Yardım Mi8 Batarya Önerisi

gorkemgulgun

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Görkem
Cihazım
Mi8
Meslek
Öğrenci
Konular
13
Xiaomi Mi8 telefonumun 5. Seneye girmesinden dolayı bataryasını değiştirmek istiyorum. İstanbul Ümraniye tarafında önerebileceğiniz güvenilir batarya değişimi yapan yer var mı? Piyasada orijinal batarya yok diye biliyorum Deji takmayı düşünüyorum.

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
Deji alıp taktırın bir telefoncuya hocam. Orijinal bataryayı yetkili teknik servis hariç bir yerde bulamazsınız.

sedat122

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
sedat
Cihazım
mi8
Konular
1
Xiaomi Mi8 telefonumun 5. Seneye girmesinden dolayı bataryasını değiştirmek istiyorum. İstanbul Ümraniye tarafında önerebileceğiniz güvenilir batarya değişimi yapan yer var mı? Piyasada orijinal batarya yok diye biliyorum Deji takmayı düşünüyorum.
Pili değistirdiniz mi hocam. Ben de pil değiştirmeyi duşünüyorum 5 sene oldu.

xeaster

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
xeaster
Cihazım
mi
Konular
2
telefon eski olduğu için orijinal batarya bulunması çok zor. deji pil alıp deneyimimi paylaşayım size yardımcı olur belki.
Deji pil satın alıp kendim değiştirdim. Başta gayet güzeldi 1 günü çok güzel çıkarıyordu fakat 5 - 6 ay geçtikten sonra eskisi gibi günde 2 kere hatta yoğun kullanımda 3 kere şarj etmeye başladım. Deji ile iletişime geçip durumu bahsettiğimde hemen yeni pil yolladılar. Sanırım 6 ay içinde sıkıntı çıkarsa sorgusuz sualsiz pil gönderiyorlar. Şimdilik birkaç ay geçti. Yine gayet güzel 1 günü idare eder denecek şekilde çıkarıyor çok yarı yolda bırakmadı. 2 kere piyasadaki o ucuz çin malları (sözümona orijinal xiaomi pilleri) denedim. 1 2 ay içinde su gibi gider hale geliyor piller. Sanki Lityum batarya değil de eski tip batarya gibiler.

xeaster

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
xeaster
Cihazım
mi
Konular
2
Aşağıda telefonu bugün kullandığım pil süresi var. Bugün telefonu az kullandım 4-5 saat arası bir ekran açık süresi ile performansı bu. Yoğun kullanımda genelde 100'den 10-20 lere 12-16 saat arası kullanıyorum (ekran süresi değil. şarjdan şarja geçen süre). Belirttiğim gibi bu 2. gelen deji batarya ve baktım tam 3 aydır kullanıyormuşum.

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    55,6 KB · Görüntüleme: 13

cartacar

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ka
Cihazım
mi 8
Konular
0
telefon eski olduğu için orijinal batarya bulunması çok zor. deji pil alıp deneyimimi paylaşayım size yardımcı olur belki.
Deji pil satın alıp kendim değiştirdim. Başta gayet güzeldi 1 günü çok güzel çıkarıyordu fakat 5 - 6 ay geçtikten sonra eskisi gibi günde 2 kere hatta yoğun kullanımda 3 kere şarj etmeye başladım. Deji ile iletişime geçip durumu bahsettiğimde hemen yeni pil yolladılar. Sanırım 6 ay içinde sıkıntı çıkarsa sorgusuz sualsiz pil gönderiyorlar. Şimdilik birkaç ay geçti. Yine gayet güzel 1 günü idare eder denecek şekilde çıkarıyor çok yarı yolda bırakmadı. 2 kere piyasadaki o ucuz çin malları (sözümona orijinal xiaomi pilleri) denedim. 1 2 ay içinde su gibi gider hale geliyor piller. Sanki Lityum batarya değil de eski tip batarya gibiler.
hocam arka kapağı nasıl söktün ya elimde kalacak diye korkuyorum.

xeaster

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
xeaster
Cihazım
mi
Konular
2
hocam arka kapağı nasıl söktün ya elimde kalacak diye korkuyorum.
Biraz yordu ama fön makinesiyle söktüm de bu işlerde tecrübem var hocam. Çok ısıtırsanız tehlikeli olabiliyor. O yüzden tecrübesi olan birinin yapması önemli. Isı tabancasıyla zaten 10 dk lık iş batarya değişimi.

cartacar

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ka
Cihazım
mi 8
Konular
0
Biraz yordu ama fön makinesiyle söktüm de bu işlerde tecrübem var hocam. Çok ısıtırsanız tehlikeli olabiliyor. O yüzden tecrübesi olan birinin yapması önemli. Isı tabancasıyla zaten 10 dk lık iş batarya değişimi.
kapağı söksem gerisi kolay da .Fön makinesiyle de denedim yine de olmadı :D

xeaster

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
xeaster
Cihazım
mi
Konular
2
kapağı söksem gerisi kolay da .Fön makinesiyle de denedim yine de olmadı :D
Evet fön makinesi havayı çok dengesiz, kontrolsüz veriyor. Tamamını ısıtıp ufak ufak hareket etmek gerekiyor. Fön makinesiyle ben (Örneğin kapağı sağ alt köşeden açıyorum) önce köşeye temas eden kenarları ısıtıp daha sonra köşeye yoğunlaşıp, ara ara kenarların da soğumasını engellemek gerekiyor. Doğru ısıya ulaşınca vantuzla çok seri çekip penayı hemen takmak gerekiyor. Ama dediğim gibi zor, tehlikeli ve elinizi yakma olasılığınız yüksek. Tekrar deneyecekseniz bile en azından batarya olmayan alt köşeden yapın ki tehlike minimuma düşsün. Yapıştırma işini bende t-7000 var onunla hallediyorum ve telefonu kalın yumuşak bir beze sarıp her köşe kenarlardan mandallıyorum. 2 saate kemik gibi oluyor. İmkanlar doğrultusunda elde ne varsa onunla tamir yapıyoruz :D

eren2709

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
eren
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Konular
0
Benimde 6 sene oldu alalı, batarya günü kurtarmıyor artık. Deji bataryaları daha önce farklı cihazlarda deneyimleme şansım olmuştu, yazdığınız gibi 4-5 ay geçtikten sonra çöp oluyor yine. Bir dönem aliexpress üzerinden orijinal yedek parça bulabiliyordum, şuanda o da yok. Böyle kullanmaya devam etmeyi düşünüyorum, en azından günde 2 şarj ile çözebiliyorum.

Üst Alt