Soru Mi8 android 9 tavsiyeniz?

javka.ali

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Cavidan
Cihazım
Xiaomi Mİ 8
Konular
8
Mi 8 kullaniyorum, android 9 icin guncelleme yeni geldi ama henuz yapmadim. bir kac kisinin sarjin cabuk bitmesinden sikayetci oldugunu ve cok fazla yenilik olmadigini soyledigini duydum.fikrinizi almak istedim. bu durumda ne yapmayi tavsiye edersiniz? iyi ve kotu taraflarini bilen varmi?

Ekli dosyalar

• Screenshot_2018-12-20-02-16-06-988_com.miui.securitycenter.png
    Screenshot_2018-12-20-02-16-06-988_com.miui.securitycenter.png
    209,1 KB · Görüntüleme: 41

dorukhan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Doruk
Cihazım
Xiaomi Mi8
Meslek
Mekatronik
Konular
4
Bana göre bu güncelleme oturmuş. İllaki bi sorun çıkıyor geçen güncellediğimde kamera ve sensörler çalışmıyordu güncelleme konusunda hiç kimsede böyle bir sorun görmedim mesela bana denk geldi By.TRabZonLu™ hocam sayesinde hallettim.
1-Normalde iPhone X kullanıyorum youtube 1080p video izlerken çok ısınıyor Mi8 de 2k HDR çözünürlüğünde video açıyorum banamısın demiyor hiç ısınmıyor.(Karşılaştırma)
2- Ram kullanımı iyileşmiş telefonu arkaplan işlemiyle doldurdum 3.8 - 4gb ram arasında çok iyi.
3- Çentiği gizleme yok bu benim için eksi değil çünkü iPhone X kullanıyorum alıştım.
4-Sennheiser BT-4.40 kullanıyorum taktığım zaman kulaklıktaki ses şiddeti artmış. Normal hoparlör seside bir tık artmış bi önceki sürümde ses azdı.
5-Youtube'da videoyu büyüttüğün zaman çentiği içine alıyor bi önceki sürümde almıyordu.
6-Şarj çok iyi optimize olmuş (Bana göre) bi önceki sürümden çok daha uzun gidiyor. Bu sürümü kullanırken daha eksi yönüne denk gelmedim ama illaki denk gelen var daha çok detaylı inceleyenlerde vardır onlarda yazar zaten.

Oyla:

javka.ali

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Cavidan
Cihazım
Xiaomi Mİ 8
Konular
8
Bana göre bu güncelleme oturmuş. İllaki bi sorun çıkıyor geçen güncellediğimde kamera ve sensörler çalışmıyordu güncelleme konusunda hiç kimsede böyle bir sorun görmedim mesela bana denk geldi By.TRabZonLu hocam sayesinde hallettim.
1-Normalde iPhone X kullanıyorum youtube 1080p video izlerken çok ısınıyor Mi8 de 2k HDR çözünürlüğünde video açıyorum banamısın demiyor hiç ısınmıyor.(Karşılaştırma)
2- Ram kullanımı iyileşmiş telefonu arkaplan işlemiyle doldurdum 3.8 - 4gb ram arasında çok iyi.
3- Çentiği gizleme yok bu benim için eksi değil çünkü iPhone X kullanıyorum alıştım.
4-Sennheiser BT-4.40 kullanıyorum taktığım zaman kulaklıktaki ses şiddeti artmış. Normal hoparlör seside bir tık artmış bi önceki sürümde ses azdı.
5-Youtube'da videoyu büyüttüğün zaman çentiği içine alıyor bi önceki sürümde almıyordu.
6-Şarj çok iyi optimize olmuş (Bana göre) bi önceki sürümden çok daha uzun gidiyor. Bu sürümü kullanırken daha eksi yönüne denk gelmedim ama illaki denk gelen var daha çok detaylı inceleyenlerde vardır onlarda yazar zaten.
cok tesekkurler.

MI 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

koksalemre1907

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Emre
Cihazım
Nexus 5
Konular
10
Bana göre bu güncelleme oturmuş. İllaki bi sorun çıkıyor geçen güncellediğimde kamera ve sensörler çalışmıyordu güncelleme konusunda hiç kimsede böyle bir sorun görmedim mesela bana denk geldi By.TRabZonLu™ hocam sayesinde hallettim.
2K video nasıl açıyorsunuz.Be de mi 8 kullanıyorum fakat en fazla 1080 p secenegi cikiyor.

Oyla:

vural49

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 8
Konular
2
YouTube video açarken ekran çözünürlüğü kontrol eder. Ve bu kontrol sonrasında cihazın çözünürlüğüne göre video açar. Mi 8 ise 4k videoları rahat bir şekilde oynatmasına rağmen bu kontrol yüzünden maximum 1080p video açar. Bu sorunu aşmak için ise şayet cihazınızı magisk kullaranarak rootlamışsanız magisk manager üzerinden youtube wanced modülünü yüklemeniz gerekmekte ve daha sonrasında ekte gösterdiğim ayarı devre dışı bırakmalısınız.

Ek olarak sırf youtubeden 4k video izlemek için cihazını rootlamak istemeyenlerde olacaktır. Telaş etmeyin youtube wanced rootsuz olarakda yüklenebilmekte.
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

MI 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

LoqqaL

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Samsung S21+
Meslek
Android Developer
Konular
23
Bence guncelleme cok guzel bildirimde simgeler felan gosterilior hosuma gitti. Sarj konusundada sorun yok ama ben bir sorunla karsilastim sanirim kimse yasamamis onu konuda actim cozum ariyom ama tavsiyem guncelle.

Oyla:
Üst Alt