Soru Mi6 için yeni android

ismailduger

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ismail
Cihazım
mi 6
Konular
1
Arkadaşlar bu kurulumlarla ilgili hiç bir bilgim yok. Sistem bir hayli yavaşlamaya başladı. Telefonumu çok seviyorum neredeyse 6 yıl oldu değiştirmek içimden gelmiyor acaba yeni hızlı bir sistemi nasıl kurabilirim hiç bilmeyen birisine anlatır gibi anlatırsanız sevinirim.

furkan0412

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Furkan
Cihazım
Note 12 Pro 5G
Konular
0
hocam sizin custom rom kurmanız lazım ama çok aşırı bir değişim beklemeyin 6 yıl uzun bir süre maalesef ki değişim vakti gelmiş

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
Özellikle AOSP rom kurmanız lazım bence hocam. Hem akıcılık, hem hafiflik yönünden MIUI romdan daha iyi ancak MIUI'a hiç benzemediği için hoşunuza gitmeyebilir. :)

AOSP dışında en iyi tavsiye XiaomiEU rom olacaktır sizin için. Cihazın açıp TWRP kurup romunu kurmanız lazım.
BL, TWRP halledildikten sonra kurulum şu şekilde:
1-EU ROM u indirin ve PC ye atın.
2-Cihazınızı TWRP kurtarma modun da başlatın.
3-TWRP menüsünde, Wipe » Advanced Wipe düğmesine tıklayın ve yerel hafıza hariç her şeyi silin.
4-TWRP ana menüsüne dönün, Install üzerine dokunun ve Adım 1’de PC nize aktardığınız EU ROM Zip dosyasını cihazına kopyalayın.
5-Daha sonra kopyaladığınız.zip dosyasını seçtikten sonra, Swipe to Confirm Flash yapınız. Özel ROM yükleme işlemini başlatmak için ekranın alt kısmında. Bu biraz zaman alabilir.

cmert

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Coşku
Cihazım
Pixel 5
Konular
17
mi6 icin android 14 crdroid 10.1 gibi bir nimet var. uzerine de gcam yuklersen tadindan yenmez :) sırf şu cihaza güncel destek verdikleri için bi tane mi 6 alıcam. boyutları özellikleri vs. çok hoşuma gidiyor

bootloader kilidini açıp custom recovery yükleyeceksin. sonrasında rom ve gapps paketi yüklemen yeterli. detaylı anlatım birçok yerde mevcut.

Son düzenleme:
Üst Alt