Yardım mi5s rom sonrası problem

Kemalersoz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
kertik
Cihazım
mi 5s
Konular
3
Acil yardım bekliyorum arkadaşlar.

Telefona lineageos 15.1, rr oreo gibi romlar kuruyorum. her şey iyi güzel
fakat telefonu yeniden başlatmak istediğimde telefon açılmıyor. Yani açılıyor fakat kilit ekranında takılı kalıyor, deseni girdiğimde ekran gidip geliyor sonra tekrar kilit ekranında kalıyor

full wipe, temiz kurulum ile yapmama rağmen bu sorunu yaşıyorum. ne yapabilirim?

ridvanterzi13

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Rıdvan
Cihazım
Mi5 prime
Konular
15
Hocam lineageos, rr oreo, aexte bu sorunları yaşadım. rom olarak sadece aosp kullanmayı seviyorum ben çünkü. İşin tuhaf yani bu sorunu benden başka yaşayan hiç görmedim o yüzden doğru dürüst çözüm de bulamıyorum soğudum yani işten

ekleme : hatta ben çok fazla romlarla oynamayı seven biri de değilim. kullandığım telefona lineageos kurup aylarca yıllarca o şekilde kullanırım. bunda da öyle yapayım dedim ama bu problem üzdü
Bende bu romları kurdum ve dediğiniz sorun garip geldi çünkü ben de yaşamadım. Firmware dosyası da çözüm olmuyorsa benim bu aşamadan sonra size vereceğim bilgi yanlış yönlendirir. Telefonunuzda anlam veremediğim bir sorun var. lineageOs 14.1 kurabilirsiniz

Oyla:

Kemalersoz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
kertik
Cihazım
mi 5s
Konular
3
Bende bu romları kurdum ve dediğiniz sorun garip geldi çünkü ben de yaşamadım. Firmware dosyası da çözüm olmuyorsa benim bu aşamadan sonra size vereceğim bilgi yanlış yönlendirir. Telefonunuzda anlam veremediğim bir sorun var. lineageOs 14.1 kurabilirsiniz

Hocam ben şöyle tahmin ediyorum
telefonumu unlock yapıp ilk twrp kurduğum zaman twrp şifrelemesini yapmıştm. ondan sonra bu sorun başladı

daha sonra yine twrpden format data yapıyordum romu kuruyordum bi süre sonra yine böyle oluyordu. format data yaptığım halde.

bence ne olursa olsun format data yapsam dahi ilk seferde şifreleme olayını bir kez yapmış olduğum için ne olursa olsun o şifreleme tam düzelmiyor

çözüm ise miflash ile stok romu sıfırdan kurup. twrpyi baştan adam akıllı kurmak. şu an stok romu kurdum fakat daha twrp atmadım. muhtemelen bu şekilde yaptığım zaman düzelecektir

Oyla:

ridvanterzi13

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Rıdvan
Cihazım
Mi5 prime
Konular
15
Hocam ben şöyle tahmin ediyorum
telefonumu unlock yapıp ilk twrp kurduğum zaman twrp şifrelemesini yapmıştm. ondan sonra bu sorun başladı

daha sonra yine twrpden format data yapıyordum romu kuruyordum bi süre sonra yine böyle oluyordu. format data yaptığım halde.

bence ne olursa olsun format data yapsam dahi ilk seferde şifreleme olayını bir kez yapmış olduğum için ne olursa olsun o şifreleme tam düzelmiyor

çözüm ise miflash ile stok romu sıfırdan kurup. twrpyi baştan adam akıllı kurmak. şu an stok romu kurdum fakat daha twrp atmadım. muhtemelen bu şekilde yaptığım zaman düzelecektir
Ben zaten üst yorumlarda bu şekilde yapmanız gerektiğini anlatmıştım ama yeteri kadar açıklayıcı olamadım sanirim kusura bakmayın hocam

Oyla:
Üst Alt