Yardım Mi8 Batarya Sağlığı düştü.

bjkahmet

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi8
Konular
2
Arkadaşlar yaklaşık 1 senedir mi8 128gb kullanıyorum.

son 3-4 aydır şarjım pek iyi gitmemeye başladı.

AccuBattery programı kurdum batarya sağlığı %86 görünüyor. daha neredeyse 1 sene olmayan cihaz için çok az bir değer değil mi?

ürünü migrostan almıştım ritzy garantili. garantiye versem batarya değişimi yaparlar mı ? ya da kendim değiştirtsem ne kadara mal olur? garanti bozulur mu? (ki kendi fikrim bozulur)

fikirlerinize ihtiyacım var.

bjkahmet

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi8
Konular
2
garantiye vere bilirsiniz ama bariz bir değer görmedikçe değiştirmeyeceklerdir birde garanti firmasına göre de işlem kalitesi malesef değişmektedir.
anladım. teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için.

hiç umudum yok ama android 10 miui 11i deneyeceğim ilk.
olmadı eu rom.
o da olmadı servise bi göstermekte fayda var.

Oyla:

mert258

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
Mi8
Konular
16
Programların doğruluğuna inanmıyorum bence eu stabile geçin bataryami 2600 mah a düşmüş olarak gösteriyor programlar fakat pes oynarken tel i ilk aldığımda yüzde 5 şarj gidiyordu eu betaya geçtim yüzde 7 oldu eu stabil kurunca yüzde 5 e geri döndü rom ile alakalı olduğunu dusunuyorum

Oyla:

Qwertytr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kerem
Cihazım
Xiaomi mi8
Konular
12
Programların doğruluğuna inanmıyorum bence eu stabile geçin bataryami 2600 mah a düşmüş olarak gösteriyor programlar fakat pes oynarken tel i ilk aldığımda yüzde 5 şarj gidiyordu eu betaya geçtim yüzde 7 oldu eu stabil kurunca yüzde 5 e geri döndü rom ile alakalı olduğunu dusunuyorum
Bu programlar cihaza giren ve kullanılan watt'a göre sağlık ölçümü yapıyor o yüzden değerler gerçeğe yakın

Oyla:

viserion

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Viserion
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Konular
0
Bataryanın şarjını %20 - %80 aralığında tutmaya gayret gösterin. Accubattery vb. uygulamaların değerlerine tam olarak güvenmiyorum çünkü ortam sıcaklığı, şarj sırasında cihazın kullanılması gibi birçok etken uygulamanın gösterdiği değeri etkileyebiliyor. Yaz aylarında olmamız buna iyi bir örnek.
Yine de, şarj döngüsünü bu aralıklarda tutarsanız 1 yıllık mi8de şöyle bir değer alabilirsiniz:

Ekli dosyalar

• Screenshot_2019-09-20-15-24-53-451_com.digibites.accubattery.png
    Screenshot_2019-09-20-15-24-53-451_com.digibites.accubattery.png
    309,3 KB · Görüntüleme: 73
Oyla:

BerkaySengü

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Berkay
Cihazım
Xiaomi Mi Mix 2
Konular
3
Miroom dan once 3 saat zor goruyodum mi 8 de miroom yukledim 6 saat goruyorum asa yukari ayni kullanim şeklinde

MI 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

ismuta

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emin
Cihazım
Mi 8
Konular
1
Ben de aynı cihazı kullanıyorum. Benim oranlar ise daha kötü %78 seviyelerinde. Aynı yerden almışız Migros'dan aldım ve pil değişimini garanti yapıyor mu yapmıyor mu merak ediyorum. Yapan arkadaş varsa bilgi verebilir mi? Ona göre ben de göndermeyi düşünüyorum.

Oyla:

Qwertytr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kerem
Cihazım
Xiaomi mi8
Konular
12
Ben de aynı cihazı kullanıyorum. Benim oranlar ise daha kötü %78 seviyelerinde. Aynı yerden almışız Migros'dan aldım ve pil değişimini garanti yapıyor mu yapmıyor mu merak ediyorum. Yapan arkadaş varsa bilgi verebilir mi? Ona göre ben de göndermeyi düşünüyorum.
Cihaz kaç aylıktı hocam sizin, benim 1 yıllık yüzde 85 civarı

Oyla:

Devransahinx

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Devransahinx
Cihazım
Redmi note 7
Konular
79
Accu battaryi yeni indirdiyseniz ilk başta doğru göstermez 3-4 dolum ile doğru sayılar ile karşılaşırsınız.

Oyla:

shuj

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kuzey
Cihazım
Xiaomi Mi6
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
26
Şahsen ben bu tür batarya sağlığı gösteren uygulamalara inanmıyorum. Bu programlar kullanıma göre bir değer veriyor oraya yani düşüş hızına göre . Misal ben gün içinde sürekli oyun oynayan biri olsam uygulama düşüş hızı ortalamasını alacak ve diyecek ki sağlık şu . Çok saçma . Bence siz önce sıfırdan temiz kurulum yapın ve pil performansi için ip uçlarını okuyun uygulayın forumda vardı . Sonrasında duruma göre sağlık düşmüş yada düşmemiş belli olur. Birde bataryayı tamamen bitirip fullemeyin . Yüzde 20 80 aralığında tutmak ömrü uzatıyor. 20 95 arası kullanıyorum ben.

Oyla:
Üst Alt