Rom MI8 custom Rom Q/Pie Boot sorunu

7ulasaksoy

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ulaş
Cihazım
Xaomi mi 8
Konular
35
Recovery. Kurduktan sonra da reboot recovery yapın.
Peki hocam yaptım. ama pcde olan twrp sürümü eski sürüm ve ben pcden twrp yükleme yapıyorum bu durum da ben tekrardan eskisiyle giriş yapmış olmaz myım
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Peki hocam yaptım. ama pcde olan twrp sürümü eski sürüm ve ben pcden twrp yükleme yapıyorum bu durum da ben tekrardan eskisiyle giriş yapmış olmaz myım
Pcde ki dosyanın içinde olan 3.3.1.0 sürümü

bluestorm02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Redmi 5 plus
Konular
9
Anlamadım buradan biraz daha açar mısınız ?

7ulasaksoy

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ulaş
Cihazım
Xaomi mi 8
Konular
35
Anlamadım buradan biraz daha açar mısınız ?
Şöyle anlatayım; ben twrpye girmekiçin ve rom kurmak için telefonu pcye usb ile bağlıyorum ve tek tş twrp yükleme işlemi yapıyorum bu yklediğim twrp 3.3.1.0 sürümü. az önce sizin verdiğiniz 3.3.1.1 sürümünü pcde ki 3.3.1.0 sürümüne girerek yükledim. yani kısaca yeni srümü indirmek için eski sürümü kullanmış oldum. ama benim asıl demek istediğim şu, pcde olan twrp dosyasının içinde img dosyası 3.3.1.0 ve ben her tek tuş twrp ykleme işlemi yaptğımda eski sürümü yüklemiş olmaz mıyım.

bluestorm02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Redmi 5 plus
Konular
9
Şöyle anlatayım; ben twrpye girmekiçin ve rom kurmak için telefonu pcye usb ile bağlıyorum ve tek tş twrp yükleme işlemi yapıyorum bu yklediğim twrp 3.3.1.0 sürümü. az önce sizin verdiğiniz 3.3.1.1 sürümünü pcde ki 3.3.1.0 sürümüne girerek yükledim. yani kısaca yeni srümü indirmek için eski sürümü kullanmış oldum. ama benim asıl demek istediğim şu, pcde olan twrp dosyasının içinde img dosyası 3.3.1.0 ve ben her tek tuş twrp ykleme işlemi yaptğımda eski sürümü yüklemiş olmaz mıyım.
Kurduktan sonra direkt twrp yi aç twrp yükleme aracını açmadan öyle bağla.

ses açma ve güç tuşuna basılı tutarsan twrp yi açar ama twrp ekranında zaten reboot recovery kısmı olmalı yükledikten sonra twrp den reboot recovery yapın.

7ulasaksoy

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ulaş
Cihazım
Xaomi mi 8
Konular
35
Kurduktan sonra direkt twrp yi aç twrp yükleme aracını açmadan öyle bağla.

ses açma ve güç tuşuna basılı tutarsan twrp yi açar ama twrp ekranında zaten reboot recovery kısmı olmalı yükledikten sonra twrp den reboot recovery yapın.
Evet hocam dediğiniz gibi oldu. bir konuda neredeyse hiçbir şey bilmemek çok can sıkıcı :(

Evet hocam dediğiniz gibi oldu. bir konuda neredeyse hiçbir şey bilmemek çok can sıkıcı :(
updater process ended with error 7 hatası ne oluyor tam olarak?

bluestorm02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Redmi 5 plus
Konular
9

updater process ended with error 7 hatası ne oluyor tam olarak?
Firmware yüklemeniz lazım.

bluestorm02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Redmi 5 plus
Konular
9
Yani onu normalde stock rom flaşlayarak alıyorsun. Ama şeyi deneyebilriiz. Rom dosyası bilgisayarda değil mi ? Önce rom dosyasının yedeğini alın sonra Rar ile açın o rom dosyasını sonra META-INF/com/google/android directory bu kısıma girin. Updater-script ve updater-binary olacak orada. Updater-script i rardan çıkarıp bir metin düzenleme aracı ile şu kısımları silin.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

kaydedip düzenlediğiniz updater-binary i yeniden zip dosyasının içine ekleyin.

Üst Alt