Soru Mi8 Display OC

h_ades78

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Barış
Cihazım
Mi5s
Konular
4
Malumunuz şu aralar ekran oc ları ortalıkta kol geziyor mi8 de ekran hrz en fazlsa kaç arttırabılırız. Yada arttırabılırmıyız ? Mi9 60 dan 85e yukseltildi bizimki neden olmasın ?

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular
28
85hz gereksiz degıl mı
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Ekran geçislerı anımasyonlar telefonun ekranına gore ayarlanmıs olur. Donanım ızın verıyosa ayrı ama hz de donanımın bı sınırı vardır. Dıyelım donanım buna ızın verıyor. Burada soyle bı sorun çıkar. Yazılım oyunlar vs. O hz yı desteklemedıgı ıcın hıc bır ıse yaramaz. Yarasa bıle extra guc sarfıyatına neden olur. Yazılım kafasına gore fps degerı uretmez dıye tahmın edıyorum. Pc ıle farklıdır durum. Düşünsenize 60 fps telefon ekrnına yazılım kafasın gore 150-200 fps verıyor ve gozuken 60 gerı kalan fazlalık bosa gıden enerjı... Yanı telefonlarda bu optımıze edılmıstır. Ekranın degerını donanım ızın verıyorsa yükseltılse bile yazılım o fps degerıne çıkmayacağı için (tahminim bu yonde mantıklı olanda bu) ıse yaramaz. Dıyelım yazılımada mudahale edildi o zamanda guc harcama artar. Bataryalı küçük ekranlı bı cıhaz ıcınde fps artırmak gereksız bence.

Cs oynarken fps 200 alıyorum. Fakat ekranım 75 hz. Donanım üretiyor ama dıger donanım yanı ekran darboğaz da kalıyor. Telefonlarda bunun onune gecılmıstır cunku enerjıde onemlı bataryalı cıhaz. Ve donanıma gereksız yüklenmeyede sebep olur bu

Son düzenleme:
Oyla:

h_ades78

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Barış
Cihazım
Mi5s
Konular
4
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
85hz gereksiz degıl mı
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Ekran geçislerı anımasyonlar telefonun ekranına gore ayarlanmıs olur. Donanım ızın verıyosa ayrı ama hz de donanımın bı sınırı vardır. Dıyelım donanım buna ızın verıyor. Burada soyle bı sorun çıkar. Yazılım oyunlar vs. O hz yı desteklemedıgı ıcın hıc bır ıse yaramaz. Yarasa bıle extra guc sarfıyatına neden olur. Yazılım kafasına gore fps degerı uretmez dıye tahmın edıyorum. Pc ıle farklıdır durum. Düşünsenize 60 fps telefon ekrnına yazılım kafasın gore 150-200 fps verıyor ve gozuken 60 gerı kalan fazlalık bosa gıden enerjı... Yanı telefonlarda bu optımıze edılmıstır. Ekranın degerını donanım ızın verıyorsa yükseltılse bile yazılım o fps degerıne çıkmayacağı için (tahminim bu yonde mantıklı olanda bu) ıse yaramaz. Dıyelım yazılımada mudahale edildi o zamanda guc harcama artar. Bataryalı küçük ekranlı bı cıhaz ıcınde fps artırmak gereksız bence.

Cs oynarken fps 200 alıyorum. Fakat ekranım 75 hz. Donanım üretiyor ama dıger donanım yanı ekran darboğaz da kalıyor. Telefonlarda bunun onune gecılmıstır cunku enerjıde onemlı bataryalı cıhaz. Ve donanıma gereksız yüklenmeyede sebep olur bu

Dediklerin dogru fakat örnekleyim hemen arkadasım daha bugun mi9 ekranı 85 yaptı ve inan bana ekrandaki akıcılık gerçrkten efsane oldu ve pubg oyunu 60fps de sabıt oluyodu ya artık olmuyor 80 85 arası gidiyo geliyor. Bağagı sağlam

Oyla:

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular
28
Dediklerin dogru fakat örnekleyim hemen arkadasım daha bugun mi9 ekranı 85 yaptı ve inan bana ekrandaki akıcılık gerçrkten efsane oldu ve pubg oyunu 60fps de sabıt oluyodu ya artık olmuyor 80 85 arası gidiyo geliyor. Bağagı sağlam
Kernel ıle mı yapılıyor bu ayar. Ac kapa şeklinde ise güzel olabilir

Oyla:

pendroz

Kardan Adam
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Redmi Note 4x
Konular
250
Çok yeni çıkan bir olay halen beklenmesi gerektiğini düşünüyorum.Hasar durumunda Amoled ekranların değişim ücretleri LCD ekranlara göre oldukça yüksek.

Oyla:

SmashTR

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
-
Cihazım
----
Konular
68
Online hz ölçen sitelerden öğrenebilirsiniz.

Oyla:

ozankardes

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Konular
1
Bir süre önce extreme kernel 70 hz'e aldığını iddia ediyordu ama konusu kapatildi. Biraz baktım dipper'in 70hz desteklemediği yaziloyor. Varmı bildiğiniz bir kernel deneyeyim hissiyat nasıl olacak.

Oyla:

SmashTR

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
-
Cihazım
----
Konular
68
Bir süre önce extreme kernel 70 hz'e aldığını iddia ediyordu ama konusu kapatildi. Biraz baktım dipper'in 70hz desteklemediği yaziloyor. Varmı bildiğiniz bir kernel deneyeyim hissiyat nasıl olacak.
Mi A1 için extreme kernel denedim overclock çok yapınca çok ısınıp telefon durmuştu ve hiç stabil değildi şimdi nasıldır bilmem düzeltmiş olabilirler

Oyla:

olympos

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cemal
Cihazım
Mi 8
Meslek
Öğretmen
Konular
49
Bu konu hakkında deneyimleyen var mı mi8 de

Oyla:

MehmetNY

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Xiaomi mi 8
Konular
5
ekran 70hz'de laglı çalışıyormuş.
muhtemelen 65hz'de sorunsuz çalışır.
5hz de kardır.

Ama işte onu nasıl yapacağız. Bize bir mod yapın bre dostlar.

Oyla:
Üst Alt