Yardım Mi8,Medya PC'e Aktarma-Kücük Resim Önizleme Sorunu.

Kush

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Kush
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Konular
2
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
global 11.0.6 ,
Telefon Modeli
Mi 8
Bootloader Kilidi
Bilmiyorum
Selamlar,
mi8 telefon kullanıcısıyım iki tane mi8 64 gb telefonumuzda da aynı sorunlar bulunmakta bu sorunlardan dolayı sıkıntı yaşamaktayım.Orjinal kablo vs kullanıyorum,cihazlar orjinal Turkiye garantili global versiyonlar rom lu vs değil demek istediğim yazılımsal olarak neyse o şekilde kullanıldı,bütün güncellemeleri düzenli şekilde yapıldı sıkıntısız cihazlardır.
1-)Telefondaki fotograf,video vs. pc ye aktarmak istiyorum fakat medyaların birçoğunun küçük resim önizlemesi gözükmüyor haliyle hangi fotograf ya da video nun ne olduğunu tıklayıp açmadan göremiyorum seri bir şekilde bilgisayarıma aktaramıyorum.(EKRAN ALINTISI PAYLAŞTIM.)

2-)Cihazlardaki galeride olan mevcut medya klasörlerinin bir kısmı pc ye aktarma yapmak istediğimde klasör şeklinde gözüküyor aynı galeride olan bazı klasörler ise gözükmüyor.
Yani Galeride ki klasörlerin bir çoğunu pc ye bağladığımda göremiyorum.

###Klasör seçeneklerinden önizleme vs. gibi ayarları denedim,farklı bilgisayarlar üzerinden bağlantı kurup denedim ama nafile hiçbiri işe yaramadı.###
Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim dosyaları aktarmada yaşadığım bu sorun artık sıkıntı yaratmaya başladı.

Ekli dosyalar

• miii.PNG
    miii.PNG
    187,5 KB · Görüntüleme: 14
  • miiii.PNG
    miiii.PNG
    145,2 KB · Görüntüleme: 12

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
MTP'ye (Media Transfer Protocol) sahip cihazlar UMS (USB Mass Storage) gibi değildir. Windows UMS cihazları bir disk gibi görerek sürücü harfi ataması yapar ve pc'nin içindeki bir disk neyse onun gibi davranır. Ama MTP 'de durum farklıdır. Bunlar bir disk gibi değildir. Bu nedenle önizleme yapamazsınız.

Resim aktarması için kullanılan PTP (Picture Transfer Protocol) Cihazda sadece DCIM klasörünü görüyor. Bu protokol sadece resim aktarımı için kullanıldığı için bunda nasıl davrandığı hakkında fikrim yok. Cihazı pc'ye bağladığımızda MTP, PTP ya da sadece şarj diye gelen seçeneklerle bu seçim yapılabiliyor. MTP seçilirse tüm klasörleri görebilirsiniz.

Oyla:

Kush

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Kush
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Konular
2
İlginize teşekkür ederim fakat
cihazı ilk aldıgım zaman hiçbir sorun olmadan resim önizlemelerini görmüştüm klasörlerin tamamına erişebildim mi tam hatırlamıyorum ama resimlerde sorun yaşamadım.
Şöyle ki bütün bağlanma biçimlerini kombinasyonlarını denedim fakat sorun can sıkıcı sekilde devam ediyor maalesef

Oyla:

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
İlginize teşekkür ederim fakat
cihazı ilk aldıgım zaman hiçbir sorun olmadan resim önizlemelerini görmüştüm klasörlerin tamamına erişebildim mi tam hatırlamıyorum ama resimlerde sorun yaşamadım.
Şöyle ki bütün bağlanma biçimlerini kombinasyonlarını denedim fakat sorun can sıkıcı sekilde devam ediyor maalesef
Ben telefondaki dosyalarımı, çok sık olarak bilgisayarıma yedekleme yaparım. Ama klasörleri topluca kopyaladığım için içlerine de girmedim açıkçası.
Hem sizi yanıltmamak hem de merakımdan, şimdi bilgisayar başına geçince denemek istedim. PTP olarak bağladığımda resimlerin önizlemeleri geldi. Ancak birkaç tanesinde resim ikonu gördüm. MTP'ye geçtiğimde de aynı önizlemeler geldi. Artık cache'ten mi okudu yoksa MTP'de de artık önizlemeler yapılabiliyor mu bilemiyorum. Kesin olan şu ki aynı tür ve aynı şekilde çekilmiş/save edilmiş olan resimlerin bazılarında önizleme yapılıyorken bazılarında yapılamıyor.

Oyla:

Kush

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Kush
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Konular
2
Herhalde herseyi sıfırlayıp cihazı fabrika ayarlarına döndürmekten başka çare kalmadı.
Telefonumdan çok memnunum ama bu iki sorun ve airpods lar ile ilgili olan medya sesleri düşük kalması sorunu sebebi ile herhalde veda edip apple cihaza geçicem.

Siz de bu kadar tecrübe ve bilgi ile düzeltemiyorsanız bizim gibi sıradan kullanıcılar için düşünün birde.
Android telefon aldım alalı saatlerim forumlarda youtube da sorunları çözmek için çekilmiş videoları izlemek veya yazıları okumakla geçiyor,bir sürü yol deniyorsun vakit ayırıyorsun sonuç yine hüsran.Teknoloji ile ilgilenmek bana keyif verseydi uğraşır öğrenirdim diyeceğim ama basit bir medya aktarımı tek düze birşey bile verimsiz sorunlu çalışıyor sizde de aynı problem bulunmakta telefonlarda çıkalı baya oldu böyle sorunları neden hala çözmediler benim aklım almıyor açıkcası.

Oyla:

Kush

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Kush
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Konular
2
Keşke çözüm üretebilsek.