Yardım Mi5s şarj ve kamera camı

cemal4442

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
cemal
Cihazım
mi5s
Konular
2
Merhabalar arkadaşlar yaklaşık 3 gün önce bende bir mi5s sahibi oldum. Telefon yazılım ve işlemci hızı olarak müthiş fakat beni hayal kırıklığına uğratan kamera camının içinde 2 tane ufak toz bulunması baya bir soğuttu telefondan beni bunun çözümü nedir ? Bide şarj çok az gidiyor 8.0.3.0 sürüm var güncellemeye gerek var mı yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkür ederim

mustafadaa

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa Ada
Cihazım
Xiaomi mi 5s
Meslek
Antrenör
Konular
9
teknik servise götürün temizlesinler yada iade edin şarja gelince ilk zamanlar öyle oluyor şarjları tam yapın 12 saat falan 3 defa bide kullanmıyorsanız mi cloud u kapatın şarj zamanla düzelecek yani bende öyle oldu

Oyla:

mahmutbk77

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mahmut
Cihazım
Redmi note 3
Konular
15
direk değişim talep edin kusurlu ürün olduğu için yasal hakkınız başka yollara başvurmanızı tavsiye etmem her halukarda 20 iş günü bekleticekler beklediğinize deysin hem tağmir görmemiş telefonunuz olur pil 8.0.3 de az gidiyor yeni güncellemeleri bekleyin pil sağlığı için piliniz tam dolduğunda şarjı kesilir ve siz şarj cihazınızı çıkarana kadar şar %100 görünür çıkardığınızda birden 97 96 hatta daha altına düşer sebebi ise takılı olduğu sürenin tamamında şarj yapmamasıdır tavsiyem piliniz %10 ve 8 in altına düşmeden şarj edin ve tam dolduğunda şarjdan çıkarın ve her şarjdan çıkardığınızda telefonunuzu kapatın bir kaç dakika kapalı tutup tekrar açın bu sayede arka planda pili kullanan uygulamalar sonlandırılır piliniz gereksiz yüklerden kurtulur ve soğuması sağlanır telefon açık iken şarj etmenizi öneririm hele hele bir kapalı bir açık şarj yapmaktan kesinlikle kaçının pil optimizasyonu doğrudan etkileniyor tecrübe ile sabittir tecrübem yaklaşık 300 adet telefon kullanmamdan kaynaklıdır geneli android tabanlı idi

Oyla:

Durdanecan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Dürdane
Cihazım
Xiaomi 5s
Konular
0
Bende hem size cevap vereyim hem de bi soru sorayım. Şarj konusu dedikleri gibi ilk bir kaç gün ben de de endişeye sebep olmuştu. Herhalde zırp pırt bunu şarj etmek zorunda kalacağım diye düşünmüştüm. Ancak bir müddet sonra rayına oturdu. Günde bir kere hatta hep aynı saatlerde şarja takar oldum. Mesela ben çift hat kullanıyorum. Wifi hiç kapatmıyorum. Nadiren mobil veri açık. Hiç oyun oynamıyorum. Sosyal medyadan sadece watssapp yüklü ve yoğun kullanıyorum. Başka uygulamalar da yok gibi. Ancak youtube, telefon açık olduğu müddetçe hep açık. 5-6 video ki; 1 saati geçen videolar izliyorum. Bu durum da şarjının iyi gittiğini düşünüyorum artık. Tabi pil tasarrufunu % 100 dolduktan sonra hemen aktif ediyorum. Yoksa % 80 den sonra otomatik aktif oluyor. Bunu unutmayın derim.
Kamera konusunda ise sadece tavsiye de bulunabilirim. Kamera ayarlarından farklı modlarda da resim çektiniz mi? Eğer toz gerçekten kameranın içindeyse aldığınız yerden yardım talep edin. Zaten donanımsal bir sorun ise gereğini yerine getireceklerdir. Benim telefonun kutusundan kulaklık çıkmıştı. Eşim alırken kulaklık çıkmayabilir demişler. Ancak kulaklığı denediğimde bir tarafının çalışmadığını fark ettim. Eşim gidip bir sorayım diye götürdü. Faturaya bile bakmadan eşime yepyeni kutusunda sıfır samsung kulaklık vermişler. Yani yardımcı olacaklardır merak etmeyin.
Şimdi ben de bi soru sorayım. Bizim telefonların şarj girişi çift yönlü mü? Yani ben şarja takarken neresi düz neresi ters bakmadan takıyorum ve şarj oluyor. Eski telefonumda belli bir yönde telefonu şarja takabiliyordum.Acaba ilerde bu bir soruna sebep olur mu? Merak içindeyim.

