Yardım mi5s rom sonrası problem

Kemalersoz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
kertik
Cihazım
mi 5s
Konular
3
Acil yardım bekliyorum arkadaşlar.

Telefona lineageos 15.1, rr oreo gibi romlar kuruyorum. her şey iyi güzel
fakat telefonu yeniden başlatmak istediğimde telefon açılmıyor. Yani açılıyor fakat kilit ekranında takılı kalıyor, deseni girdiğimde ekran gidip geliyor sonra tekrar kilit ekranında kalıyor

full wipe, temiz kurulum ile yapmama rağmen bu sorunu yaşıyorum. ne yapabilirim?

ridvanterzi13

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Rıdvan
Cihazım
Mi5 prime
Konular
15
Android 7 tabanlı bir romdan geçiş yapıyorsanız mutlaka güncel firmware kurmalısınız. Xda sitesinde güncel firmware sürümlerinin olduğu bir konu var orda bulabilirsiniz. Firmware indirdikten sonra romu şu sıralama ile kurunuz: full wipe. Ardından format data yapın. Bu işlemden sonra cihazın dahili hafizasindaki her şey silineceği için indirdiğiniz rom ve firmware dosyalarını PC ye yedeklemenizi öneririm. Format data yaptıktan sonra telefonunuzu twrpde iken pcye bağlayıp dosyalarınızı telefona atın. Önce firmware, sonra rom, sonra gerekli ise gapps flashlayın. Sorununuz ortadan kalkacaktır

Oyla:

Kemalersoz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
kertik
Cihazım
mi 5s
Konular
3
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Android 7 tabanlı bir romdan geçiş yapıyorsanız mutlaka güncel firmware kurmalısınız. Xda sitesinde güncel firmware sürümlerinin olduğu bir konu var orda bulabilirsiniz. Firmware indirdikten sonra romu şu sıralama ile kurunuz: full wipe. Ardından format data yapın. Bu işlemden sonra cihazın dahili hafizasindaki her şey silineceği için indirdiğiniz rom ve firmware dosyalarını PC ye yedeklemenizi öneririm. Format data yaptıktan sonra telefonunuzu twrpde iken pcye bağlayıp dosyalarınızı telefona atın. Önce firmware, sonra rom, sonra gerekli ise gapps flashlayın. Sorununuz ortadan kalkacaktır

Hocam tam olarak dediğiniz şekilde yaptım
format data, wipe data,19 nisan fw'si, rr rom, arm64 nano gapps flaşladım. her işlemde ayrıca wipe cache dalvik yaptım

Siz daha önce böyle bir problem yaşadınız mı? internette benden başka böyle bir sorun paylaşan hiçkimse ile karşılaşmadım
İşin ilginci bu durumu los 15.1'de de yaşadım, rr'de de. birebir aynı hata. telefonu yeniden başlatınca kilit ekranından geçemiyor gerçekten çok sinir bi durum.

Oyla:

harunserefli

miui ayrıcalıktır:)
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
harun
Cihazım
mi5s
Meslek
MODALİFE
Konular
38
Hocam tam olarak dediğiniz şekilde yaptım
format data, wipe data,19 nisan fw'si, rr rom, arm64 nano gapps flaşladım. her işlemde ayrıca wipe cache dalvik yaptım

Siz daha önce böyle bir problem yaşadınız mı? internette benden başka böyle bir sorun paylaşan hiçkimse ile karşılaşmadım
İşin ilginci bu durumu los 15.1'de de yaşadım, rr'de de. birebir aynı hata. telefonu yeniden başlatınca kilit ekranından geçemiyor gerçekten çok sinir bi durum.
Ben geçen hafta LineageOS ve Aex rom denemiştim hiç bir sorunla karşılaşmadım

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

Kemalersoz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
kertik
Cihazım
mi 5s
Konular
3
Ben geçen hafta LineageOS ve Aex rom denemiştim hiç bir sorunla karşılaşmadım

Yukarda nasıl yükleme yaptığımı yazmıştım. şu an dosyalarımı yükledim ettim, telefonu yeniden başlattım bu sefer de encryption unsuccessesful hatası aldım telefon açılmıyor. reset phone yazıyor

hiçbir çözümünü bulamadım ciddi manada pes ettim şu an. stok roma dönüyorum.

