Soru Mi8 Portre berbat çekme sorunu

reacker07

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
enes
Cihazım
mi8
Konular
1
Telefonu 1 ay önce sıfır aldım Mi8 6gb 128 herşeyinden gayet memnunum çok hoşuma gidiyor ( Şarjı aslında başlarda çok daha iyidi ama güncelleme mi cihazın için dolmaya başladı bilemiyorum son zamanlar performans azaldı ) yalnız bu telefonun gerçekten portre modu bu kadar mı kötü olur bundan önce iphone ların portre modunda efsane fotoğraflar çekiyodum bu telefonda portre modunda sanki paintten arka planı bulanıklaştırmış derinlik adına hiç bişey yok hatta arka planı seçemeyip saçlarada blur vermesi vs. aşırı kötü. Acaba bende mi sorun var bilgisi olan varsa paylaşabilir mi acaba ?

tahaydin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Taha
Cihazım
Mi 8
Konular
15
Düzelme olmayacak o zaman sıfırlamamında bi anlamı yok ne yapmam gerekiyo sizce ? Birde çekirdek sürüme 3 kez ard arda tıklanınca açılan donanım testleri nasıl kullanıyolar işe yarıyor mu bilgi verir misiniz ?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Teşekkür ederim indirip ayarlarını yaptım ön kamerada portre çok iyi oldu Sphere modu çok hoşuma gitti. Stock cam olayını anlamadım ama oda Gcam gibi farklı bir uygulama mı ?
Stock cam mi 8 in kendi kamerası demek

MI 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

yasintasdemir

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Konular
1
İlk ve ikinci fotoğrafta hava bulutlu anladığım kadarıyla ve ilkinde çekilen kişi sarışın ve montu yeşil olduğu için netleme düzgün alınmış. İkincide ise ortam şartları aynı fakat odaklama otomatik yapıldığı için siyah montu algılamış. O fotoğrafta kafayı odak noktası olarak gösterebilirdiniz. Stok kamera o kadar da kötü değil.

Fakat siz fotoğraf çekim tekniği araştırmaları yapabilirsiniz. Youtube'da vs. fayfalı bilgiler üreten kanallar ve onların içerikleri mevcut.

3. Fotoğraf şahane. Portre fotoğrafı öyle olmalı. Çünkü portre; kişinin genellikle belden üst kısmını gösteren fotoğraftır. :) Arkada göstermek istediğiniz saat kulesi varsa ve portre çalışması yapmak istiyorsanız onu bulanıklaştırmaya çalışmamalısınız. Manzara çalışmasında arkanın blur olması aranmaz. :)

Tıpkı 3. fotoğrafta olduğu gibi; ağaç, yeşillik, çiçekler vs. arka planda iken renkler için portre çekilir.

Yani "şu bölgeye gittik bu saat kulesi de burada" demek istediğinizde o fotoğrafı gösterirken, o saat kulesinin ne kadar güzel olduğunu portre modunda bulanıklaştırarak anlatamazsınız. :)

Oyla:

reacker07

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
enes
Cihazım
mi8
Konular
1
İlk ve ikinci fotoğrafta hava bulutlu anladığım kadarıyla ve ilkinde çekilen kişi sarışın ve montu yeşil olduğu için netleme düzgün alınmış. İkincide ise ortam şartları aynı fakat odaklama otomatik yapıldığı için siyah montu algılamış. O fotoğrafta kafayı odak noktası olarak gösterebilirdiniz. Stok kamera o kadar da kötü değil.

Fakat siz fotoğraf çekim tekniği araştırmaları yapabilirsiniz. Youtube'da vs. fayfalı bilgiler üreten kanallar ve onların içerikleri mevcut.

3. Fotoğraf şahane. Portre fotoğrafı öyle olmalı. Çünkü portre; kişinin genellikle belden üst kısmını gösteren fotoğraftır. :) Arkada göstermek istediğiniz saat kulesi varsa ve portre çalışması yapmak istiyorsanız onu bulanıklaştırmaya çalışmamalısınız. Manzara çalışmasında arkanın blur olması aranmaz. :)

Tıpkı 3. fotoğrafta olduğu gibi; ağaç, yeşillik, çiçekler vs. arka planda iken renkler için portre çekilir.

Yani "şu bölgeye gittik bu saat kulesi de burada" demek istediğinizde o fotoğrafı gösterirken, o saat kulesinin ne kadar güzel olduğunu portre modunda bulanıklaştırarak anlatamazsınız. :)
Gayet açıklayıcı bi yazı oldu daha önce portre modunu çok kullanmadım ama yarın özellikle güzel bi havada dış çekim yapmayı deneyeceğim. Ama hala iphone portre modunun mi8 portre modundan çok daha iyi olduğunu söyleyebilirim. Ama normal fotoğraf modunda çok iyi mi8 ona söylenecek bişey yok. Bu arada Gcam gerçekten faydalı bi uygulamaymış Google abimiz herşeyin en iyisini yapıyor.

Oyla:

sahdalaman

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Doğan Can
Cihazım
Mi 5
Konular
5
Hocam siz portre modunu tam anlamadan başlamışsınız işe. Öncelikle portre modu en fazla 1.5 metre uzaktan olacak şekilde çekilmelidir. Ve portre modlarında ayakta olarak ve vücut olarak çekim seçenekleri var. Bunlara dikkat ederek ve çekeceğiniz kişiyi ya da nesneyi odaklayarak deneyin birde. Farkı kesinlikle göreceksiniz.

Oyla:

yasintasdemir

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Konular
1
reacker07 Tekrardan merhaba! Youtube'da gezinirken mobil fotoğrafçılık ile ilgili kısa eğitim videoları buldum. Gayet basit bir dille anlatım olmuş. Faydasını görebileceğinizi düşünüyorum. Paylaşmak istedim.

Oyla:

zeus67

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdi
Cihazım
poco x3 GT
Meslek
Memur
Konular
23
Tamam denerim uygulamayı da yani telefonun orjinali mi bu kadar kötü onu öğrenmek istiyorum. İsteyen arkadaşlara örnek portre fotoğraflar atabilirim
Orjinal kamera yazilimi kotu, aslinda kamera donanimi gercekten cok guzel. GCAM kurun, farki goreceksiniz kesinlikle.

Oyla:

shuj

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kuzey
Cihazım
Xiaomi Mi6
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
26
Portre fotoğraf nedir öncelikle bunu bilmek gerekiyor . Sanırım ondan sonra sizde Mi8 in suçu olmadığını anlayacaksınız

Oyla:

tahaydin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Taha
Cihazım
Mi 8
Konular
15
İzlemenizde fayda var arkadaşlar