Mİ5S PLUS açılıyor ama ekran gelmiyor

selduman

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Koray
Cihazım
Mi Mix 256gb
Konular
17
Mi5s pluslarda görülen 3. hata oldu. 2 tanesine görüntü gelmiyor, 1 tanesi yazılım almasına rağmen edl moddan çıkmıyor. Bunlar sadece benim gördüklerim.
Telefonu karalamış gibi olmayayım ama malzeme kalitesi düşük ya da cihazlarda kronik sorun olabilir mi?

mi5s plus siyah ekran görüntüsü olmadan çalışıyor olma durumu çok kronik bir durum.

çözümü kanaatimce de bir sigorta bir diyot kadar basit anakart sorunu.

htc one x cihazlarda 3 tip lcd vardı ve cihazın ekranı değişirken olması gerekenden başka bir ekran takınca cihazda ya hiç görüntü yok ya da arka ışık hiç yok ama ekran var aslında, ışık olmadığından ekran yokmuş gibi görünürdü. bir diyot değiştirerek sorun çözülüyordu hatta pili çıkarıp bir statik elektrik boşaltması bakımından pilsiz anakartta elemanlar kısa devre yapılarak çözülüyordu.

ekran olmama sorunu olan cihaz hiç gelmedi.

elimde satışa koyduğum ya da sırf test ölçüm amaçlı mi5s plus anakartı var.

selduman

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Koray
Cihazım
Mi Mix 256gb
Konular
17
Mi5s Plus şarj almıyorsa
%80 alt film %19 şarj entegresi %1 şarj kablo ve USB kablodan

Cihaz açılıyor ve ekranda görüntü yoksa tabirini yaparım. Neden olduğunu söylemiyorum alenen.

bekironline

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
bekir
Cihazım
mi4
Konular
0
Mi5s Plus şarj almıyorsa
%80 alt film %19 şarj entegresi %1 şarj kablo ve USB kablodan

Cihaz açılıyor ve ekranda görüntü yoksa tabirini yaparım. Neden olduğunu söylemiyorum alenen.
selduman ustam benim ankartı göndersem bakabilirmisin mi logo dan öte geçmiyor hiçbirşekilde bootloader açık her türlü rom yiyor twrp yükleniyor ama lineage yüklenirken yarıda reset atıyor

selduman

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Koray
Cihazım
Mi Mix 256gb
Konular
17
selduman ustam benim ankartı göndersem bakabilirmisin mi logo dan öte geçmiyor hiçbirşekilde bootloader açık her türlü rom yiyor twrp yükleniyor ama lineage yüklenirken yarıda reset atıyor
Rom atıldıktan sonra cihaz açılışa tam geldiği anda kapatıyorsa o pilin az olmasından ve cihazların şarj almadığından. Alt film değişecek.

Orijinal rom yüklediğinizde sonsuza kadar mi logosunda kalıyorsa pili dolu demektir o zaman Rom atsa da emmc olabilir gibi sorunu.

1 ayda
Çok kötü durumdaki sıvı temaslı Mi5s Plus kurtardık.

Çok az ama çok can alıcı yerden sıvı temaslı Mi5 kurtaramadık.

Ekran kırık Mi5s Plus ekran taktık

Kilit komple artık bir tane Mi5s Plus

Cihaz açılsa da ekrana gelmeyen Mi5s Plus ile uğraşıyorum şu anda sorunu buldum gibi. En geç iki güne de kesinleştiririm.

Sizin cihaza inanın uzaktan yorum geçmiş deneyime göre yapıyorum görmeden eklemeden birşey diyemem. Siz en kötüsüne hazır olun.

zeynepmerve

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Zeynep Merve
Cihazım
Mi 5s Plus
Konular
0
Merhaba, Mi 5s plus telefonumda ikincil uygulamalarda hayday ikincil uygulama açtım ve bir kaç dk sonra uygulamadan çıktım. çıktığım anda ekran karardı. telefon arka planda sanki açık gibi ama hiçbir tepki vemiyor. sadece kilit tuşuna uzun basınca seçenekler geliyor uçak modu yeniden başlat vs. kapattım yeniden başlattım, telefon açılıyor gibi oluyor ama hiçbir şeye erişmeye vakit bulamadan bir kaç saniye içinde aynı moda dönüyor. ne yapmam gerek yardımcı olabilecek biri var mı?

ugurcoskun

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Uğur
Cihazım
6 Plus
Konular
2
Bende de mi 5 Prime var. Telefon açılıyordu ama ekrana görüntü gelmiyordu. Şimdi elime aldım telefon da açılmıyor. Şarja takıyorum tepki yok. Size göndersem bir ilgilenir misiniz ? İletişime nasıl geçebiliriz

harunserefli

miui ayrıcalıktır:)
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
harun
Cihazım
mi5s
Meslek
MODALİFE
Konular
38
Bende de mi 5 Prime var. Telefon açılıyordu ama ekrana görüntü gelmiyordu. Şimdi elime aldım telefon da açılmıyor. Şarja takıyorum tepki yok. Size göndersem bir ilgilenir misiniz ? İletişime nasıl geçebiliriz
@zenex hocam müsait olunca size dönüş yapacaktır

MI 5s Eu Beta 8.12.20

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Mi5 lerin kronik sorunu var hocam. Power entegresinden kaynaklı. İsterseniz gönderin ne yapılabilir bakıyım. Özelden ulaşabilirsiniz.

Üst Alt