Oyla:

eymenygt

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eymen
Cihazım
Mi5 3/64
Konular
3
Şimdi ben de bi soru sorayım. Bizim telefonların şarj girişi çift yönlü mü? Yani ben şarja takarken neresi düz neresi ters bakmadan takıyorum ve şarj oluyor. Eski telefonumda belli bir yönde telefonu şarja takabiliyordum.Acaba ilerde bu bir soruna sebep olur mu? Merak içindeyim.
Xiaomi, Mi 5 ve sonrasında ürettiği cihazlarda USB Type-C kullanıyor. Type-C, reversible yani ters çevrilebilir olarak da geçiyor. Yani hiçbir sıkıntı yok.

Oyla:

cemal4442

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
cemal
Cihazım
mi5s
Konular
2
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kamera camının tam köşesinde çok ufak çok dikkatli bakıldığında görülüyor ve kamera çekiminde bir sıkıntı yok. Bide 20 gün falan beklemek istemiyorum. Bir süre kullandıktan sonra garantiye gönderdim kamera camının içini temizlerle mi ? Cihazdan zaten çok memnumum bugün 5 saat ekran süresi verdi giderek artıyor. Ama şansıma bu toz meselesi biraz canımı sıktı :) bide bu 8.0.3.0 sürümünü güncelleyiciden güncelleyemiyorum bunun hakkında bir bilgisi olan varmı?

Oyla:

Durdanecan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Dürdane
Cihazım
Xiaomi 5s
Konular
0
Sürüm hakkında şunu söyleyebilirim. Ben de sizin gibi ilk günler bu şarj sorunu yüzünden yeni bi sürüme geçeyim diye düşünmüştüm. O konuyu sitede bayağı araştırmıştım. 8.0.3.0 bizim telefonlar için son sürüm. Yani eğer developer rom a geçerseniz değil ama bi sürü (bana göre) uğraştırıcı işlemler yapmak gerekiyor. ( BL kilidi aç, telefonu bilgisayara bağla vb...). İşte ben bu kadar uğraşamam zaten telefonla yaptığım şeyler belli diyerek yani üşenerek vaz geçtim. Ne zaman stabil yeni bi sürüm yüklerler o zaman güncelleştiriciden zaten yüklenir. Şarjı da düzene girince bence siz de ihtiyaç duymayacaksınız. Yine de bilgim olsun diyorsanız sitede sık sorulan sorular bölümünde telefonun kilidini açma, rom yükleme gibi sorulara cevaplar verilmiş. Biraz orayı karıştırın isterseniz.

Oyla:

cemal4442

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
cemal
Cihazım
mi5s
Konular
2
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Peki ilerki bir süreçte ben telefonu garantiye göndersem kamera camını temizlerler mi? Şarj konusu hakkında daha fazla şarj süresi alabileceğim başka bir öneriniz var mı? Yardımcı olanlara teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Oyla:

selehattin inanç

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
inanç
Cihazım
xiaomi mi 5s
Konular
2
direk değişim talep edin kusurlu ürün olduğu için yasal hakkınız başka yollara başvurmanızı tavsiye etmem her halukarda 20 iş günü bekleticekler beklediğinize deysin hem tağmir görmemiş telefonunuz olur pil 8.0.3 de az gidiyor yeni güncellemeleri bekleyin pil sağlığı için piliniz tam dolduğunda şarjı kesilir ve siz şarj cihazınızı çıkarana kadar şar %100 görünür çıkardığınızda birden 97 96 hatta daha altına düşer sebebi ise takılı olduğu sürenin tamamında şarj yapmamasıdır tavsiyem piliniz %10 ve 8 in altına düşmeden şarj edin ve tam dolduğunda şarjdan çıkarın ve her şarjdan çıkardığınızda telefonunuzu kapatın bir kaç dakika kapalı tutup tekrar açın bu sayede arka planda pili kullanan uygulamalar sonlandırılır piliniz gereksiz yüklerden kurtulur ve soğuması sağlanır telefon açık iken şarj etmenizi öneririm hele hele bir kapalı bir açık şarj yapmaktan kesinlikle kaçının pil optimizasyonu doğrudan etkileniyor tecrübe ile sabittir tecrübem yaklaşık 300 adet telefon kullanmamdan kaynaklıdır geneli android tabanlı idi

hocam şarj konusundaki bilgiler muhteşem,hemen deneyecem

Oyla:

selehattin inanç

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
inanç
Cihazım
xiaomi mi 5s
Konular
2
arkadaslar bendede benzer bir sorun var. șarjım yüzde 97 de kalıyor yüzde 100 mallesef dolmuyor nedeni nedir acaba.?

Oyla:
Üst Alt