Soru Mi5s Miui 9 Kararlı Sorunları - Yüklemeyin

ahmetözer

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet Özer
Cihazım
mi5s
Konular
3
Mi5s Telefonu Miui9 hız olarak ne kadar uçursada bu sevinciniz ilerleyen zamanlarda oluşan problemler ile üzüntüye dönebilir.
Şuanda Olan Problemler

Wifi sorunu var. (Sorunun kaynağı bulundu. Modeminiz yeni ise IPV6 kapatın. Cihaz ipv6 adresi aldığı zaman ıpv6 üzerinden inter var mı yok mu diye kontrol etmeye çalışıyor problem olunca da internet yok diyor.
ben de IPV6 desteği var ve IPV6 internetim var. Bu yüzden kaynaklandığını gördüm.)
Mobil şebeke sorunu var.
2 Sim kart kişileri göstermede sorun var.
Telefon uyanık kalıyor.
parmak izi algıladıktan sonra Google home açılıyor.
Cihaz unlock edilmiş diye yazıyor.

Özellikle 'Unlocked' yazması telefonun yok yere garanti dışı sayılmasına neden olabilir.

Son düzenleme:

eviget

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Volkan
Cihazım
Xiaomi Mi4
Konular
7
Google problemi mevcut bende de. Google kartlarını geri tuşuna basılı tutunca açılacak şekilde ayarladım, geçici olarak sorun çözüldü. Bu yazdıklarınızın haricinde dosyalara girince 2sn kadar bekletiyor ve klasörlerin içi ilk etapta boş görünüyor. Bir problem de bölgeyi otomatik çine ayarliyor. Bu nedenle temalar uygulamasından indirme yapılamıyor. Olumsuz yanlarının yanında parmak izi sensörü iki gündür teklemiyor ve ekran sürem 45dk-1 saat kadar arttı. Ayrıca cihaz hiç olmadığı kadar seri.

Oyla:

metinby07

Ayfon abi yaaa
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin
Cihazım
Mi5s Premium
Konular
33
Bir sonraki güncelleme ile sorunların hepsinin çözüleceği kaanetindeyim. Şimdilik idare edeceğiz gibi görünüyor.

Oyla:

eviget

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Volkan
Cihazım
Xiaomi Mi4
Konular
7
Bir sonraki güncelleme ile sorunların hepsinin çözüleceği kaanetindeyim. Şimdilik idare edeceğiz gibi görünüyor.

Kesinlikle, şu an en azından benim cihazımda kullanımı doğrudan etkileyecek büyük bir hata yok. Diğer hataları da hem geri bildirim hem de global forum uygulamalarından ekran görüntüleri ile birlikte raporladım.

Oyla:

taha.blt

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
36
Gayet bomba bence :)
Hiç bir sorun olmadı bende.
Bi kaç hata giderme güncellemesi ile tam anlamıyla rayına oturur.

Oyla:

lazye

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
OnePlus 6
Konular
30
Temiz bir kurulumla bu sorunların %90'nı yaşamayacağının garantisini verebilirim sistem kalıntılarından dolayı böyle saçmalıklar yapabiliyor.

Oyla:

Cb1111-1

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Coşkun
Cihazım
Xiaomi Mi 8lite
Konular
5
Benim Telefona henüz gelmedi güncelleme manuel olarakta yüklemek istemiyorum bakalım kendiliğinden geldiğinde update yapmayı düşünüyorum umarım o zaman kadar bu sıkıntılar biter...

Birde sen otomatik mi yaptım güncellemeyi yoksa manule şekilde dosya indirip mi?...

Oyla:

ahmetözer

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet Özer
Cihazım
mi5s
Konular
3
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Yazdığınız sorunlardan hiç biri bende yok.
Wifi Problemini Türkiyedeki kimse yaşamayacağını buldum.
Yaşayan varsa modemden IPV6 DHCP kapatsınlar.
[doublepost=1510774822,1510774795][/doublepost]
Temiz bir kurulumla bu sorunların %90'nı yaşamayacağının garantisini verebilirim sistem kalıntılarından dolayı böyle saçmalıklar yapabiliyor.
Temiz kurulum ile alakalı problem değil.

Oyla:

cturkay

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Cem
Cihazım
Mi5s
Konular
0
Bir kaç yerde çeviri hatasına rastladım ve geribildirim yaptım. Bir de eskiden gmail e gelen mail bildirimini aşağı çekince sil veya arşivle seçeneği çıkıyordu. Şu an o yok. Ayarlara girince telefonun işlemci, pil, vs gibi özelliklerini gösteren bir ekran olması gerekiyor. O da yok malesef. Ama sanırım bunların hepsi "gecelik" ismini verdikleri sürümden kaynaklı. Bu sürüme yabancı forumda aynı zamanda stabil beta da diyorlar. Asıl kararlı güncellemesiyle ufak tefek şeyler çözülür. Ama hız konusunda başarıya ulaştıklarını düşünüyorum. Cihaz herşeye çok seri bir şekilde tepki veriyor

Oyla:
Üst Alt