Sohbet Mi8 Fiyatı Ve Dolar İlişkisi

shuj

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kuzey
Cihazım
Xiaomi Mi6
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
26

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
36
Arkadaşlar eğer şuan 3400'den satılan mi 8'ler Türkiye'ye girdiğinde kur 4,6 civarında ise yeni kur ile stoklar yenilendiğinde en az 4550 civarına çıkacaktır diye tahmin ediyorum. (En iyimser tahmin) Başka bir başlıkta daha yazmıştım. Olay tamamen stokların Türkiye'ye girdiği kurlarla alakalı.

Daha vahim olanı ise benim gibi Xiaomi Türkiye lansmanını bekleyenlerin ne yapacağı sorusu. HB üzerinden mi 8 64 alsam mı diye düşünüyorum ancak kimin garantisini veriyor ithalatçı firma adı altında bilmiyoruz. Bilen varsa cevaplandırırsa sevinirim.

Xiaomi Türkiye dediğimiz evofone ise stokları daha önceden doldurmuş mudur? Lansmandan sonra fiyatlar ne olur?

Bunlar benim gibi bekleyen insanlar için çok önemli sorular.
Evofone Xiaomi Türkiye garantisi altında Teknosa ve Hepsiburada üzerinden xiaomi' satışı yapıyor. Bu durumda cihazınızın garantisi Evobt olacaktır.
Fakat emin olmak için HB ile iletişime geçip garanti durumunu sorgulamakta fayda var. Delta garantili de olabilir.

gurkanse

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
gürkan
Cihazım
mi 5
Konular
94
valla aldığımız ülke için biz de türkiyeyiz.neden dolar kullanılıyor hala onu anlamış değilim.keşke yuan-tl cinsinden alsak şu cihazları.niye türkiye-çin arasındaki alışverişlerin alayında doları iptal etmiyorlar? ekonomist arkadaşlar varsa bilgilendirebilir mi?

ataf

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Gürkan
Cihazım
Redmi Note 5
Konular
5
Evofone Xiaomi Türkiye garantisi altında Teknosa ve Hepsiburada üzerinden xiaomi' satışı yapıyor. Bu durumda cihazınızın garantisi Evobt olacaktır.
Fakat emin olmak için HB ile iletişime geçip garanti durumunu sorgulamakta fayda var. Delta garantili de olabilir.

Benim telefonda Evofone ancak içinden Genpa belgesi çıktı. Evobt hakkında en ufak sorunda kullanıcı hatası diyorlarmış. Şimdi benim telefonuma Evobt mi bakacak acaba? İnternette de en ufak bir servis bilgisi yok Evobt hakkında neden böyle?

Koçara

Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
36
Benim telefonda Evofone ancak içinden Genpa belgesi çıktı. Evobt hakkında en ufak sorunda kullanıcı hatası diyorlarmış. Şimdi benim telefonuma Evobt mi bakacak acaba? İnternette de en ufak bir servis bilgisi yok Evobt hakkında neden böyle?
Genpa eskiden iyi idi ama şimdi bildiğim kadarıyla Evobt ile aynı çatı altında. Evobt ise işçilik ve malzeme kalitesi kullanımı ile yerlerde sürünüyor ve garanti kapsamındaki arızaları müşteri hatası diye ucretlendirmekle namlı.
Tavsiyem cihaziniza gözünüz gibi bakın, garantisi yokmuş gibi düşünün ve Evobt' den uzak durun. Arızalanması durumunda forumda bu işlerle uğraşan arkadaşlar var. Eminim onlar yardımcı olurlar.

ataf

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Gürkan
Cihazım
Redmi Note 5
Konular
5
Genpa eskiden iyi idi ama şimdi bildiğim kadarıyla Evobt ile aynı çatı altında. Evobt ise işçilik ve malzeme kalitesi kullanımı ile yerlerde sürünüyor ve garanti kapsamındaki arızaları müşteri hatası diye ucretlendirmekle namlı.
Tavsiyem cihaziniza gözünüz gibi bakın, garantisi yokmuş gibi düşünün ve Evobt' den uzak durun. Arızalanması durumunda forumda bu işlerle uğraşan arkadaşlar var. Eminim onlar yardımcı olurlar.

Keşke yapabilseydim ama cihaz geldiği günden beri şebeke çekim sorunu var. Ancak internette değil arama esnasında. Aynı bu durumda Evobt forumdan bir arkadaşa anakartı çatlatmışsın 400TL alacağız demiş. Garantiye gönderirsem aynısını bana da yapmalarından korkuyorum. Cihazı alalı bugün tam 2 hafta oldu. Ne kadar erken gönderirsem o kadar iyi mi olur acaba? Napsam bir akıl verin :?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Keşke yapabilseydim ama cihaz geldiği günden beri şebeke çekim sorunu var. Ancak internette değil arama esnasında. Aynı bu durumda Evobt forumdan bir arkadaşa anakartı çatlatmışsın 400TL alacağız demiş. Garantiye gönderirsem aynısını bana da yapmalarından korkuyorum. Cihazı alalı bugün tam 2 hafta oldu. Ne kadar erken gönderirsem o kadar iyi mi olur acaba? Napsam bir akıl verin :?

Ayrıca GEnpa'nın İzmir, istanbul, bursa ve ankara olmak üzere 4 servis noktası var. Evobt'nin ise websitelerinde sadece İstanbulda servisi var. Ankara'ya gönderebilir miyim yoksa İstanbula mı paslarlar oraya göndersem bile.

Koçara

Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
36
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Ayrıca GEnpa'nın İzmir, istanbul, bursa ve ankara olmak üzere 4 servis noktası var. Evobt'nin ise websitelerinde sadece İstanbulda servisi var. Ankara'ya gönderebilir miyim yoksa İstanbula mı paslarlar oraya göndersem bile.
Sevgili dostum, yanlış yönlendirme yapmak istemem. Lakin durumun zor. Cihazını Evobt ye garanti kapsamında gönderip te ( yani para istemelerini de geçtim ) memnun kaldığını söyleyeni ne forumda ne de başka bir yerde duymadım. Hatta cihazlarının daha beter olduğunu söyleyenler bile var.

Önünde iki şık var. Ya cihazını garanti kapsamında Evobt' yada genpa' ya gönderecek yada forumda zenex ve Sefa gibi bu konuda tecrübeli arkadaşların yardımına basvuracaksin.
İlkinde bahtina ne çıkarsa....Evo' nun insafına kalmış. Yada genpa'nin...Ya batarsın ya çıkarsın.
Diğerinde mantık sınırları dahilinde belli bir ücret ödersin belki ama işini bilen arkadaşların elinde cihazın pert olmaz. ( Zenex hocam Xiaomi konusunda uzmandır)
Bir seçenek daha var ki uzun ve sabır isteyen bir süreçtir. Ona hiç girmedim. İlk secenekte olması muhtemel durumlara göre tüketici hakem heyetine başvurabilirsin. Bu durumla ilgili forumda onlarca açılmış konu var.
Umarım yardımcı olabilmidimdir. Lakin neticede karar senin. Şimdiden geçmiş olsun....
Not: Söylemeyi unuttum. Sirkeci de Xiaomitürkiye diye bir servis var. Konusunda uzman. Haklarında olumlu bir kaç referans duydum. Oraya da bakabilirsin ama tabii ki ücret mukabilinde ..

Üst Alt