Oyla:

ridvanterzi13

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Rıdvan
Cihazım
Mi5 prime
Konular
15
T
Yukarda nasıl yükleme yaptığımı yazmıştım. şu an dosyalarımı yükledim ettim, telefonu yeniden başlattım bu sefer de encryption unsuccessesful hatası aldım telefon açılmıyor. reset phone yazıyor

Telefonunuzda twrp şifrelemesi var. Aldığınız hata da şifre çözümlemesinin başarısız olduğunu söylüyor. Yeniden rom atmak isterseniz, Stock rom yükleyin, twrp flashlayın ve hemen sonra twrpye girip dahili depolama dahil her şeyi wipe yapın. Wipeları yapmadan varsa önemli verilerinizi PC ye yedeklemenizi öneririm. Şifre sorununuz ortadan kalkacaktır.

Oyla:

harunserefli

miui ayrıcalıktır:)
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
harun
Cihazım
mi5s
Meslek
MODALİFE
Konular
38

Arkadaşımız gayet açık şekilde yazmış bu hata dosya şifreleme yaptığı zaman verir twrp ye girip temizle seçeneğine tıklayınca sağ tarafta format data seçeneğini çıkacak yes yazıp onaylayın tüm veriler silinecek resimler dahil ve artık sorunsuz şekilde açılacak

Oyla:

Kemalersoz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
kertik
Cihazım
mi 5s
Konular
3
T

Telefonunuzda twrp şifrelemesi var. Aldığınız hata da şifre çözümlemesinin başarısız olduğunu söylüyor. Yeniden rom atmak isterseniz, Stock rom yükleyin, twrp flashlayın ve hemen sonra twrpye girip dahili depolama dahil her şeyi wipe yapın. Wipeları yapmadan varsa önemli verilerinizi PC ye yedeklemenizi öneririm. Şifre sorununuz ortadan kalkacaktır.

Hocam yukarıda da belirttim yaptığım işlemlerin sıralamasını. çoktan bu dediğiniz şekilde yaptım ben bu işlemleri. tuhaf olan şu, format data yaptıktan sonra rom kurmama rağmen o hataları alıyorum sıkıntı orda zaten

Arkadaşımız gayet açık şekilde yazmış bu hata dosya şifreleme yaptığı zaman verir twrp ye girip temizle seçeneğine tıklayınca sağ tarafta format data seçeneğini çıkacak yes yazıp onaylayın tüm veriler silinecek resimler dahil ve artık sorunsuz şekilde açılacak

ben de gayet açık şekilde okuyacağınız üzere bu işlemleri sırasıyla zaten yaptığımı yazdım yukarıda. ona rağmen bu hatayı alıyorum

Oyla:

ridvanterzi13

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Rıdvan
Cihazım
Mi5 prime
Konular
15
Hocam yukarıda da belirttim yaptığım işlemlerin sıralamasını. çoktan bu dediğiniz şekilde yaptım ben bu işlemleri. tuhaf olan şu, format data yaptıktan sonra rom kurmama rağmen o hataları alıyorum sıkıntı orda zaten

ben de gayet açık şekilde okuyacağınız üzere bu işlemleri sırasıyla zaten yaptığımı yazdım yukarıda. ona rağmen bu hatayı alıyorum
Hocam şöyle sorayım o zaman bütün custom romlarda mı bu sorunu alıyorsunuz yani epic MIUI pro dahil hepsinde mi? Yoksa sadece lineageOs tabanını kullanan romlarda mı ?

Oyla:

Kemalersoz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
kertik
Cihazım
mi 5s
Konular
3
Hocam şöyle sorayım o zaman bütün custom romlarda mı bu sorunu alıyorsunuz yani epic MIUI pro dahil hepsinde mi? Yoksa sadece lineageOs tabanını kullanan romlarda mı ?

Hocam lineageos, rr oreo, aexte bu sorunları yaşadım. rom olarak sadece aosp kullanmayı seviyorum ben çünkü. İşin tuhaf yani bu sorunu benden başka yaşayan hiç görmedim o yüzden doğru dürüst çözüm de bulamıyorum soğudum yani işten

ekleme : hatta ben çok fazla romlarla oynamayı seven biri de değilim. kullandığım telefona lineageos kurup aylarca yıllarca o şekilde kullanırım. bunda da öyle yapayım dedim ama bu problem üzdü

Oyla:
Üst Alt