Yardım Mi5s islemci hizi kisiyor

ugurmutlu46

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
uğur mmutlu
Cihazım
Xioami Mi5s
Konular
2
Merhaba mi5s cihazim oyun oynarken biraz isininca islemci hizini 1100mhz kdr dusuruyor oyunda biraz agir oldugu icin hemen kasma yapiyor kernel auditor ile islemciyi yukseltmeye çalıştım olmadi islemcinin düşürülmesini nasil engelleye biliriz

taha.blt

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
36
Cpu Z aosb tabanlı romlarda normal çalışıyo diye biliyorum hocam.
Miui 9 da böyle.

Oyla:

shuj

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kuzey
Cihazım
Xiaomi Mi6
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
26
Geliştirici seceneklerinde miui optimiyazyonu ayarı var onu kapamayı dene belki faydası olur

Oyla:

Codered

to be or not to be..
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emrah
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
IT Professional
Konular
52
Miui optimizasyonları kapatmanın herhangi bir faydası olmaz, thermal throttling denilen olayda cihaz cpu,gpu & battery ısıl değerlerine göre saat frekansı düşürerek cihaza dar boğaz yaptırmasıdır. Bu durumdan ancak /system/etc içinde thermal-xxxxx-xxx.xxx dosyaları editlenerek yada silinerek kurtulunur fakat cihaza ciddi zararlar verebilir.

Oyla:

ugurmutlu46

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
uğur mmutlu
Cihazım
Xioami Mi5s
Konular
2
Miui optimizasyonları kapatmanın herhangi bir faydası olmaz, thermal throttling denilen olayda cihaz cpu,gpu & battery ısıl değerlerine göre saat frekansı düşürerek cihaza dar boğaz yaptırmasıdır. Bu durumdan ancak /system/etc içinde thermal-xxxxx-xxx.xxx dosyaları editlenerek yada silinerek kurtulunur fakat cihaza ciddi zararlar verebilir.
hocam ben riske girerim editleme islemini nasil yapariz? buildprop gibimi yoksa kodlama dilimi lazim yeterki su kisitlamadan kurtulayim
[doublepost=1519144015,1519143297][/doublepost]hocam bide ben Ex kernel manager dan cekirdek kontrolu thermal ve hotplugin kapattim ama yinede degistiriyor

Oyla:

Codered

to be or not to be..
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emrah
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
IT Professional
Konular
52
Oyla:

ugurmutlu46

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
uğur mmutlu
Cihazım
Xioami Mi5s
Konular
2
Kolaylıkla düzenleyebilirsiniz.

Custom kernel kullanmalısınız.
floppy kernel kullaniyorum hocam miui 9.2 stable dediginiz islemleri duzenmeleye izin veren kernel varmi taviseye edebileceginiz
[doublepost=1519190651,1519190359][/doublepost]

bu cpu hizinin degerlerini ben ayarlayayim zaten max hizda kullanmicam orta hızlarda her turlu oyuna rahat yetiyor 1.4-1.5ghz hizda kullanacagim
[doublepost=1519190757][/doublepost]google playde miui unlimeted diye bir uugulama var ama mi5s e daha support vermemisler mi5s plus da var suportt

Oyla:
Üst Alt