Yardım Mi5S Telefonun Biranda Kapanması

onurbozdemir

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Onur Bozdemi
Cihazım
GMD
Konular
2
Merhabalar ,

Yaklaşık 2 senedir Mi5s kullanıyorum. Bu son zamanlarda telefon %30 dayken biranda şarjı bitip kapanmaya başladı. Özellikle bugün %41'deyken kapandı şok oldum. Telefon özellikle kamera açıkken bu durumu yaşıyorum. Kapandıktan sonra geri açıyorum ve açılıyor şarjı tekrar %41 şarj gösteriyor. Tekrar kamerayı açtığımda 5-10 dk sonra yine kapanıyor bu sefer tekrar açılmıyor. Çözümünü bilen varsa yazarsa sevinirim çünkü beni çok mağdur eden bir durum.

1231243

M|C|C|X|X|X|MCCXLIII
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mertcan
Cihazım
Poco X3
Meslek
Dondurulmuş Üni.
Konular
63
2 seneden sonra bataryanın yıpranmış olması çok muhtemel, sebebi batarya gibi görünüyor.

Ekleme...

Telefonda aşırı ısınma var mı ?
Batarya hep %30'dayken mi telefon kapanıyor ?

Son düzenleme:
Oyla:

lucarth

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
lucarth
Cihazım
oneplus 9
Konular
13
temiz kurulum yapmayi denedinmi

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

E>MISever<3

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Fakkoh
Cihazım
Redmi Note 5
Konular
0
Orijinal şarj aletini kullanmadıysanız veya sürekli şarja tak-çıkar yaptıysanız veya telefonunuzun şarjını çok fazla tamamen bitirdiyseniz (%0) bu ve benzeri durumlar bataryanın ömrünü çok çabuk tüketebilir.

Oyla:

AndTurk

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Durmuş
Cihazım
Xiaomi mi5s
Konular
15
temiz kurulum yaparak bu sorundan buyuk ihtimalle kurtulabilirsiniz zira sorun bataryada olsa tekrar acildiginda 41 olarak gozukmezdi yani yazilimsal bir sorun var cihazinizda bu nedenle temiz bir kurulum yaparak cozulebilir

Oyla:

onurbozdemir

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Onur Bozdemi
Cihazım
GMD
Konular
2
2 seneden sonra bataryanın yıpranmış olması çok muhtemel, sebebi batarya gibi görünüyor.

Ekleme...

Telefonda aşırı ısınma var mı ?
Batarya hep %30'dayken mi telefon kapanıyor ?
temiz kurulum yapmayi denedinmi

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Orijinal şarj aletini kullanmadıysanız veya sürekli şarja tak-çıkar yaptıysanız veya telefonunuzun şarjını çok fazla tamamen bitirdiyseniz (%0) bu ve benzeri durumlar bataryanın ömrünü çok çabuk tüketebilir.
temiz kurulum yaparak bu sorundan buyuk ihtimalle kurtulabilirsiniz zira sorun bataryada olsa tekrar acildiginda 41 olarak gozukmezdi yani yazilimsal bir sorun var cihazinizda bu nedenle temiz bir kurulum yaparak cozulebilir

Cevaplarınız için teşekkür ederim işten güçten anca yazma fırsatım oldu. Batarta %25-30 civarında kapanıyor bazen. Ama %18'in altını göremedim. Temiz kurulum yapmak istiyorum ancak hangi sürümü kullansam sorun yaşamam bilemiyorum. Önerebileceğiniz varsa yazarsanız sevinirim.

Oyla:

ercmaster

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ercan
Cihazım
mi5s
Konular
17
Bataryanın %30 u ölmüş. Ne yaparsanız yapın kalibre etseniz de kapanacaktır. Bir kere temiz rom yükle. Muhtemelen düzelmeyecek. Ama içinde kalmasın. Kameradan yapıyor dediğin için direk belli ediyor. Aşırı güç tüketimi olunca kapanır zaten. Yakında görüntü aramalarda %50 lerde bile kapanmaya başlayacak. Telefona zarar vermeden yeni batarya alın.

Oyla:

onurbozdemir

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Onur Bozdemi
Cihazım
GMD
Konular
2
Bataryanın %30 u ölmüş. Ne yaparsanız yapın kalibre etseniz de kapanacaktır. Bir kere temiz rom yükle. Muhtemelen düzelmeyecek. Ama içinde kalmasın. Kameradan yapıyor dediğin için direk belli ediyor. Aşırı güç tüketimi olunca kapanır zaten. Yakında görüntü aramalarda %50 lerde bile kapanmaya başlayacak. Telefona zarar vermeden yeni batarya alın.

Orijinal bataryayı bulmak da zor değiştirmek de. Daha önce değiştiren arkadaşlar varsa nasıl yaptığını söylerse sevinirim.

Oyla:

1231243

M|C|C|X|X|X|MCCXLIII
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mertcan
Cihazım
Poco X3
Meslek
Dondurulmuş Üni.
Konular
63
Batarya için bu siteyi önerebilirim.

Batarya değişimi de arka kapağı çıkarttıktan sonra çok basit, youtube de rehberler mevcut.

Gibi
Anlatım Mİ5 için ama yapacaklarınız aynı şeyler.

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Oyla:
Üst Alt