Mi8 Global Stable Rom

• Konbuyu başlatan cyrux
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 86
  • Görüntüleme 17K

gabamarul

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
emre
Cihazım
xiaomi mi8
Konular
1
çok sorunlu değil cihaz türkiyeye samsung gibi yasal yollardan gelmiyor ve türkiyeye özel rom yapmıyorlar.neticede türkiyede resmi olarak xiaomi yok.bu yüzden avrupa ile aynı romu kullanıyoruz yani global romu ve adamlar çin romundan sonra global rom çıkartıyorlar.kısacası mi 8 almak için acele etmişsiniz.bu rom işleri 1 2 ay sürüyor.istanbuldaysanız ben telefonu sizden satın alırım.satma niyetiniz varsa.ben yıllardır xiaomi kullanıyorum zaten hep ingilizce kullanırım.
sorun dil değil, anadilim gibi vakıfım ve işim gereği günün 8 saati ingilizce iletişim halindeyim. çin romunda google özelliklerinin çoğu çalışmıyor (rehber, calendar, default arama motoru gibi). bazı uygulamalar çinceye dönüyor otomatik olarak (linkedin gibi). find device özelliği düzgün çalışmıyor, failed to activate simcard sorunu yaşıyorum türkcell hatla, yurtdışı smsleri de faturama yansıyor. cihazın unlock işlemini iki hafta önce başlattım, pcmi değiştirdim ve telefonu unlock uygulamasına gösteremez oldum. son gelen güncellemeden sonra olduğunu düşünsem de eski sürüme dönemiyorum maalesef. win 10 kullanıyorum 64 bit. tüm sürücüleri hem bu forumda hem de eu forumunda anlatıldığı gibi defalarca kaldırıp kurdum. unlock programının envai versiyonunu denedim (en son 2.2.406.5 ve 3.3.525.23 ). 3 kere fabrika verilerine sıfırladım, usb debugging, developer seçeneği, file transfer/usb charge seçeneklerini değiştirip değiştirip tekrar bağlanmaya çalışsam da cihaz unlock programı açıkken fastboot ekranında bağladığım anda sol üst köşesinde press any key to shutdown yazısı çıkarıyor. aklıma gelen ve düzeltemediğim tek şey failed to activate sim card uyarısı. onunla alakalıysa, zaten çözümünü bulamadım. vpnle deneyince de olmuyor.
normal cihaz açıkken usbden sorunsuz bağlanıyorum. cihaz tamamen kapalıyken de bilgisayar cihazı görüyor. cihaz fastbootta açıkken ve unlock programı kapalıyken de adb üzerinden bağlanabiliyorum.
hanıma da mi a1 aldım, o cihazı fastbootta sorunsuz şekilde bağlıyorum, unlock tool açıkken onda mi8deki press any key to shutdown uyarısı gelmiyor.

bir iki gün daha uğraşıp ya satacağım yahut eşdeğer özelliklerde başka bir cihazla üzerine para vererek takas etmek durumunda kalacağım.

Yüklü rom miui 9.5.11.0 stable
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

press any key to shutdown uyarısını alınca ve unlock toolu kapatınca görev yöneticisinde aşağıdaki gibi pek çok fastboot açık görünüyor ve telefonu tekrar bağlasam da yine aynı uyarıyı veriyor (unlock tool kapalı olsa da)

bootloader telefonda açık ama pcde unlock tool açık değilken aygıt yöneticisi cihazı aşağıdaki gibi görüyor ve cmd üzerinden komutları algılıyor.

telefon açıkken aygıt yöneticisi ve pcde bu şekilde görünüyor, dosyalara sorunsuz erişebiliyorum.

Son düzenleme:

Bozkurd7

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mehmet
Cihazım
Xiaomi mi8
Konular
0
çok sorunlu değil cihaz türkiyeye samsung gibi yasal yollardan gelmiyor ve türkiyeye özel rom yapmıyorlar.neticede türkiyede resmi olarak xiaomi yok.bu yüzden avrupa ile aynı romu kullanıyoruz yani global romu ve adamlar çin romundan sonra global rom çıkartıyorlar.kısacası mi 8 almak için acele etmişsiniz.bu rom işleri 1 2 ay sürüyor.istanbuldaysanız ben telefonu sizden satın alırım.satma niyetiniz varsa.ben yıllardır xiaomi kullanıyorum zaten hep ingilizce kullanırım.

Bende mi8 64 gb mevcut istanbuldayım ilgileniyorsan sana satabılirim 1 aylık telefon

sefakoseoglu

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
sefa
Cihazım
mi 8
Konular
2
Hayır henüz global rom tanıtılmadı ve sızdırılmadı. Sızdırılmış olsa dahi alpha rom olacağı için pek çok hata barındıracaktır ve son kullanıcı için pek kullanılabilir olmayacaktır. AE üzerinde satılan cihazlar muhtemelen fake romlu cihazlardır. Uzak durulmasında fayda var.

Evet, çok büyük ihtimalle bootloader kilidinizin açık olması gerekecek. Bazı cihazlarda ve bazı sürümlerde kilit açılmadan da işlem yapılabiliyor ancak Mi8 için henüz yayınlanmadığı için nasıl bir prosedür işleyecek net bilgi yok. Bootloader kilidinizin açılması için sizden 15 günlük bir süre isteneceği için şimdiden başvurunuzu yapmanızı tavsiye edebilirim.

Rom yayınlandıktan gerekli tüm rehberler arkadaşlarımız tarafından hazırlanarak yayınlanacaktır. Gelişmeler için Mi8 başlığını takip edebilirsiniz.

Verdiğiniz bilgiler için çok tşk ederim. Umarım geç kalmadan ROM çıkar zira telefon durumundan canından bezip satmak isteyenler bile var..

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Verdiğiniz bilgiler için çok tşk ederim. Umarım geç kalmadan ROM çıkar zira telefon durumundan canından bezip satmak isteyenler bile var..

Global romu olmadan cihazları kullanmak gerçekten sıkıntılı, arkadaşları anlıyorum. Xiaomi cihazlar konusunda tecrübesizlik diyelim. Cihazlar yeni çıktıklarında hem fiyatları çok yüksek oluyor hem de global romu olmazsa bu tarz sıkıntılar yaşanabiliyor. Ya bunlar göze alınarak cihazlar alınmalı ya da sıkıntılar giderilene kadar biraz beklemeli.

Cemxcem

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Cem
Cihazım
Xiomi mi 8
Konular
6

Cemxcem

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Cem
Cihazım
Xiomi mi 8
Konular
6
tabi. bl kilidi açık mı
acik

senin verdigin yolu denedim ama olmadi

acik

senin verdigin yolu denedim ama olmadi
8.6.22 ve 8.7.19 indirdim twrpden yuklemeye calıstım ama yuklemedi, telefon 1 saate yakın androidde kaldı, twrpde son olarak done yazısı gelmıyor

Üst Alt