Yardım Mi5s Cihazima Yanlış rom atıldı.

kacakcinintorunu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi mix
Konular
3
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Miu10
Telefon Modeli
Mi5s
Bootloader Kilidi
Kapalı
Arkadaşlar merhaba.Cihazim mi5s . Yazılımsal bir sorundan dolayı telefonu teknik servise verdim.Sorunu giderip aldım cihazi.cihaz açıldı sorun yok . Ama cihaza mi5s plus yazılımı atılmış.kamera ve hoparlör çalışmıyor.Tekrardan mi5s yazılımı atmayı deniyorum flashtool hata veriyor.Kilit açmadan root atmadan nasıl hallederim bu işlemi .yardımcı olur musunuz.

Tortue

Software Developer.
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ayhan
Cihazım
Xiaomi 11 5G
Meslek
Full Stack Dev.
Konular
134
Mi5s ve mi5s plus birbirinin romları ile açılır ve çalışırlar. Cihazlar arasındaki farklar kamera parmak izi vs çalışmaz. Bu cihaza bl kapalıyken rom atılabilir. İlk olarak doğru bilinen yanlışların birkaçını bu şekilde düzeltmek istedim. Hepinizin yardımcı olmak istediğinizi biliyorum fakat kesin uzman olmadığınız konularda yanlış yönlendirme yapmaktan kaçınmak daha iyi olacaktır.

Cihazınızı söküp testpoint ile edl den doğru yazılımı atabilirsiniz
Hocam bende 2 kez baştan sona okudum konuyu bende mi bir hata var diyorum. Başka bir rom atıldıysa nasıl açıldı diye kendimi yedim, aşağıya indim yazınıza rastladım haha--

Oyla:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Cihazı söktüm edl moduna aldım.flash toll ile yazılım atarken yaklaşık 1 saat boyunca flashing yazıyor bekliyor.ne cihazda ne pcde herhangi bir tepkime olmuyor.
Üstteki yazımı okuma zahmetinde bulunun. 64 bit mi flash ile romu kurmanız lazım forumda konusu mevcut!!!

Oyla:

Sakin61

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tolga
Cihazım
Mi Max 3
Meslek
Jeodezi
Konular
3
Cihazı söktüm edl moduna aldım.flash toll ile yazılım atarken yaklaşık 1 saat boyunca flashing yazıyor bekliyor.ne cihazda ne pcde herhangi bir tepkime olmuyor.

Sanki benim yaptığım hatayı yapmış gibisiniz? Hocamın dediği gibi 64 bit mi flash kullanın, ayrıca tgz formatlı dosyayı arşivden çıkartıp programa öyle gösterin.

Oyla:

XSoDia

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ömer
Cihazım
Redmi K30
Meslek
Çok Serbest Meslek
Konular
47
Kardeşim dahada yapamadıysan xda konu aç veya İngilizce olarak ara
Bende moto g4 vardı servis e gönderdim anakart değişimi için 696 tl istedilier tamamen ölüydü oradan ararken buldum şimdi çalışıyor
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Buradada çok bilgili arkadaşlar var ama orada yazılım geliştirme uzmanları fln var

Son düzenleme:
Oyla:

harunserefli

miui ayrıcalıktır:)
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
harun
Cihazım
mi5s
Meslek
MODALİFE
Konular
38
Kardeşim dahada yapamadıysan xda konu aç veya İngilizce olarak ara
Bende moto g4 vardı servis e gönderdim anakart değişimi için 696 tl istedilier tamamen ölüydü oradan ararken buldum şimdi çalışıyor

Buradada çok bilgili arkadaşlar var ama orada yazılım geliştirme uzmanları fln var

Gayet açık bir şekilde nasıl yapılacağı anlatılmış zaten edl moda alıp 64 bit mi flash ile tgz uzantılı rom yukleyecek xda sitesine girse ne diyecekler farkli olarak çözüm belli gayet açık ve net

MI 5s Global Beta 9.1.17

Oyla:

kacakcinintorunu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi mix
Konular
3
64 bit flash tool kurdum ondada yulendi gösterıyor cıhaz acılıyor eskisi gibi

Oyla:

kacakcinintorunu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi mix
Konular
3
Akşam 8 den bellı ugrasıyorum 64 bit indirdim. flash yazmaya baslıyor 10 sanıye sonra cıhaz baglantısı kopuyor . ama flashtool devam edıyor.işlem tamamlandı yazıyor ama cıhaz aynı romda gerı acılıyor

Oyla:
Üst Alt