Soru Mi5s batarya değişimi

kral1213

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ali
Cihazım
xiaomi mi5s
Konular
9
Merhaba telefonun bataryasını 1kez değiştirdim sahte idi berbat performans orijinal aldım değişim yapacağım tekrar acaba ilk şarj süresi yada yapmam gerek ayar felan varmı tecrübeli kisiler teşekkürler?

Iggy Azalea

.
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Batuhan
Cihazım
RedmiNote 9 PRO
Konular
28
Hocam batarya kalibrasyonu yapın yeterli, şarjı tamamen bitirin ve şarja o şekilde takıp tamamen doldurun, bunu 2-3 kez yaptıktan sonra her zaman en az %10 seviyesindeyken şarja takın, %10'un altına düşülmesi tavsiye edilmez, batarya ömrünü kısaltan bir etkendir bu.

Oyla:

kral1213

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ali
Cihazım
xiaomi mi5s
Konular
9
Hocam batarya kalibrasyonu yapın yeterli, şarjı tamamen bitirin ve şarja o şekilde takıp tamamen doldurun, bunu 2-3 kez yaptıktan sonra her zaman en az %10 seviyesindeyken şarja takın, %10'un altına düşülmesi tavsiye edilmez, batarya ömrünü kısaltan bir etkendir bu.
teşekkürler dostum suan baktım batarya sısmıs dediğin olayı denedim ama artık bu pil gitmiş yeni gelende deneyeceğim bakalım sanırım orjinal ne kadar deselerde fabrika çıkış gibi hiç bir pil yerini tutmuyor

Oyla:

fahrikavrar2

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Fahri
Cihazım
Redmi 5
Konular
0
teşekkürler dostum suan baktım batarya sısmıs dediğin olayı denedim ama artık bu pil gitmiş yeni gelende deneyeceğim bakalım sanırım orjinal ne kadar deselerde fabrika çıkış gibi hiç bir pil yerini tutmuyor

Eski tip tak çıkar bataryalar olsa idi orijinalleri rahat bulunuyordu çünkü mağazalarda satılıyordu. Ancak günümüzde gömülü batarya kullandıkları için işin ticaretini resmi olarak yapamıyor firmalar çünkü son kullanıcının bir mağazadan batarya alıp telefonu açıp sokmesi çok zahmetli ve tecrübe gerektiren bir islem. Daha çok "orijinal kalitesinde" oluyor satılan bataryalar artık.

Oyla:

ercmaster

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ercan
Cihazım
mi5s
Konular
17
Eski tip tak çıkar bataryalar olsa idi orijinalleri rahat bulunuyordu çünkü mağazalarda satılıyordu. Ancak günümüzde gömülü batarya kullandıkları için işin ticaretini resmi olarak yapamıyor firmalar çünkü son kullanıcının bir mağazadan batarya alıp telefonu açıp sokmesi çok zahmetli ve tecrübe gerektiren bir islem. Daha çok "orijinal kalitesinde" oluyor satılan bataryalar artık.
İlk defa neden orijinal batarya satılmadığına dair gerçek bir açıklama gördüm. Tebrikler.

Oyla:

maslowcu

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
erdem can
Cihazım
xiaomi 5s
Konular
1
merhaba mi 5s telefonumun bataryasını degiştirmek istiyorum.Ancak orijinal batarya takılmasını istiyorum.bataryayı nereden alabilirim ya da istanbul da bildiğiniz bir yer var mı?

Oyla:

ercmaster

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ercan
Cihazım
mi5s
Konular
17
Nohon, deji mark almanızı tavsi edyor forum uzmanları..
İlla orjinal isterseniz çıkma bir mi5s bulmanız lazım.
Sıfır orjinal satılmıyor.

Oyla:

Dirgen

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oğuz
Cihazım
Mi 5s
Konular
6
Ben deji aldım en az 3 saat 30 dakika ekran süresi aldım sabah 7 de şarjdan aldım gece 12 de bitti pixel rom kullanıyorum batarya gayet iyi

Oyla:

taha.blt

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
36
Ben deji aldım en az 3 saat 30 dakika ekran süresi aldım sabah 7 de şarjdan aldım gece 12 de bitti pixel rom kullanıyorum batarya gayet iyi
3.5 saat oyun felan ise iyi.
Ama normal kullanım için iyi değil bence.
Benim 2.5 yıllık cihazım bile 4,5 saat çıkarıyor. Oyun oynamıyorum. Sadece sosyal medya.

Oyla:
Üst Alt