Yardım Mi8 Batarya Sağlığı düştü.

bjkahmet

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi8
Konular
2
Arkadaşlar yaklaşık 1 senedir mi8 128gb kullanıyorum.

son 3-4 aydır şarjım pek iyi gitmemeye başladı.

AccuBattery programı kurdum batarya sağlığı %86 görünüyor. daha neredeyse 1 sene olmayan cihaz için çok az bir değer değil mi?

ürünü migrostan almıştım ritzy garantili. garantiye versem batarya değişimi yaparlar mı ? ya da kendim değiştirtsem ne kadara mal olur? garanti bozulur mu? (ki kendi fikrim bozulur)

fikirlerinize ihtiyacım var.

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24

AccuBattery programı kurdum batarya sağlığı %86 görünüyor. daha neredeyse 1 sene olmayan cihaz için çok az bir değer değil mi?

ürünü migrostan almıştım ritzy garantili. garantiye versem batarya değişimi yaparlar mı ? ya da kendim değiştirtsem ne kadara mal olur? garanti bozulur mu? (ki kendi fikrim bozulur)

Batarya sağlığı aslında dolum ve boşalım sayısına bide şarj aletini kalitesine göre ömrü genelde değişmekte , sık şarj eden yada arabada evde heğ şarjda duruyorsa genelde dengesiz olur batarya sağlığı , bunun dışında yeni çıkan güncellemeler yada programlarda buna sebep vere bilir ,

batarya kısmında kontrol ettiniz mi bataryayı en çok ne kullanıyor ,

Son düzenleme:
Oyla:

Qwertytr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kerem
Cihazım
Xiaomi mi8
Konular
12

Aynı şekilde benim de düşmüş cihaz 1 senelik sayılır genel olarak xiaomi pilleri bu şekilde hızlı şarjdan mı böyle bilmiyorum ama 2 senelik iPhone 7nin pili daha yüzde90 o yüzden hızlı şarjdan problem olabilir

Ekli dosyalar

• Screenshot_2019-09-20-14-07-04-098_com.digibites.accubattery.png
    Screenshot_2019-09-20-14-07-04-098_com.digibites.accubattery.png
    307,3 KB · Görüntüleme: 156
Oyla:

bjkahmet

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi8
Konular
2
sanırım iş yerindeki kalitesiz powerbank sebep. iş yerinde mecburen onu kullanıyorum. bilgisayardan çok uzun sürüyor şarj olması.
powerbanktan şarj ediyorum. onunla da edince şarj hızlı boşalıyor.

ama artık normal prizle şarjlarımda da hızlı bitme problemi yaşıyorum

bataryayı kullanan uygulamalar ekstra şeyler değil. instagram vs. bilinmedik ekstra güç yiyen bir uygulama yok.

Oyla:

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24
sanırım iş yerindeki kalitesiz powerbank sebep. iş yerinde mecburen onu kullanıyorum. bilgisayardan çok uzun sürüyor şarj olması.

bataryayı kullanan uygulamalar ekstra şeyler değil. instagram vs. bilinmedik ekstra güç yiyen bir uygulama yok.

pil tüketiminede bakarak aslında daha doğru karar olur , imkan varsa powerbank yeni nesil olanlarından almakda fayda var , kalitesiz olanlar sabit akım bile veremiyorlar aslında çok kötü ,

Yazılımda işin içinde var malesef her yeni versiyonda biraz daha geriye gidiyor telefonlar ,

Oyla:

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24

Ek olarak Ampere uygulmasını kurup kaç amperle şarj olduğunu kontrol ede bilirsiniz , 2A altı sıkıntılı birde çok dalgalı isede sıkıntılı , dikkat ederseniz sorun olmayacaktır.

Oyla:

bjkahmet

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi8
Konular
2
pil tüketiminede bakarak aslında daha doğru karar olur , imkan varsa powerbank yeni nesil olanlarından almakda fayda var , kalitesiz olanlar sabit akım bile veremiyorlar aslında çok kötü ,

Yazılımda işin içinde var malesef her yeni versiyonda biraz daha geriye gidiyor telefonlar ,
ekran sürem 4 saati bulmuyor artık ve derin uyku süresinde de ciddi düşüş var.%7-8 leri buluyor.

rom değiştirmek geçici de olsa bir çözüm olabilir mi peki?global kararlı kullanıyorum. mi6'da çok sık rom değiştirirdim. mi8'de ellemek istemedim. ama çözüm olacaksa yapabilirim.

Oyla:

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24
ekran sürem 4 saati bulmuyor artık ve derin uyku süresinde de ciddi düşüş var.%7-8 leri buluyor.

rom değiştirmek geçici de olsa bir çözüm olabilir mi peki?global kararlı kullanıyorum. mi6'da çok sık rom değiştirirdim. mi8'de ellemek istemedim. ama çözüm olacaksa yapabilirim.

genel bütün telefonlarda global pil performansı kötü ,eu yada tavsiyem mi-room deneye bilirsiniz.,

Oyla:

bjkahmet

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi8
Konular
2
genel bütün telefonlarda global pil performansı kötü ,eu yada tavsiyem mi-room deneye bilirsiniz.,
peki garantiden batarya değişimi istesem? ya da ücretiyle değiştirtip garantiyi bozmadan değiştirtebilir miyim?

Oyla:

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24
peki garantiden batarya değişimi istesem? ya da ücretiyle değiştirtip garantiyi bozmadan değiştirtebilir miyim?

garantiye vere bilirsiniz ama bariz bir değer görmedikçe değiştirmeyeceklerdir birde garanti firmasına göre de işlem kalitesi malesef değişmektedir.

Oyla:
Üst Alt