Yardım Mi6 Sürekli Açılıp Kapanıyor

fatihreis33

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
Mi6
Konular
2
Merhaba
Yaklaşık 6 aydır kullandığım telefonum dün akşam herhangi bir düşme veya darbeye maruz kalmamasına rağmen kapandı ve kendi kendine sürekli kapanıp açılma döngüsüne girdir. Fasboot vs işlemlere girilmiyor. Pcye bağlamama rağmen görmüyor. Garantisi Evo Bt. İnternetten yaptığım araştırmada Evo neredeyse tüm telefonlara darbeye bağlı lehim kopması anakart değişimi şeklinde kullanıcı hatası olarak yansıtmakta ve ücret istemekte. Açılıp kapanma ile ilgili bilgisi olan arkadaşlardan yardım rica ediyorum.

abrahamaa

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
İbrahim
Cihazım
Lenovo P1
Konular
4
Arkadaşlar herkese merhaba, konuyu biraz hortlatmıs oluyoruz ama az önce telefon spigen kılıf içinde iken üzerine biraz çay döküldü ve kapanıp acilmalar başladı. Daha önce benzer bir sıkıntı yaşamamıştım. Peceteyle kurulayip tamamen kapatmaya çalıştım olmadı. Sonra farkettim ki su power tuşuna kaçmış ve kısa devre yaptığı için kapanıp açılıyor. Çaresiz biraz tuşa bastım ufledim falan şimdi durdu. Hemen kapattım tamamen. Sorunun kaynağı sıvı teması burası kesin. Ancak bundan sonraki süreçte ne yapılabilir yada içine kaçan sıvı ne kadar ve nerelere ulaşabilir bilmiyorum. Belki mi 6nin iç yapısını bilen bir arkadaş power girişinden giren az miktar sıvının nerelere kadar ulaşabileceğini yazarsa aydınlatıcı olacaktır. Bu bilgiye göre pirince yatırma yada sadece bekleme seçenekleri denenebilir. Hepinize sıkıntısız günler diliyorum.

Oyla:

Korelmis

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Oneplus 9 Pro
Konular
19
Bende de benzer problem meydana gelmişti, servise verdim tuşları değiştiler.

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Arkadaşlar herkese merhaba, konuyu biraz hortlatmıs oluyoruz ama az önce telefon spigen kılıf içinde iken üzerine biraz çay döküldü ve kapanıp acilmalar başladı. Daha önce benzer bir sıkıntı yaşamamıştım. Peceteyle kurulayip tamamen kapatmaya çalıştım olmadı. Sonra farkettim ki su power tuşuna kaçmış ve kısa devre yaptığı için kapanıp açılıyor. Çaresiz biraz tuşa bastım ufledim falan şimdi durdu. Hemen kapattım tamamen. Sorunun kaynağı sıvı teması burası kesin. Ancak bundan sonraki süreçte ne yapılabilir yada içine kaçan sıvı ne kadar ve nerelere ulaşabilir bilmiyorum. Belki mi 6nin iç yapısını bilen bir arkadaş power girişinden giren az miktar sıvının nerelere kadar ulaşabileceğini yazarsa aydınlatıcı olacaktır. Bu bilgiye göre pirince yatırma yada sadece bekleme seçenekleri denenebilir. Hepinize sıkıntısız günler diliyorum.
Rehber - Telefonum Suya Düştü, Ne Yapmalıyım?

Oyla:

merkep

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
ugur
Cihazım
mi8
Konular
15

bi hortta ben yapıyım. sonuç ne oldu hocam

Oyla:

Nurk

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Nur
Cihazım
Mi6
Konular
1
sorunu çözebilen var mı 5 saattir telefon açılıp kapanıyor

Oyla:

desireman1

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Murat
Cihazım
Mi6
Konular
0
Yardım Edebilecek Arkadaşlar - Mi6 Telefonum Sürekli Açılıp Kapanıyor.

Oyla:

ysntsc

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
ysn
Cihazım
Poco F5
Meslek
Grafiker
Konular
25
arkadaşlar bendede aynı sorun vardı biraz araştırmam sonucu mi 6 larda kronik sorun olduğunu öğrendim, daha öncede ses kısma tuşuna basılı kalıyordu servise vermiştik telefonun yenisini vermişlerdi, çözüm yeni parça alıp değiştirmek gözüküyor 50₺ , ben sorunu şöyle çözdüm telefon açıkken power tuşunun olduğu bölüme bıçak sokup tuşun filmini zedeledim bozulduğu için sürekli resrart yapmıyor ama telefon kapanırsa bidaha açılmaz yeni parça takilana kadar böyle devam , stabil ve eu beta surumleri kurup denedim sorun rom ile alakalı değil yani bootlader vs bosuna uğraşmayın

Oyla:

Furkan Ahmet

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ahmet
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
1
Çözümümüz Basit Arkadaşlar Bugün Baya Ter Döktüm Ve Şunları Buldum;
Telefonunuz %99 ihtimalle power tuşu oksitlenmiş (benim de başıma geldi)
İlk olarak telefonunuzun arkasını açın power tuşunun soketini kaldırın sorun düzelir ancak açmassınız bununda çözümü olarak;
bir parça siz markasını modelini aratarak bulabilirsiniz
Peki Nasıl Yapacağız;
Rehberi İzleyebilirsiniz. mm~~
Yardımcı Olabildiysem Ne Mutlu (;
Hadi İyi Akşamlar

Oyla:

Toprak78

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Toprak
Cihazım
Redmi Note7
Konular
0
Az önce telefon açıldı. Fakat sanki arka arkaya power tuşuna basılıyormuş gibi ekran kilidi açılıp kapanıyordu. Ses kısma tuşuna basılı tutarak 20 saniye kadar kullandım.Sonra yine sürekli mi logosu geliyor kapanıp açılmaya devam ediyor. Galiba yazılımsal değil.Power tuşunda sorun var gibi geldi bana. Yarın servise verip sonucu bekliyeceğim artık. Yardım etmeye çalışan, fikir ve bilgilerini paylaşan herkese teşekkürler.
Hocamsorunu çözebildiniz mi acaba? Benim Redmi Note 7'de de aynı sorun oldu. sürekli restart ediyor. açılmıyor.

Oyla:
Üst Alt