Yardım MI6 MIUI10

Harunasd

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Harun
Cihazım
MI 10 PRO
Konular
6
Merhaba arkadaşlar, 6-7 aydır mi6 kullanıyorum miui 10.0.1.0'a geçmemle birlikte şarj süresinin 32 saatten 10 saate düşmesi yüzünden miui 9'a geri dönmek zorunda kaldım. Yalnız miui10 arayüzünü ve özelliklerini çok beğendiğim için miui10'un şarj süresinin uzun giden versiyonunu veya miui10 arayüzlü rom arıyorum. Fazlasıyla bluetooth ve internet kullandığım için sarjı uzun gitmeli (min 15 saat). Telefonum rootlu değil o yüzden recovery şeklinde (güncelleme paketi seç) yüklemeyi düşünüyorum. Yardımcı olabilirseniz sevinirim ^^

arifkarabulut

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
ARİF
Cihazım
mi 6
Konular
0
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Arkadaşlar merhaba şimdiden yapacağınız yorumlar ve yardımlarınız için teşekkürler
ben 2 ay önce blackberry den geçtim androide bu telefonu aldım mi6 telefonumda hangi rom yuklu bilmiyorum ama şarj 1 gün zor gidiyor bende bi öneri istiyorum custom değil de stabil olursa önerileriniz daha iyi olur benim için pil süresini uzatsın ve sorunsuz çalışşsın yetr çok özellik arayan veya kullanan biri değilim yanlış kullandığım tabirler varsa cahilliğime verin inşallah açıklayabilmişimdir.

Oyla:

Brismo

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Mamet
Cihazım
Mi6
Konular
22

Arkadaşlar merhaba şimdiden yapacağınız yorumlar ve yardımlarınız için teşekkürler
ben 2 ay önce blackberry den geçtim androide bu telefonu aldım mi6 telefonumda hangi rom yuklu bilmiyorum ama şarj 1 gün zor gidiyor bende bi öneri istiyorum custom değil de stabil olursa önerileriniz daha iyi olur benim için pil süresini uzatsın ve sorunsuz çalışşsın yetr çok özellik arayan veya kullanan biri değilim yanlış kullandığım tabirler varsa cahilliğime verin inşallah açıklayabilmişimdir.
Bence kullanım gayet iyi zaten 7 saate %25 düşmüş 7x4=28 saat yani bir günü rahatlıkla çıkarır. Bunun yanında ekran süresine de bakmak lazım.
O zaman benimkine hiç bakma sen =D
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

arifkarabulut

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
ARİF
Cihazım
mi 6
Konular
0
Bence kullanım gayet iyi zaten 7 saate %25 düşmüş 7x4=28 saat yani bir günü rahatlıkla çıkarır. Bunun yanında ekran süresine de bakmak lazım.
O zaman benimkine hiç bakma sen =D

evet seninki daha düşük gösteriyor ama önemli olan şu değilmi sen 8 saat 12 dk da telefonu 3 saat kullanmışsındır 49 a düşmüş ben 7 küsür saatte telefonla sadece 30 dk müzik dinledim ve birkaç tel görüşmesi 78 e düştü bilmiyorum belkide blackberry bu konuda iyiydi buna geçince afalladım birde şeyi sorcam rom iyiymi benim sen ne kullanıyorsun ekran süresine de bibakarmısın paylaştım

Oyla:

Brismo

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Mamet
Cihazım
Mi6
Konular
22
evet seninki daha düşük gösteriyor ama önemli olan şu değilmi sen 8 saat 12 dk da telefonu 3 saat kullanmışsındır 49 a düşmüş ben 7 küsür saatte telefonla sadece 30 dk müzik dinledim ve birkaç tel görüşmesi 78 e düştü bilmiyorum belkide blackberry bu konuda iyiydi buna geçince afalladım birde şeyi sorcam rom iyiymi benim sen ne kullanıyorsun ekran süresine de bibakarmısın paylaştım
Seninki iyi sayılır bende %75 de iken 1 saat 35 dk civarı ekran sürem var sebebi de yoğun kullanmam. Şöyle kıyaslama yapacak olursak benim telefon bir günde maksimum 7 saat 15 dk seninki 6 saat 50 dk civarı ekran süresi verir şuan ki duruma göre. Ve iki durum da 1 günü rahatlıkla çıkarır.
Benim rom global beta yani haftalık güncelleme alan rom. Farkı da buradan geliyor. Global beta daha güncel olduğu için biraz performans iyileştirme yapmışlar.
Arada çok büyük fark yok ama

Oyla:

Harunasd

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Harun
Cihazım
MI 10 PRO
Konular
6

Ben miui 9.5.8.0 kullanıyordum ve gayet memnundum. Arayüz biraz eski kalıyordu ama pil konusunda gayet cimriydi. Şimdi Brismo'nun önerisiyle betaya geçtim. Hem arayüzü yeni (miui10) hem de pil konusundan 9.5.8.0'dan bir tık daha cimri. Eğer sürekli güncelleme almak istemiyorsan 9.5.8.0'a geçmeni öneririm. Ama telefon canlı olsun diyorsan global beta da uygun.
Bu arada senin kullandığın miui sürümü zaten çok fazla şarj yiyor kullanmanı tavsiye etmem. Ben sırf o sürüm yüzünden betaya geçtim ve memnunum.

Oyla:

arifkarabulut

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
ARİF
Cihazım
mi 6
Konular
0
Brismo ve harunasd cok teşekkürler sayenizde sorunu cozmus kadar oldum bende global beta ya geçmek istiyorum link varsa atarsanız memnun olurum

Oyla:

Brismo

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Mamet
Cihazım
Mi6
Konular
22
Brismo ve harunasd cok teşekkürler sayenizde sorunu cozmus kadar oldum bende global beta ya geçmek istiyorum link varsa atarsanız memnun olurum

Bunu indirip güncelleyici kısmından paket seç diyerek yükleyebilirsin. Bütün veriler silinir yedeğini almayı unutma

Oyla:

arifkarabulut

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
ARİF
Cihazım
mi 6
Konular
0

Bunu indirip güncelleyici kısmından paket seç diyerek yükleyebilirsin. Bütün veriler silinir yedeğini almayı unutma

Teşekkürler süpersin

Oyla:
Üst Alt