Mi6 Root Kaldırma

1231243

M|C|C|X|X|X|MCCXLIII
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mertcan
Cihazım
Poco X3
Meslek
Dondurulmuş Üni.
Konular
63
geri kapatabiliyor muyuz ?
Açık durması daha iyi hocam herhangi bir terslik olursa müdahale edebilirsiniz en azından cihaza.

Ama illa ki kapatacağım diyorsanız forumu araştırın.

inboxajm

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ali
Cihazım
Mi6+Mi9Se+S2
Meslek
Şoför
Konular
5
Bu mi band 3 e yine bildirim gelmiyor root dan önce geliyordu sıfırlama yöntemi varmı hocam saatin

cemc16

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Cem UNAL
Cihazım
Mi 6
Konular
1
Merhabalar ; Xiaomi Mi-6 kullanıcısıyım. Android (8.0 ) telefonunum bootloader'ının root'lanıp root'lanmamış olup olmadığını nasıl anlayabilirim? Tam bir acemi olduğum için bootloader ve root ne demek onu bile bilmiyorum. Nereye bakmam gerektiğini de bilmiyorum.
Asıl isteğim, bootloader'ın root'lanmamış olması gerekiyor.
1) Bunu nasıl anlarım? (ayarlardan girip bakılabilen birşey midir?)
2) Eğer bootloader root'lanmış ise root'u nasıl kaldırabilirim?

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Merhabalar ; Xiaomi Mi-6 kullanıcısıyım. Android (8.0 ) telefonunum bootloader'ının root'lanıp root'lanmamış olup olmadığını nasıl anlayabilirim? Tam bir acemi olduğum için bootloader ve root ne demek onu bile bilmiyorum. Nereye bakmam gerektiğini de bilmiyorum.
Asıl isteğim, bootloader'ın root'lanmamış olması gerekiyor.
1) Bunu nasıl anlarım? (ayarlardan girip bakılabilen birşey midir?)
2) Eğer bootloader root'lanmış ise root'u nasıl kaldırabilirim?
Öncelikle Sıkça Sorulan Sorular bölümüne bir göz gezdirip ondan sonra varsa sorularınızı sormanız daha uygun olacak gibi :)

Jokeriss

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Mi 6
Konular
7
Öncelikle Sıkça Sorulan Sorular bölümüne bir göz gezdirip ondan sonra varsa sorularınızı sormanız daha uygun olacak gibi :)
Konuyu hortlatıyorum ama bende de Mi6 var ve root kaldırmak istiyorum. Fotoğraflarımı zaten bilgisayara attım. Telefonu komple sıfırlamak istiyorum root vesaire kalksın istiyorum. Nasıl bir yol izlemem gerekiyor rootu kendim atmadım o yüzden çok fazla bilgim yok :(

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Konuyu hortlatıyorum ama bende de Mi6 var ve root kaldırmak istiyorum. Fotoğraflarımı zaten bilgisayara attım. Telefonu komple sıfırlamak istiyorum root vesaire kalksın istiyorum. Nasıl bir yol izlemem gerekiyor rootu kendim atmadım o yüzden çok fazla bilgim yok :(
Eğer root yetkisini Magisk ile aldıysanız ve amacınız sadece bunu kaldırmaksa TWRP üzerinden magisk uninstaller flashlamanız yeterli olacaktır.

Jokeriss

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Mi 6
Konular
7
Eğer root yetkisini Magisk ile aldıysanız ve amacınız sadece bunu kaldırmaksa TWRP üzerinden magisk uninstaller flashlamanız yeterli olacaktır.

magisten uninstaller yaptım ardından fabrika ayarlarına döndürdüm ardından da güncellemeyi yaptım şuan tam istediğim gibi oldu :)

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Bu son sürümde uygulamaları yukarı iterek kapatmak için bi ayar varmı:) sağa sola itmem gerekiyor.
Hangi sürüm olduğunu bilemiyorum fakat görev yöneticisinden uygulama kapatmaktan bahsediyorsanız, bildiğim kadarıyla o bölüm değiştirilemiyor.

Üst Alt