Çözüldü Mi5s Ekran Simsiyah Açılmıyor...

Xoansis

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
7
Merhaba Arkadaşlar,

Yaklaşık 5 sene önce yurt dışından gelme olarak aldığım telefonuma geçen ay ikinci hat taktım bir kaç gün önce bu hatta imei klon uyarısı verdi. Eşimin telefonun kullanılmayan imei sini atayım dedim. QPST ile gerekli işlemleri yaptım ama bir türlü değişmedi ardından; miui sürümünü düşürmem gerektiğini söylen bir makale okudum ve;

gemini_global_images_V8.2.1.0.NAAMIEB_20170224.0000.00_7.0_global_acf8457b10

dosyasını indirip flashbot modda Miflash ile clean all diyerek bootloader kilidi açık telefonuma indirdiğim bu dosyayı yükledim. Yaklaşık 5-6 dk sonra ilk resimde görüldüğü gibi işlem tamamlandı dedi telefon resetlendi. Ancak şu ekran simsiyah olarak kalıyor. İkinci resimde göründüğü gibi Miflash ise com20 port olarak görüyor. Bu konuda ne yapmam gerekir.

İlginiz desteğiniz için şimdiden sonsuz teşekkürler.

Ekli dosyalar

• telefon kilit.png
    telefon kilit.png
    13,9 KB · Görüntüleme: 13
  • com20.png
    com20.png
    8,4 KB · Görüntüleme: 13

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
Telefonunuza Mi5s değil Mi5 romu yüklemişsiniz. Cihazınız şu anda EDL modda. Capricorn kodlu Mi5s romunu Mi Flash 64 bit ile yüklemeye çalışın. Yeni cihazların tamamında EDL mod kapalı ancak Mi5s eski bir model olduğu için belki açıktır ve işe yarar. Eğer yüklenmezse yetkili hesapla yazılım atılması gerekir.

Xoansis

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
7
Telefonunuza Mi5s değil Mi5 romu yüklemişsiniz. Cihazınız şu anda EDL modda. Capricorn kodlu Mi5s romunu Mi Flash 64 bit ile yüklemeye çalışın. Yeni cihazların tamamında EDL mod kapalı ancak Mi5s eski bir model olduğu için belki açıktır ve işe yarar. Eğer yüklenmezse yetkili hesapla yazılım atılması gerekir.
Çok teşekkürler bu şekilde hallettim :)

Xoansis

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
7
Yaşadıklarımı paylaşayım;

Yanlış ROM yükleme sebebi ile ekranım simsiyah oldu. Şarj vs tepki vermiyordu. Fastboot ekranına da alamadım. Sadece telefonu bilgisayara bağlayınca aygıt bağlandı sesi alıyordum.

MiFlash 2015.10.28.0 versiyonu 64 bit olan ile telefonuma uygun capricorn versiyonu indirip Flash All seçeneği işaretli olarak, telefonda güç ve ses açma(kapama tuşu da olabilir emin değilim) tuşuna 20-25 saniye civarında basılı tuttum. Bilgisayara bağlı iken ikinci bir ses verecek. Sonrasında Mi Flash da Flash tuşuna bastım rom yüklemeye başladı ama tam yüklemeden hata verdi. Ancak artık ekran açılıyor :) fastbook modunda telefonda açılacak duruma geliyor, Tekrar Mi Flash ile uygun ROM u Flash ALL seçeneği aktif yükleyebilirsiniz.

Üst Alt