Uygulama Mi8 Bildirim Işığı + AOD ( Alternatif ) Çözümü

Realahmet

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi8
Konular
6
Merhaba Arkadaşlar,
Maalesef Mi8 cihazımızda bildirim ışığı için sadece beyaz LED ışığı mevcut. ( Xiaomi son cihazların neredeyse hepsinde )
Yani cevapsız çağrı, sms, whatsapp, email, vb gibi gelen bildirimlerde sadece beyaz bildirim ışığını görüyoruz.
Eğer ana kart üstünde RGB ışık olsaydı farklı renklerde telefonu açmadan bildirimin hangisinden geldiğini anlayabilirdik.
Her ne kadar dün gece system in telefonuna düşen Android9 PEAMIFI güncellemesinden sonra tamam yeni konular açmaya gerek yok derken baktım ki hala AOD ekranından da bildirim simgeleri gelmiyor, alternatif olarak aşağıdaki programı istifadenize sunmak isterim.

Program ismi : Always On AMOLED - BETA

Link :

Türkçe olduğu için size uygun ayarları yaparsınız ( Kurulum yaptıktan sonra tüm izinleri veriyoruz. )
Amoled yanığı olmasın diye otomatik yer değiştiriyor.
Root gerekmez.
Gelen bildirim üstüne dokununca detay bilgileri veriyor.
Tüm izin ve ayarları yaptıktan sonra cihazı resetleyin.

Konu başlığında dediğim gibi alternatif uygulama.
AOD programları yükleten Xiaomi utansın :)

Son düzenleme:

kimyagERdem

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdem
Cihazım
Xiaomi mi8
Konular
24
Merhaba Arkadaşlar,
Maalesef Mi8 cihazımızda bildirim ışığı için sadece beyaz LED ışığı mevcut. ( Xiaomi son cihazların neredeyse hepsinde )
Yani cevapsız çağrı, sms, whatsapp, email, vb gibi gelen bildirimlerde sadece beyaz bildirim ışığını görüyoruz.
Eğer ana kart üstünde RGB ışık olsaydı farklı renklerde telefonu açmadan bildirimin hangisinden geldiğini anlayabilirdik.
Her ne kadar dün gece system in telefonuna düşen Android9 PEAMIFI güncellemesinden sonra tamam yeni konular açmaya gerek yok derken baktım ki hala AOD ekranından da bildirim simgeleri gelmiyor, alternatif olarak aşağıdaki programı istifadenize sunmak isterim.

Program ismi : Always On AMOLED - BETA

Link :

Türkçe olduğu için size uygun ayarları yaparsınız ( Kurulum yaptıktan sonra tüm izinleri veriyoruz. )
Amoled yanığı olmasın diye otomatik yer değiştiriyor.
Root gerekmez.
Gelen bildirim üstüne dokununca detay bilgileri veriyor.
Tüm izin ve ayarları yaptıktan sonra cihazı resetleyin.

AOD programları yükleten Xiaomi utansın :)
Şarjı sömürür hocam bu uygulama. Sistemdekinin yerini tutmaz bilginiz olsun. Ancak geçici çözüm olarak kullanılır. Teşekkürler

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115
Always On Display ekranında bildirim simgeleri gözüküyor bende. Bildirim ayarlarınızı kontrol edin.

Realahmet

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi8
Konular
6
Always On Display ekranında bildirim simgeleri gözüküyor bende. Bildirim ayarlarınızı kontrol edin.
Hocam bende sadece cevapsız çağrı ve sms ikonu çıkıyordu. Bunda sosyal medya email vs bilgileri çıkıyor ilaveten bildirim üzerine dokununca detay bilgisi veriyor.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Şarjı sömürür hocam bu uygulama. Sistemdekinin yerini tutmaz bilginiz olsun. Ancak geçici çözüm olarak kullanılır. Teşekkürler
Hocam dünden beri kullanıyorum. Miband3 te hep aktif şarzı çok yemiyor. Hatta rootlu cihazlar için Doze modu vs falan da var

Son düzenleme:

efiltem

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zek
Cihazım
MI 8
Konular
8

Mi 8 global kararlıda aod ekranında şu an içşn sadece stok mesajlaşma programı ikonu ile cevapsız çağrı ikonu ve whatsapp cevapsız çağrı ikonu mevcut. Bunların dışında mi8 global kararlıda aod ekranında bildirimler gösterilmiyor. Beta sürümünde düzeltildi sadece. Onda da instagram ikonu hala gösterilmiyor.

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115
Global Beta kullanıyorum, bu sürümde whatsapp, mail vb. uygulamalarında bildirim simgeleri görünüyor.. Kararlıda olmadığını bilmiyordum.

netcom31

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Orta düzey
Cihazım
Mi10
Konular
0
Amoled ekranlarda yüzde 1 sarj yiyor 2 yi bulmuyor keşke kendi uygulamasında bu kadar kullanışlı olsa kendi uygulaması beş para etmez geliştirmeler gittiler

Ynsgltkn

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Yunus
Cihazım
Mi 8
Konular
6
Bende yükledim bu programı. Arka planda açık olduğu zaman aod ekranı gözüküyor ama arka planda uygulamayı sildiğimde ekran çıkmıyor. O yüzden sildim uygulamayı. Varmı başka bir yöntemi acaba ?

Realahmet

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi8
Konular
6
Bende yükledim bu programı. Arka planda açık olduğu zaman aod ekranı gözüküyor ama arka planda uygulamayı sildiğimde ekran çıkmıyor. O yüzden sildim uygulamayı. Varmı başka bir yöntemi acaba ?
Tüm yetki izinlerini vermek gerekiyor. Bazen takiliyor . Kendi icinde servisleri acip kapatmak gerekiyor.

Üst Alt