Rehber Mİ5s global stable dayken bootloader kilidini açma

elessartk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Onur
Cihazım
Redmi
Konular
0
yeni installer ile china stable ı indirip yükledim, aynı zamanda cihazı unlock yaptı, ama bu gerçek bir unlock mu? bilemiyorum, cihazı yine aynı yazılımla, şu anda global developer 7.5.19 a geçiriyorum çünkü xiaomi flash yine cihazı görmüyor, inşallah 7.5.19 7.5.25 den kötü değildir.

elessartk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Onur
Cihazım
Redmi
Konular
0
Arkadaşlar an itibari ile china stable da kalmaya karar verdim fastboot ile adb üzerinden twrp yükledim(sanırım unlock gerçek)
su yükledim(root) ve more locale ile TR yaptım google hizmetlerini mi store ve baidu aracılığı ile edindim. China stable ile tr olarak kullanmayı deneyeceğim bir süre.

elessartk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Onur
Cihazım
Redmi
Konular
0
Kendi kendime konuşma serim devam ediyor, umarım birileri okur ve cevaplar :)

2 sorunum var
1. letgo ooops bir hata oluştu diyor ve listeleme yapmıyor, kullanamıyorum.
2. gmail açılırken "google play hizmetleriyle ilgili sorun yaşanıyor. lütfen tekrar deneyin" diyor ama çalışıyor, sadece gmail hesaplarımın profil resimleri görünmüyor. Şimdilik başka sorunla karşılaşmadım.

aerdogan85

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Abdurrahman
Cihazım
Meizu mx4
Konular
0

2 sorunum var
2. gmail açılırken "google play hizmetleriyle ilgili sorun yaşanıyor. lütfen tekrar deneyin" diyor ama çalışıyor, sadece gmail hesaplarımın profil resimleri görünmüyor. Şimdilik başka sorunla karşılaşmadım.
Kardeş sen anlatmaya devam et elbet birilerinin işine yarayacaktır. Pc yi sattım o yüzden telefona hiç bişey yapamıyorum şimdilik. Benimde bi an önce şu 8.0.3.0 dan kurtulmam lazım.

drgood

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
mi5
Konular
5

2 sorunum var
Hocam isterseniz xiaomi eu romları var, china romlarına dil ve google play ekleyip çıkartıyorlar ve parmak izi okuyucu çok iyi çalışıyor ve batarya süreleri de daha iyi . telefon yağ gibi akıyor tavsiye ederim :)

Azad21

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Azad
Cihazım
Mi8lite
Meslek
Eczacı
Konular
12
Arkadaşlar 7. 5. 25. Developer sürümündeyim, 8.03 te idim telefom bunla elime geldi, yerelden güncelleyici paketi seçerek yaptım kabul etti. unlock işlemini 7.5. 25 romdan yaptım şu an telefon kilidi açık gözüküyor ancak telefon kendini dıfırlamafı ve hiçbir şey kaybolmadı ayrıca otadan güncelleme gelirmi unlock işlemi yapıldığı için bölgeyi Hindistan yaptım ama gelmedi güncelleme, unlock işlemi gerçekleşmiş mi?

Lopus

ι̇уιℓєя нєя zαмαη тαкℓιт є∂ιℓιя.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mİ4 TD-LTE
Meslek
Hwdrm. Sist.
Konular
269
Arkadaşlar 7. 5. 25. Developer sürümündeyim, 8.03 te idim telefom bunla elime geldi, yerelden güncelleyici paketi seçerek yaptım kabul etti. unlock işlemini 7.5. 25 romdan yaptım şu an telefon kilidi açık gözüküyor ancak telefon kendini dıfırlamafı ve hiçbir şey kaybolmadı ayrıca otadan güncelleme gelirmi unlock işlemi yapıldığı için bölgeyi Hindistan yaptım ama gelmedi güncelleme, unlock işlemi gerçekleşmiş mi?
cihazınızda son sürüm rom mevcut bootloader kilidini açmak otamatik güncelleme gelmesine engel değildir,güncelleme yayınlandığında gelecektir.

BL Kilidini sorgulamak için;

Telefonu fastboot moduna alın sonra (ses kısma ve güç tuşu ile) fastboot oem device-info yazın.Device unlocked : true yazarsa bootloader kilitli değildir, false yazarsa kilitlidir.

Azad21

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Azad
Cihazım
Mi8lite
Meslek
Eczacı
Konular
12
cihazınızda son sürüm rom mevcut bootloader kilidini açmak otamatik güncelleme gelmesine engel değildir,güncelleme yayınlandığında gelecektir.

BL Kilidini sorgulamak için;

Telefonu fastboot moduna alın sonra (ses kısma ve güç tuşu ile) fastboot oem device-info yazın.Device unlocked : true yazarsa bootloader kilitli değildir, false yazarsa kilitlidir.

Çok teşekkür ederim. Geliştirici ayarlardan baktığımda cihaz kilidi açılmış diyor, bir de fastboot modunda kontrol ederim,

demarco

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
yasin
Cihazım
Xiaomi Mi5s
Konular
0
Arkadaşlar Selamlar.. Bi kaç sorum var. Bilen arkadaş yanıtlar ise çok memnun kalırım.. Mi5s bir telefon aldım. Ancak tek memnun olmadığım nokta kulaklık sesi. Galiba bu da HTC beats audio telefondan dönmüş olmam sebebiyle. O sesi arar oldum.. Sorum şu;
Miui 8.0.3.0(MAGMIDI) sürümlü bir rom olan telefonda developer rom YÜKLEMEDEN ses için yama olan VIPER | DOLBY ATMOS | SONY AUDIO | BEATS AUDIO KURULUMU dosyasını yükleyebiliyor muyuz.. Bootloader kilidini açmak için gerekli başvuruyu yaptım. Sms şifreyi bekleme aşamasındayım. twrp yide kurabiliyorum.. Ama hala acaba olacak mı diye düşünüyorum.. Ayrıca kingo root programı ile rot yapılıp ve aynı rom üzerinde bu işlemi gerçekleştirebilir miyim? Bilgilerini vermiş olduğum rom çakma yada sahte değildir umarım. Bu konuda da bilgi sahibi bir arkadaşın yardımı olursa çok memnun olurum.. Şimdiden verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Konuyu takip ediyorum

drgood

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
mi5
Konular
5
İsterseniz önce bi 7.5.25 global beta sürümünü indirip updater dan güncellemeye çalışın.8.0.3 sürümünde bootloader kilidi açma geliştirici seçeneklerinde olmadığı için açamıyorduk bu yüzden xiaomi bazı arkadaşlarda bu şekilde yüklemeye izin verdi.(normalde bootloader kilidi kapalıyken stable sürümden beta ya geçemezsin.)Soruna gelelim.Aslında stable sürümde bootloader kilidini açsan dolby atmos atabilirdin twrp üzerinden ama maalesef 8.0.3 te bu mümkün değil illaki global betaya geçmen gerekiyor.bu arada xiaomi eu romlarını öneririm china sürümlerine sil ve google play ekliyorlar sadece şu an en iyi çalışan romlar :)

Üst Alt