Rehber Mi6, MIUI 10, Rootsuz Google Camera Yükleme İşlemleri

oonel

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Özgür Önel
Cihazım
Mi6
Konular
0
Değerli arkadaşlar kararlı robot, turp yüklü mü gibi konulara uzağım fakat adım adım anlatılmış yapabilirim diye düşünüyorum fakat başta yazdığım turp yüklü mü root hangi sürüm var gibi konuları öğrenmenin yolu nedir nereye bakmak lazım

emir2012

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
serhat
Cihazım
mi 6
Konular
0
fastboot flash recovery twrp.img yapınca cannot open twrp hatası alıyorum
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

yardım edin lütfen

ozgur cocuk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
erhan
Cihazım
mi 6
Konular
1
6.adımda twrp ekranı açıldı ama install yazan ekran açıldı.
sizin yazdığınız (Burada desen girip, çıkan sayfada "Swipe to Allow Modification" yapmadan "Keep Read Only" butonuna basıyoruz... ) burada yok.
Bu yazdıklarınıza nasıl ulaşacağız

magicwords

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
magicwords
Cihazım
mi6
Konular
1
Merhaba arkadaşlar... Çok araştırmama rağmen telefonumuza root atmadan "Google Camera nasıl yüklenir?" sorusunun adamakıllı cevabını bulamamıştım... Hatta 1-2 denemede başarılı olamamış, başka bir linkteki yöntem yüzünden telefonum bootloader kilidi kapalı olarak formatlanmış, fotoğraf ve önemli dokümanlarım gibi tüm verilerimi kaybetmiştim... Sonra hangi romu yüklemeliyim diye araştırdım ve MIUI Pro Rom yükledim... Onda camera2api'nin zaten açık olduğu yazıyordu ama öyle bir şey olmadığını gördüm... Önce MIUI Pro Rom üzerinde denedim ve sonuç aldım... Sonra tekrar Global Beta roma geri dönüp onda denedim ve onda da root atmadan olumlu sonuç aldım... Bunu sizlerle paylaşmak istedim... Size aşağıda da kaynağını gösterceğim linkten nasıl yükleneceğini adım adım anlatacağım... Öncelikle tüm sorumluluğun size ait olduğunun size ait olduğunu belirtmek isterim... Lafı fazla uzattım, helal edin...

Öncelikle;
-Telefonunuzun bootloader kilidi açık olmalıdır...
-Telefonunuz için uygun TWRP dosyası indirilmiş olmalıdır... ( )
-PC'nizde adb ve bileşenleri yüklü olmalıdır...

Gelelim yükleme işine;

Adım - 1:

Telefonumuzu PC'ye takıyoruz ve çıkan USB seçeneklerinden "Dosya Transferi"ni seçiyoruz...

Adım - 2:

Telefonunuzun "Geliştirici Seçenekleri"nden "USB Hata Ayıklama" açıyoruz...

Adım - 3:

PC'mize kurmuş olduğumuz "adb" klasörüne geliyoruz, klavyeden shift tuşuna basılı tutup mouse ile sağa tıklıyoruz "PowerShell Penceresini Buradan Açın" seçeneğini seçiyoruz...

Adım - 4:

Açılan komut penceresinden önce " adb devices " yazıyoruz sonra da " adb reboot bootloader " komutunu girip telefonu fastboot moduna alıyoruz...

Adım - 5:

"adb" klasörü içerisine attığımız "twrp.img" dosyasını, dilerseniz önce " fastboot flash recovery twrp.img " komutu ile kuruyoruz... (Kaynak sitede direk twrp ile boot edin diyor, ben onu diğer adıma yazdım... Size kalmış...)

Adım - 6:

" fastboot boot twrp.img " komutu ile twrp'den boot ediyoruz ve twrp ekranı açılıyor... Burada desen girip, çıkan sayfada "Swipe to Allow Modification" yapmadan "Keep Read Only" butonuna basıyoruz...

Adım - 7:

Şimdi tekrar " adb devices " komutunu girip enter diyoruz...

Adım - 8:

Şimdi geldik en civcivli kısma... Bu adımda " adb shell " komutunu girip enter tuşuna basıyoruz ve "camera2api"nin kapısını çalıyoruz...

Adım - 9:

Önce " setprop persist.camera.HAL3.enabled 1 " komutunu girip enterlıyoruz...

Adım - 10:

" exit " komutunu verip çıkıyoruz...

Adım - 11:

" adb reboot " komutunu verip telefonu yeniden başlatıyoruz....

Ve sonuç:

Telefonumuza twrp kurmadan ve root atmadan camera2api'yi aktifleştirmiş oluyoruz... Marketten "Manual Camera Compatibility" programını indirip kontrol edebilirsiniz...

Uygun Google Camera programı için deneme yanılma yöntemlerini kullanabilirsiniz... ( )

Ben şunu kullanıyorum şu an için:

Hadi kolay gelsin... ;)

Kaynak:

hocam merhaba, bende ""Swipe to Allow Modification" yapmadan "Keep Read Only" butonuna basıyoruz... " bahsettiğiniz ekran gelmiyor

Antagonist35

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Mi6,PocoX3 NFC
Meslek
Makine Mühendisi
Konular
2
pie ile beraber bu yontem artik ise yaramiyor.
build propa kod root ile eklense bile camera2api destegi artik gelmiyor.magisk vs kurmadan baska ne yapılabilir?

epbalaban07

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Eyüp
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
0
kardeş güzel oldu da telefon açılmıyor tekrar dan custom rom kurarak yaptım yapacağın işi

Üst Alt