mi5s plus 128/6 lte(4.5g) cekim kalitesi

barannacar

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
baran
Cihazım
mi5s plus128
Konular
3
Merhaba bir haftadir xiaomi mi 5splus 128/6 kullaniyorm operator olarak turktelekom musterisiyim daha once kullandigim telefon zenfone2 /32gb modeli idi veayni operatorde 4g cogu yerde cekerken mi5s plusta belirgin bir bicimde daha az alanda cektigni fark ettim ve eski telefonumu alip deney yaptm ayni noktada zenfonede tamamen cekim gucu kuvvetli bir bicimde 4g ceerken mi5splusta 3g cekiyor bunu 4 farki mekanda denedim mi5 s plus cekmiyor yada cok kisitli alanda 4g cekiyor sebebi ne snapdragon 4g lisanslarina saip olan sirketken neden bu oluyor ?

programmer

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ahmet
Cihazım
YILDIZ
Konular
0
Soru sormadan önce çok kısa bir araştırma yapsanız yaklaşık 15 sn içinde forumda aradığınız cevabı bulabilirdiniz. Sayısız kez cevaplanmış bir soru bu. Band 20 , LTE 800 olmadığı için 4.5G özellikle vodafone da düzgün kullanılamaz.

kadirirdem

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Konular
0
Merhaba bir haftadir xiaomi mi 5splus 128/6 kullaniyorm operator olarak turktelekom musterisiyim daha once kullandigim telefon zenfone2 /32gb modeli idi veayni operatorde 4g cogu yerde cekerken mi5s plusta belirgin bir bicimde daha az alanda cektigni fark ettim ve eski telefonumu alip deney yaptm ayni noktada zenfonede tamamen cekim gucu kuvvetli bir bicimde 4g ceerken mi5splusta 3g cekiyor bunu 4 farki mekanda denedim mi5 s plus cekmiyor yada cok kisitli alanda 4g cekiyor sebebi ne snapdragon 4g lisanslarina saip olan sirketken neden bu oluyor ?
800 mhz bandı çekmiyor Xiaomi ürünlerinde ,Turkcell hariç pek verim alamazsınız...

bayramarat

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
byrm
Cihazım
mi 5s plus
Konular
0
asıl 800 mhz bandı turkcell de yok galiba sorun başka.

volkansgun

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
volkan
Cihazım
Mi5s P. 128
Konular
1
Bende mi 5s plus kullanıyorum fakat 4.5 g ye geçiş yapamıyorum. Cihazınız uyumsuz uyarısı alıyorum.Bunun bir çözümü var mı?

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
asıl 800 mhz bandı turkcell de yok galiba sorun başka.
Tüm operatörlerde var fakat ağırlıklı olarak hangisini kullandıkları önemli. Mesela Vodafone ağırlıklı olarak 800mhz kullanır, Turkcell 2100Mhz.

Sent from my Mi Note 2 using Tapatalk

elsidi

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Yaşar
Cihazım
Xiaomi mi5's
Konular
0
Operatörler ihalesini okudum 800 mh ihalesini hangi operatör almış bir türlü anlayamadım Anlayan bir arkadaşım anlatırsa çoook makbule geçecek Ben xiaomi mi5 prime alacağım 4,5g'yi kullanamayacaksam üzülürüm Bu yüzden telefonumu mi5'e yükseltmeyi geciktiriyorum Mecburen 4s'in biraz daha kahrını çekeceğim galiba

Son düzenleme:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Operatörler ihalesini okudum 800 mh ihalesini hangi operatör almış bir türlü anlayamadım Anlayan bir arkadaşım anlatırsa çoook makbule geçecek Ben xiaomi mi5 prime alacağım 4,5g'yi kullanamayacaksam üzülürüm Bu yüzden telefonumu mi5'e yükseltmeyi geciktiriyorum Mecburen 4s'in biraz daha kahrını çekeceğim galiba

Hocam 800 mhz bandını genellikle vodafone kırsal bölgelerde kullanıyor. Nadiren Türk telekom da bazı bölgelerde kullanmakta. Ancak şunu belirteyim 800 bandı yokluğunu hissedeceğiniz bir band değil. Kendi adıma şimdiye kadar hep 800 bandı olmayan telefonlar kullanıyordum ve yaşadığım bölgede 4G'yi hiç görmemiştim. Şu anda 800 bandı bulunan note 2 kullanıyorum ve 4G görüyorum ancak maalesef bu 4G sadece isim olarak 4G. Hız olarak 3G'den çok daha düşük. Şu anda telefonumda 4G yazmasına rağmen eğer video izleyeceksem veya bir şeyler indireceksem önce 3G'ye alıyorum... Yani 800 bandını pek takmayın derim :)

lazye

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
OnePlus 6
Konular
30
xioami ürünlerinde vodafone da çekim sıkıntısı var zaten bu aşikar bişey ben Türk telekom kullanıyorum İstanbulda yaşıyorum hemen hemen heryerde full çekiyor köyümüzde zaten 3g bile çekmiyor operatör değiştirmenizi tavsiye ederim bende .

elsidi

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Yaşar
Cihazım
Xiaomi mi5's
Konular
0
Sayın cantara
800 mh konusunda kuşkularım vardı konuyu güzel açıkladınız,hem beni hem benim gibi tereddüt edenlere tercüman oldunuz
Anlatımlarınızdan anladığım Alacağımız mi5 telefonları bizim operatörlerden teknoloji olarak bir hayli önde gidiyor Hocam doğru'mu anlamışım? Eğer doğru ise en kısa zamanda hayalimde'ki "xiaomi mi5"ime kavuşacağım Saygılar

Üst Alt