyor. Oyunu en düşük ayarlarda oynuyorum ekran ışığını kısıyorum, yine de fayda etmiyor lütfen yardımcı olun. Adaptör aldım başka bir markadan malesef o da işe yaramadı.

Nailtan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nail Tolga T
Cihazım
Mi8
Konular
3
Başkan çok haklısın fakat çok sinir bozucu ve can sıkıcı bir durum olduğunu belirtmek isterim. Daba öncesinde de bir çok değişik marka telefon kullandım. Şarj 45 dakikada dolacağına 1 buçul saatte doluyordu ve şarjı çekip oyunuma devam ediyordum. Ayrıca kulaklık girişi de olmadığı için mecburen ve özellikle şarj süresince telefon ile oyun oynamamaya çalışıyorum, fakat istisnai durumlar da yaşanıyor, oyuna devam etmem gerekebiliyorken telefon şarj olmuyor. Konuyu yaymama yardımcı olursanız çok sevinirim. Bir an önce çözüm üretmek istiyorum. Aksi taktirde güvenmediğim bir teknik servis prosessi yaşayacağım...
Sorununuza çözüm nedir bilmiyorum ama çok yanlış birşey yapıyorsunuz batarya sağlığı için :)

Oyla:

JohnSmith96

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mido
Konular
10
Havalar sıcak oldugu icin ve telefon ısındığı için şarj hızı düşüyor hocam.

Oyla:

Nailtan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nail Tolga T
Cihazım
Mi8
Konular
3
Bilgi için teşekkür ederim fakat arkadaşları yanlış yönlendirmemek adına eklemek istiyorum, yaz kış farketmeksizin aynı problem devam ediyor. Ayrıca şarj hızının düşmesi mümkün, fakat tamamen durması hatta şarjın azalması olası bir durum değil. Zira bende de tam olarak bu şekilde oluyor.
Havalar sıcak oldugu icin ve telefon ısındığı için şarj hızı düşüyor hocam.

Oyla:

karnesa

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
14
telefonun şarjı azken oyunu açma, şarj 40 yada 30 un altında oyun açıp şarja takınca dolmuyor aksine şarj hızlı düşüyor, bide oyun bataryayı işlemciyi ısıttığı için şarjı yavaşlatıyor sistem, bu akşam traning moda girdim 20 dakka kadar, telefon %100 doluydu bide şarj daydı 90 a düştü oyun esasında. pubg grafikleri aşırı hdr yapınca çok fazla şarj tüketiyo bu akşam bizzat şahit oldum

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

Nailtan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nail Tolga T
Cihazım
Mi8
Konular
3
Teşekkür ederim bilgi için, otun grafikleri konuda bahsettiğim gibi en düşükte, yani hdr vs değil. Ek olarak diğer kullandığım markaların daha alt klasman telefonlarında veya amiral gemilerinde böyle bie sorun yaşamamışken bu telefonda yaşayıp olsun normaldir dememi mi bekliyorsunuz :)
telefonun şarjı azken oyunu açma, şarj 40 yada 30 un altında oyun açıp şarja takınca dolmuyor aksine şarj hızlı düşüyor, bide oyun bataryayı işlemciyi ısıttığı için şarjı yavaşlatıyor sistem, bu akşam traning moda girdim 20 dakka kadar, telefon %100 doluydu bide şarj daydı 90 a düştü oyun esasında. pubg grafikleri aşırı hdr yapınca çok fazla şarj tüketiyo bu akşam bizzat şahit oldum

Oyla:

karnesa

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
14
Teşekkür ederim bilgi için, otun grafikleri konuda bahsettiğim gibi en düşükte, yani hdr vs değil. Ek olarak diğer kullandığım markaların daha alt klasman telefonlarında veya amiral gemilerinde böyle bie sorun yaşamamışken bu telefonda yaşayıp olsun normaldir dememi mi bekliyorsunuz :)
şarj girişlerini diş fırçası ile temizlemeyi dene bi belki toz birikmiş olabilir, bide bu şarj olayına cihazda bulunan kernel de etki edebilir farklı bi kernel dene olmadı farklı bi şarj aleti adaptör dene, bende bi şarj aleti vardı acayip hızlı şarj ederdi kablo kırıldı yenisini aldım ama hızlı şarj olayı beni hiç tatmin etmedi yeni kablo dan hiç verin alamıyorum şuan, ayrıca telefonu root edip kernel adiutor uygulamasını kurup şarj hızını kontrol et değişik kablo deneyerek kıyaslama yap bu şarj olayına müdahale eden birkaç etken var, kablo, adaptör,kernel, şarj girişinin pis olması, arka planda işlemciyi yoran aşırı ısıtan uygulamalar vs şimdilik aklıma bunlar geldi eğer bunlarla alakalı değilse muhtemelen batarya eskimiş yada yıpranmış olabilir, ama bi dene bunları şimdi bende gidicem diş wfırçası ile temizlicem sağını solunu :D batarya ısınınca telefon şarjı resmen kesiyor batarya ve işlemci zarar görmesin diye ben aşırı ısındığı zaman buz dolabına atıyorum 2 dakka sonra pubg ye devam sfsgs
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Oyla:

Nailtan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nail Tolga T
Cihazım
Mi8
Konular
3
Çok teşekkür ederim deneyeceğim kernel değişimi hakkında bilgim yok fakat araştırıp denediğim taktirde garanti kapsamı konusunda bir problem yaşar mıyım acaba?
şarj girişlerini diş fırçası ile temizlemeyi dene bi belki toz birikmiş olabilir, bide bu şarj olayına cihazda bulunan kernel de etki edebilir farklı bi kernel dene olmadı farklı bi şarj aleti adaptör dene, bende bi şarj aleti vardı acayip hızlı şarj ederdi kablo kırıldı yenisini aldım ama hızlı şarj olayı beni hiç tatmin etmedi yeni kablo dan hiç verin alamıyorum şuan, ayrıca telefonu root edip kernel adiutor uygulamasını kurup şarj hızını kontrol et değişik kablo deneyerek kıyaslama yap bu şarj olayına müdahale eden birkaç etken var, kablo, adaptör,kernel, şarj girişinin pis olması, arka planda işlemciyi yoran aşırı ısıtan uygulamalar vs şimdilik aklıma bunlar geldi eğer bunlarla alakalı değilse muhtemelen batarya eskimiş yada yıpranmış olabilir, ama bi dene bunları şimdi bende gidicem diş wfırçası ile temizlicem sağını solunu :D batarya ısınınca telefon şarjı resmen kesiyor batarya ve işlemci zarar görmesin diye ben aşırı ısındığı zaman buz dolabına atıyorum 2 dakka sonra pubg ye devam sfsgs
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Oyla:

karnesa

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
14
Çok teşekkür ederim deneyeceğim kernel değişimi hakkında bilgim yok fakat araştırıp denediğim taktirde garanti kapsamı konusunda bir problem yaşar mıyım acaba?
hocam bl kilidi açık root lu bi cihazı garantiye göndermiş arkadaşın biri ekranlar değişimi için, hiç umursamamışlar root muş bootloader miş tamiri yapıp göndermişler ama yinede riskli servise göre değişiyor sanırım

Oyla:
Üst Alt