Yardım Mİ6 Ön Kamera Bulanıklık

dosojinn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
uzman
Cihazım
mi6
Konular
3
arkadaşlar Mİ6 TELEFONUMDA ön kamera ile ilgili sorunum var. video olsun normal fotoğraf olsun ön kamera ile çekerken yüzüm hariç diğer alanlar hep bulanık çıkıyor bu normal bir şeymi..mesala bi selfie çekiniyorum yüzüm net manzara bulanık bu neyden kaynaklanıyor . videoda aynı şekilde yüz hariç hep bulanık. bin liralık lenovom bile daha net fotoğraf çekiyor ön kameradan böyle söylim. İki telefonla çektiğim fotolarda aşağıda.. ilk foto bin liralık lenovo.. ikinci mi 6 ve gördüğünüz gibi bulanık yüzüm hariç. Arka tarafında net çıkması için ne yapmam lazım ayarı falan var mı yoksa telefonun normali bu mu? sizde nasıl bir de aynı bu şekil bulanık mı çıkıyor arka taraflar ön kamerada?

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Ekli dosyalar

• mi6.jpg
    mi6.jpg
    1,2 MB · Görüntüleme: 29
Son düzenleme:

dosojinn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
uzman
Cihazım
mi6
Konular
3
fotoğraflarıda ekledim.. gördüğünüz gibi mi6 da yüz hariç diğer taraflar bulanık. Normal birşey mi bu bana garip geldi böyle olmaması lazım sanki?

Oyla:

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
fotoğraflarıda ekledim.. gördüğünüz gibi mi6 da yüz hariç diğer taraflar bulanık. Normal birşey mi bu bana garip geldi böyle olmaması lazım sanki?
Gayet normal bir durum...cihazınızın özelliklerini inceleyip, daha iyi tanımayı deneyin önce...sonra resim çekerken bu arka bulanıklığı devre dışı bırakırsınız.

Gesendet von meinem MI MAX 2 mit Tapatalk

Oyla:

dosojinn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
uzman
Cihazım
mi6
Konular
3
Gayet normal bir durum...cihazınızın özelliklerini inceleyip, daha iyi tanımayı deneyin önce...sonra resim çekerken bu arka bulanıklığı devre dışı bırakırsınız.

Gesendet von meinem MI MAX 2 mit Tapatalk
ayarları kurcaladım ama bulamadım öyle bir ayar.. anlatırsanız çok iyi olur

Oyla:

Skywriter

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
9
1. Güzellik modunu kapatın,
2. Mümkün mertebe fotoğraf çekerken eliniz sabit dursun.
3. Fotoğraf çekerken focuslayıp sonrada alttaki çekme tuşuna basmaya çalıştığımızda oynama oluyor, bu yüzden selfie çekerken haliyle tek elle çektiğimiz için bu tür bir kıpırdama söz konusu. focuslayıp otomatik çekim yapması için bir ayar var onu deneyin.

4. EN ÖNEMLİSİ, cihaz rootlu ise İpucu - Google Camera verdiğim başlıktaki ipüçlarını takip edip Google Camera kurunuz. Bu dediklerimin toplamından daha fazla bir sonuç alacaksınızdır.

Oyla:

dosojinn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
uzman
Cihazım
mi6
Konular
3
1. Güzellik modunu kapatın,
2. Mümkün mertebe fotoğraf çekerken eliniz sabit dursun.
3. Fotoğraf çekerken focuslayıp sonrada alttaki çekme tuşuna basmaya çalıştığımızda oynama oluyor, bu yüzden selfie çekerken haliyle tek elle çektiğimiz için bu tür bir kıpırdama söz konusu. focuslayıp otomatik çekim yapması için bir ayar var onu deneyin.

4. EN ÖNEMLİSİ, cihaz rootlu ise İpucu - Google Camera verdiğim başlıktaki ipüçlarını takip edip Google Camera kurunuz. Bu dediklerimin toplamından daha fazla bir sonuç alacaksınızdır.
elimde oynamadı oysa.. oynar falan diye 4 5 foto çekiyorum yine aynı. videodada aynı durum var arka plan hep kötü..focus olayınıda anlamadım kendi focusluyor zaten ben bişey yapamıyorum

Oyla:

Skywriter

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
9
Ayarlarda Odakla&Çek diye bir seçenek var. Ondan bahsediyorum. Güzellik Modunu biraz azaltır veya kapatırsanız yine etkisini görürsünüz.

Oyla:

dosojinn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
uzman
Cihazım
mi6
Konular
3
Ayarlarda Odakla&Çek diye bir seçenek var. Ondan bahsediyorum. Güzellik Modunu biraz azaltır veya kapatırsanız yine etkisini görürsünüz.
bunu sabah kurcalayıp denedim biraz, yine pek tatmin etmedi..telefonun tek sıkıntı yaptığım olayı bu oldu geri kalan herşey iyi şu olay bitirdi beni

Oyla:

Skywriter

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
9
bunu sabah kurcalayıp denedim biraz, yine pek tatmin etmedi..telefonun tek sıkıntı yaptığım olayı bu oldu geri kalan herşey iyi şu olay bitirdi beni

Kamera mi6 da kronik bir sorun ve yukarıda bahsettiğim gibi şayet cihaz rootlu ise veya root atabilirsen, verdiğim linkten google camera kurup kameranın gerçek performansını görebilirsin.

Oyla:
Üst Alt