Yardım Mi6 donma, resetleme, kapanma sorunları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Dominikk

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ozan Süner
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
1
Merhaba,

Teli alali 2 hafta kadar oldu, aldığım günden bu yana yoğun kullanımda ekran donuyor ve bunu günde 4-5 kez yapıyor. Bazen şarjdan aldığımda cihazı kapanmış buluyorum.

Açılınca son uygulamalar hala gözüküyor halbuki kapatip açılınca son uygulamalarin gözükmemesi lazım. 9 guncellemesini henuz yuklemedim, BL açmak için onay bekliyorum ama wipe yapmama rağmen tel düzelmedi. 9 güncellemesi ile de düzelmezse servise vereceğim. Başına gelen var mı ya da çözüm bilen var mı?

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

melcom

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Xiaomi
Cihazım
Mi 6
Konular
0
Öncelikle herkese merhaba arkadaşlar.
Bugün hepsiburada dan sipariş verdiğim Xiaomi Mi 6 cihazım geldi. Büyük ümitlerle aldığım cihazı kutusunu açıp hemen denemeye başladım. 1-2 fotoğraf çektim, menüsünü kurcaladım, temasını değiştirdim, yüklü uygulamaları inceledim. Ancak daha sim kart bile takmadığım telefon kendine reset attı ve ekranın ortasında mi logosu alt kısımda Android by google.. yazısı ile defalarca ekran gidip geldi. En sonunda güç düğmesine basılı tutup kendim kapatmak istedim. Fakat bu seferde ekranın ortasında mi logosu ile takılıp kaldı.

İlk defa bir cihazda alır almaz böyle bir sorun yaşadım. Şimdi iade talebinde bulunacağım ancak bu sorun nedir? Çok sık yaşanıyor mu? Başka bi 6 alsam yine aynı sıkıntılı durum oluşur mu? Çok moralim bozuldu. Kararsız kaldım.

Oyla:

Dominikk

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ozan Süner
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
1
Herkese merhaba,

Bugün itibariyle Delta Servis müşteri memnuniyeti adı altında cihazımı iade aldı ve cihaz ödememi Migros tan aldım.

Şuanda tekrar mi6 almayı düşünmüyorum, belki mi7 için beklerim forumları değerlendirir ne yapacağıma karar veririm. Şuanda kullandığım Lenovo K6 dan stabil olması nedeniyle memnunum.

Bu iadede çektiğim videoları youtube da paylaşmak, forumlarda yazmak, deltaya cihazı 3.sefer göndermiş olmak, delta dışında diğer firmalarında xiaomi tel satış ve satış sonrası destek vermesi, benim zaten hakem heyetine başvurmam ve tüm bunların devamında işlemin gerçekleştiğini düşünüyorum.

Her nasıl olursa olsun cihaz ücretinin iadesini yapan Delta Servise teşekkür ederim.

İşler bu noktalara gelmeden de sorunların daha erken çözülebileceği bir sistem ve düzen diliyorum tüm kullanıcılara...

Lenovo K53a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

YasinAcar

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mi6
Cihazım
Xiamio Mİ6
Konular
0
Herkese merhaba,

Bugün itibariyle Delta Servis müşteri memnuniyeti adı altında cihazımı iade aldı ve cihaz ödememi Migros tan aldım.

Şuanda tekrar mi6 almayı düşünmüyorum, belki mi7 için beklerim forumları değerlendirir ne yapacağıma karar veririm. Şuanda kullandığım Lenovo K6 dan stabil olması nedeniyle memnunum.

Bu iadede çektiğim videoları youtube da paylaşmak, forumlarda yazmak, deltaya cihazı 3.sefer göndermiş olmak, delta dışında diğer firmalarında xiaomi tel satış ve satış sonrası destek vermesi, benim zaten hakem heyetine başvurmam ve tüm bunların devamında işlemin gerçekleştiğini düşünüyorum.

Her nasıl olursa olsun cihaz ücretinin iadesini yapan Delta Servise teşekkür ederim.

İşler bu noktalara gelmeden de sorunların daha erken çözülebileceği bir sistem ve düzen diliyorum tüm kullanıcılara...

Lenovo K53a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Usta öncelikle hayırlı olsun başarıya ulaştığınız için :) tekrar mi6 teknosa vs gibi yerlerden alınır tahminimce mi6 çok özellikli bir cihaz bu sorunlar olmasa bende aynı senin durumu yaşıyorum,ilk sıralar donmalar yoktu ekrak kesikliği vardı sonradan azaldı donma başladı şuan günde 1 veya 2 kez yapıyor bende tekrar geri vermeyi düşünüyorum siz hakem heyeti ilemi iade ettiniz 3. sefer garantiye göndermekle mi iade talebi istediniz.

Oyla:

Pangia26

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Çağatay
Cihazım
Xiomi mi 6
Konular
0
Arkadaşlar bende cihazı geçen hafta bir telefon batısından aldım. İlk aldığım cihazi kullanmaya başlar başlamaz bir saat içinde döndü açıp kapadım aynı sorunu 4-5 kez yaptı sabah ilk isim hemen geri götürdüm cihazı yenisini aldım. Bu cihazda da Azda olsa donma sorunlari yaşadım sonra 7.12.14 beta romu yükledim donma sorunu şu an yaşamıyorum ama bazen teli alıyorum bir bakıyorum kapanmış cihaz günde bir kere yapıyor bunu ama donmaya göre razıyım ben buna farklı rom seçeneklerini denemek istiyorum onerebileceginiz rom var mıdır acaba?

