Soru mi5s miui 10 global stable vs Global beta performans farkı

bitexx

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
TuGi
Cihazım
Poco X3
Meslek
CNC tekniker
Konular
9
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
miui v10.2.1.0
Telefon Modeli
mi5s
Bootloader Kilidi
Açık
İyi günler şuan mi5s miui 10 global stable versiyon kullanmaktayim diğer romlara geçmek istemiyorum o yüzden miui içinde kalıp global stable den global beta ya geçmek istiyorum fakat arasında performans yönünden ne gibi farklar Pubg oyununu aktif bir şekilde oynuyorum fakat snapdragon 660 cihazlar bile bu oyunu akıcı bir şekilde oynarken bende acayip şekilde kasmalar mevcut gfx tools denedim başka şeylerde denedim günden güne daha da fazla kasmaya basladi şuan global beta da olan arkadaşlar beta performans olarak nasıl stable ye göre yorum yapabilirler mi birde şimdi betaya geçmek için normal miui 10 betayi indirip aynı güncelleme yapar gibi güncelleme uygulaması vasıtası ile mi kurucam bazı cihazlarda o şekilde diye okudum mi5s te de aynı o şekilde mi kuruluyor ??

bsctark

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
oğuzcan
Cihazım
mi 5s
Konular
10
Ben rootla cekirdeklerin hepsini acmistim ama tel 39 40 derecye ulastiginda cekirdek frekanslari kendiliginden aşağılara cekiliyodu buda perfonmans kaybina neden oluyor yani anlicaginiz teli soguk tutmaniz gerekiyo ha diyeceksiniz nasil soguk tutcaz pubg icin üretilmiş oyun konsolu seklinde satılan teli sogutan ayrica sarj eden fanlar var 50 tl ile 100 arasi bisey yada benim gibi paraya kıyıp yeni tel alicaksiniz

Oyla:

bitexx

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
TuGi
Cihazım
Poco X3
Meslek
CNC tekniker
Konular
9
Ben rootla cekirdeklerin hepsini acmistim ama tel 39 40 derecye ulastiginda cekirdek frekanslari kendiliginden aşağılara cekiliyodu buda perfonmans kaybina neden oluyor yani anlicaginiz teli soguk tutmaniz gerekiyo ha diyeceksiniz nasil soguk tutcaz pubg icin üretilmiş oyun konsolu seklinde satılan teli sogutan ayrica sarj eden fanlar var 50 tl ile 100 arasi bisey yada benim gibi paraya kıyıp yeni tel alicaksiniz
Hocam aslında yukarda da belirttim snapdragon 660 vb işlemciler oyunu çatır çatır oynuyor snapdragon 821 ise amiral bir işlemci ve güçlü cidden ama takilmalar yaşanıyor ben bunu anlayamıyorum yeni tellerde almış başını gidiyor hocam enaz 2500 vermem lazım o kadar verdiğimde MIUI ya bulasmicam artık alırsam Meizu 16 alırım veya Honor play birde şuan MIUI 10 da çekirdeklerin hepsi aktif yeni güncelleme ile açıldı fakat yine başka bir sorun var gibi takilmalar hala devam ediyor

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

ceylas

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Haluk
Cihazım
Mi A3
Konular
22
Sorun mi5s de, snapdragon ve miui yazılım desteğini beceremediler bu cihaza,yeni cihaz alirsam orta segment tel alicam, 8xx serileri hep bi sıkıntı sarj problemi vs..
ben oyun oynamadığım icin sıkıntı yaşamıyorum cihazdan memnunum.

Oyla:

bitexx

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
TuGi
Cihazım
Poco X3
Meslek
CNC tekniker
Konular
9
Sorun mi5s de, snapdragon ve miui yazılım desteğini beceremediler bu cihaza,yeni cihaz alirsam orta segment tel alicam, 8xx serileri hep bi sıkıntı sarj problemi vs..
ben oyun oynamadığım icin sıkıntı yaşamıyorum cihazdan memnunum.

Hocam bende oyun dışında çok memnunum gerek kamera gerek farklı kullanımlar da çok zarif şık ve ekran boyutu olarak da en ideal boyutlarda ama oyun oynamayı sevdiğim için bu durumlar sıkıntı yaratıyor AnTuTu puanı 160bin civarı ve bu gel kaç senelik tel yeni çıkmış 2400-2500 teller bu puanları alamıyor işlemci harbiden çok güçlü ama dediğiniz gibi güncelleme olayını beceremediler benim için yazılım konusunda şuan sade ve akıcılık ta 1numara MEİZU Apple i saymiyorum farklı bir sistem kullandığı için

Oyla:

yemreoktn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus Emre
Cihazım
Redmi Note 8Pro
Konular
2
Gl toolsu grafik ayarlarını tamamen açmak için kullanıyorum. Bu sayede 60 fps alıyorum. Performans konusuna gelicek olursak kernelde ufak düzenleme ve çekirdekleri kontroluntamamen bende olduğu için hız konusunda sıkıntı yok. Cihaz baya ısınıyor bende ama performans kaybı yaşamıyorum
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Al hocam şuan ki işlemci hızım full de
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Al hocam şuan ki işlemci hızım full de
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Merhaba iyi forumlar.
Bende telefonu rootlayıp gltools kullanacağım. Note 6 pro kullanıyorum. Pubgde gereksiz grafikleri kaldırmak için gltoolsa ihtiyacım var. Fakat telefonun brick olma ihtimali varmış. Sizce mümkün mü?
Orjinal roomda mı denemeliyim yoksa costum rom mu farkeder mi?
Ve googleye gltools yazınca apkhere sayfasında 4.01 sürümü en son sürüm mü? Yoksa xda daki sürümü indirmek mi daha güvenlidir?
Sorularımı cevaplarsanız mutlu olurum teşekkürler :)

Oyla:

Ardabeyy47

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Arda
Cihazım
Xiaomi
Konular
0
Beyler konuyu biraz hortlatıyorum da betaya geçince güncellemelri ota üzerinden yapabiliyor muyuz ?

Oyla:
Üst Alt