Soru Mi8 Portre berbat çekme sorunu

reacker07

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
enes
Cihazım
mi8
Konular
1
Telefonu 1 ay önce sıfır aldım Mi8 6gb 128 herşeyinden gayet memnunum çok hoşuma gidiyor ( Şarjı aslında başlarda çok daha iyidi ama güncelleme mi cihazın için dolmaya başladı bilemiyorum son zamanlar performans azaldı ) yalnız bu telefonun gerçekten portre modu bu kadar mı kötü olur bundan önce iphone ların portre modunda efsane fotoğraflar çekiyodum bu telefonda portre modunda sanki paintten arka planı bulanıklaştırmış derinlik adına hiç bişey yok hatta arka planı seçemeyip saçlarada blur vermesi vs. aşırı kötü. Acaba bende mi sorun var bilgisi olan varsa paylaşabilir mi acaba ?

tahaydin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Taha
Cihazım
Mi 8
Konular
15
Telefonu 1 ay önce sıfır aldım Mi8 6gb 128 herşeyinden gayet memnunum çok hoşuma gidiyor ( Şarjı aslında başlarda çok daha iyidi ama güncelleme mi cihazın için dolmaya başladı bilemiyorum son zamanlar performans azaldı ) yalnız bu telefonun gerçekten portre modu bu kadar mı kötü olur bundan önce iphone ların portre modunda efsane fotoğraflar çekiyodum bu telefonda portre modunda sanki paintten arka planı bulanıklaştırmış derinlik adına hiç bişey yok hatta arka planı seçemeyip saçlarada blur vermesi vs. aşırı kötü. Acaba bende mi sorun var bilgisi olan varsa paylaşabilir mi acaba ?
Gcam kullana bilirsin genelde herkesin memnun kaldığı bir uygula forum da detayları mevcuttur

MI 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

PyhX

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
:)
Cihazım
Redmi Note 4 SD
Konular
46
Merhaba

İnternetten bulduğum Mi8 için bazı fotoğraflar:
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Bence düşük ışıklı ortamda portre çekiyor olabilirsiniz, merceğiniz kirli de olabilir. Temizleyip ışıklı bir ortamda tekrardan deneyin.

Ayrıca üst üste yapılan güncellemelerden sonra gerekli yedekleri alıp temiz kurulum yapmanızı öneriyorum pil ve performansı çok etkiliyor.

Oyla:

reacker07

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
enes
Cihazım
mi8
Konular
1
Tamam denerim uygulamayı da yani telefonun orjinali mi bu kadar kötü onu öğrenmek istiyorum. İsteyen arkadaşlara örnek portre fotoğraflar atabilirim

Oyla:

reacker07

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
enes
Cihazım
mi8
Konular
1
Merhaba

İnternetten bulduğum Mi8 için bazı fotoğraflar:

Bence düşük ışıklı ortamda portre çekiyor olabilirsiniz, merceğiniz kirli de olabilir. Temizleyip ışıklı bir ortamda tekrardan deneyin.

Ayrıca üst üste yapılan güncellemelerden sonra gerekli yedekleri alıp temiz kurulum yapmanızı öneriyorum pil ve performansı çok etkiliyor.
Cevabınız için teşekkür ederim ama dış ortamda gayet güzel ışık alan yerlerde çekim yaptım fakat dediğim gibi derinlik algılama diye bi olay gerçekten yok netleşmesi istenen bölgeye tıklayıp orayı netleştirebiliyorsun sadece bazen az önce belirttiğim gibi saçı bile algılayamıyor saç dahil bulanık çıkıyor.

Bi güncelleme yapmıştım telefonu aldıktan bi hafta sonra bide oyun felan yükleyip doldurdum içini sonradan oyunları silmeme rağmen şarj problemi devam etti. Telefonu sıfırlasam acaba güncelleme öncesine mi döner ?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bu nispeten güzel çıkan portre örneği ;
Buda diğer portre ;
Buda önceden iPhone 7Plus ile çektiğim porte ;

Özellikle birden fazla kişinin olduğu portrelerde inanılmaz kötü iPhone da 10 kişinin aynı anda portre çekildiğinde bile çok iyi çekiyordu anlam veremedim.

Gcam kullana bilirsin genelde herkesin memnun kaldığı bir uygula forum da detayları mevcuttur

Forum da ki Gcam ile ilgili pek bişe anlamadım. Kendi camerasının dışında ayrıca bi uygulamamı kullanıyoruz kısaca ?

Son düzenleme:
Oyla:

tahaydin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Taha
Cihazım
Mi 8
Konular
15
Cevabınız için teşekkür ederim ama dış ortamda gayet güzel ışık alan yerlerde çekim yaptım fakat dediğim gibi derinlik algılama diye bi olay gerçekten yok netleşmesi istenen bölgeye tıklayıp orayı netleştirebiliyorsun sadece bazen az önce belirttiğim gibi saçı bile algılayamıyor saç dahil bulanık çıkıyor.

Bi güncelleme yapmıştım telefonu aldıktan bi hafta sonra bide oyun felan yükleyip doldurdum içini sonradan oyunları silmeme rağmen şarj problemi devam etti. Telefonu sıfırlasam acaba güncelleme öncesine mi döner ?

Buda diğer portre ;

Özellikle birden fazla kişinin olduğu portrelerde inanılmaz kötü iPhone da 10 kişinin aynı anda portre çekildiğinde bile çok iyi çekiyordu anlam veremedim.

Forum da ki Gcam ile ilgili pek bişe anlamadım. Kendi camerasının dışında ayrıca bi uygulamamı kullanıyoruz kısaca ?
Aynen hocam ayrı bir uygulama google ın yaptığı bir uygulama hem arka kamera hem de ön kamera da ciddi farklılıklar ortaya çıkıyo mi 8 gcam vs stock cam olarak aratırsan karşılaştırmaları görebilirsin. Bu arada mart gibi stock kameraya güncellemelerin geleceği açıklandı

Oyla:

PyhX

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
:)
Cihazım
Redmi Note 4 SD
Konular
46

Buda diğer portre ;

Güncelleme yaptığınızda eski sürüme dönmezsiniz, mevcut sürümde sıfırlanmış olarak devam edersiniz.

Oyla:

Rdck

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Rdck
Cihazım
Mİ 8
Konular
5
Bende yeni google camera ya geçtim çok beğendim uygulamanın ayarlarını yapabilirsen mi8 için çok daha iyi oluyor yeni yeni öğreniyorum bende

Oyla:

reacker07

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
enes
Cihazım
mi8
Konular
1
Güncelleme yaptığınızda eski sürüme dönmezsiniz, mevcut sürümde sıfırlanmış olarak devam edersiniz.

Düzelme olmayacak o zaman sıfırlamamında bi anlamı yok ne yapmam gerekiyo sizce ? Birde çekirdek sürüme 3 kez ard arda tıklanınca açılan donanım testleri nasıl kullanıyolar işe yarıyor mu bilgi verir misiniz ?

Bende yeni google camera ya geçtim çok beğendim uygulamanın ayarlarını yapabilirsen mi8 için çok daha iyi oluyor yeni yeni öğreniyorum bende
Teşekkür ederim indirip ayarlarını yaptım ön kamerada portre çok iyi oldu Sphere modu çok hoşuma gitti. Stock cam olayını anlamadım ama oda Gcam gibi farklı bir uygulama mı ?

Oyla:
Üst Alt