Oyla:

YasinAcar

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mi6
Cihazım
Xiamio Mİ6
Konular
0
Arkadaşlar bende cihazı geçen hafta bir telefon batısından aldım. İlk aldığım cihazi kullanmaya başlar başlamaz bir saat içinde döndü açıp kapadım aynı sorunu 4-5 kez yaptı sabah ilk isim hemen geri götürdüm cihazı yenisini aldım. Bu cihazda da Azda olsa donma sorunlari yaşadım sonra 7.12.14 beta romu yükledim donma sorunu şu an yaşamıyorum ama bazen teli alıyorum bir bakıyorum kapanmış cihaz günde bir kere yapıyor bunu ama donmaya göre razıyım ben buna farklı rom seçeneklerini denemek istiyorum onerebileceginiz rom var mıdır acaba?
Şuan Android 8.0 oldu mıuı 8.1.11 oldu fena bişey donma vs yok ortadan kalktı şuanlık bakalım

Oyla:

goze

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Gözde Arin
Cihazım
Xiaomi mİ 6
Konular
0
Merhaba,
3 Ocakta Hepsiburada.com 'dan EVO Bilgi Teknolojileri garantisiyle aldığım Mi 6 telefonum dün 10. gününde telefon konuşması sırasında dondu ve kapandı, daha sonra 3-4 saat içinde kendi kendine tekrar kapandı ve aynı günün akşamı 3. kez kendi kendine kapandıktan sonra bir daha açılmadı.

Teknik servis hakkındaki onca kötü yorum ve şikayetin ardından göndermeye korkuyorum. Hepsiburada.com da beni servise mecbur bırakıyor. Çözüm önerisi olan var mıdır?

Oyla:

Dominikk

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ozan Süner
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
1
Telefonu aldığım ve iade işlemi gerçekleştiğinden beri foruma üyeyim ve her gün telefon ile ilgili pek çok sorun okuyorum. Bunların çoğu önemli sorunlar. Yalan rüzgarına dönen 4G hikayeleri mi dersin, çekiyor çekmiyor operatör meseleleri mi dersin, donma kapanma açılmama pil sorunları mı dersin, şebeke problemleri mi dersin, kamera çekim özelliklerindeki görüntü sorunları mı dersin, yoksa taa en baştan beri dile gelen bildirim sorunları mı dersin bilemedim. Tek bildiğim telefonun fiyatına göre çok fazla teknik özellik sunması.

Yok iki parmakla çekicez, yok numberfix uygulayacağız yok whatsapp ses problemi, yok hoperlör sesi yok yok yok ama snapdragon 835 var

Her sorunun altında da herkesin yazdığı ilk cevap temiz kurulum yapman. Bende bunu anlamıyorum, sonuçta telefonu sıfır alıyoruz değil mi? Sorun varsa temiz kurulum mu yapacağız her seferinde zaten sıfır almışız cihazı. Hadi yaptık düzelmedi diyelim illa BL kilidi açıp ROM ve MOD yükleme işlemleri ile root atıp uygulamalarla düzeltmeye mi çalışmalıyız arızaları?

Herkes bu konulara hakim olmak zorunda mı ya da hakim olanlar sürekli uğraşmak zorunda mı en iyisini bulmak için?

Bu işlerin sonu yok ama stabil çalışan cihaz yapmak bu kadar mı zor (annemin abuk samsung u bile daha stabil neredeyse) , illa onca işin gücün arasında bunlarla da mı uğraşmak gerekiyor vsvs... kafamda deli sorular...

Xiaomi xiaomi iyisin güzelsin hoşsun da zorsun be abi

Son düzenleme:
Oyla:

melcom

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Xiaomi
Cihazım
Mi 6
Konular
0
üzerinden 31/12/2017 tarihinde No.: 76361877 ile Xiaomi mi6 model telefon i verdim. Ürün tarafıma 03/01/2018 tarihinde akşam üzeri edildi. İlk incelememde ürünün arızalı olduğunu gördüm. Durumu ' a bildirilerek iade işlemi başlattım. Ertesi gün ürünü orijinal ambalajı ve tüm aksesuarları ile eksiksiz geri gönderdim. Hiç kullanmadığım bir üründen, servis raporu istenmek suretiyle iade hakkımı kullandırmamakta. tarafından çeşitli mazeretlerle oyalanmakta ve bu süreçte hem maddi hem de manevi olarak kayıp yaşamaktayım. Gümrük ve Ticaret Bakanlığına ait (sayı: 29188) mesafeli sözleşmeler yönetmeliğinin birinci bölümü madde 12'nin 1. bendi ve madde 13 'ün 1. bendinin değerlendirilmesini. Kanun ve yönetmeliklerden doğan hakkım olan tüketicinin cayma hakkını kullanmak ve iade işleminin ivedilikle gerçekleştirilmesini rica ediyorum.

Ben iade ediyorum onlar geriye gönderiyor. Birkez daha geri göndermişler. Servis raporu almamı istiyorlar. Hiç kullanmadığım bir ürün için!..

Bir telefon aldık bunun için mahkemelik olacağız.

Oyla:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt