Soru Mi5 Whatsapp Mesaj gelme ve alma sorunu

Driv3r20

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
YOK
Cihazım
Mİ5
Konular
4
Merhabalar, whatsapp mesajları gönderilmiyor ve mesajlar gelmiyor , whatsapp web de kullanamıyoruz telefona bağlanılamıyor diyor, internette bir sorun yok aynı telfeonda instagram,facebook ve internette gezebiliyorum ve başka telefonda ve tablette sorunsuz bir şekilde whatsapp kullanılabiliyor. Bu sorunu nasıl çözebiliriz daha önce başına gelen var mı
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Bi forumda görmüştüm, avrupa rom u atarsanız sorununuz çözülür şeklinde cevap vermişler acaba ne kadar doğru faydası olur mu

Son düzenleme:

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
284
Merhabalar, whatsapp mesajları gönderilmiyor ve mesajlar gelmiyor , whatsapp web de kullanamıyoruz telefona bağlanılamıyor diyor, internette bir sorun yok aynı telfeonda instagram,facebook ve internette gezebiliyorum ve başka telefonda ve tablette sorunsuz bir şekilde whatsapp kullanılabiliyor. Bu sorunu nasıl çözebiliriz daha önce başına gelen var mı
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Whatsapp, Viber, Gmail, Ezan Vakti vb. uygulamaların bildirimlerini/uyarılarını alamıyorum?
Öncelikle temanızı varsayılan tema olarak değiştirin. Bazı temalar bildirimleri desteklemiyor. Eğer olmazsa Güvenlik (Araçlar) Uygulaması → Güvenlik → İzinler → Otomatik Başlatma yolunu izleyerek uyarı almak istediğiniz uygulamaları ekleyin ve Ayarlar → Pil&Performans → Uygulamaların pil kullanımını yönet → Uygulamaları seçin menüsü altından bildirim almak istediğiniz uygulamayı seçin ve arka plan ayarını "Kısıtlama yok" olarak değiştirin. Eğer hala bildirim alamıyorsanız aşağıdaki ayarları da kontrol edebilirsiniz.
  • Ayarlar > Bildirimler & Durum Çubuğu > Uygulama Bildirimleri >Uygulama Adı > Kayan Bildirimleri Göster > AKTİF Edin
  • Ayarlar > Bildirimler & Durum Çubuğu > Uygulama Bildirimleri >Uygulama Adı > Kilit Ekranında Göster > AKTİF Edin
  • Ayarlar > Kilit Ekranı > Bildirim Gelince Uyandır > AKTİF Edin
  • Güvenlik Uygulaması > İzinler > İzinler > Uygulama Adı > Açılır Pencere Bildirimleri AKTİF Edin.
  • Güvenlik Uygulaması > İzinler > Otomatik Başlatma > Uygulama Adı >AKTİF Edin
  • Ayarlar > Pil > Uygulamaların pil kullanımını yönet >Uygulamaları yönet seçeneği altından bildirim almak istediğiniz uygulamayı seçerek "Kısıtlama Yok" seçeneğini seçebilirsiniz.
SSS den alıntı

Oyla:

eymenygt

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eymen
Cihazım
Mi5 3/64
Konular
3
Güvenlik uygulaması>İnternet kullanımı>Erişimi kısıtla kısmından WhatsApp uygulamasının iki erişiminin de açık olduğuna emin olun. Dediğim yerde olması lazım fakat aynı anlamda başka kelimeler olabilir Türkçesini hatırlamıyorum.

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Oyla:

Driv3r20

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
YOK
Cihazım
Mİ5
Konular
4
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Whatsapp, Viber, Gmail, Ezan Vakti vb. uygulamaların bildirimlerini/uyarılarını alamıyorum?
Öncelikle temanızı varsayılan tema olarak değiştirin. Bazı temalar bildirimleri desteklemiyor. Eğer olmazsa Güvenlik (Araçlar) Uygulaması → Güvenlik → İzinler → Otomatik Başlatma yolunu izleyerek uyarı almak istediğiniz uygulamaları ekleyin ve Ayarlar → Pil&Performans → Uygulamaların pil kullanımını yönet → Uygulamaları seçin menüsü altından bildirim almak istediğiniz uygulamayı seçin ve arka plan ayarını "Kısıtlama yok" olarak değiştirin. Eğer hala bildirim alamıyorsanız aşağıdaki ayarları da kontrol edebilirsiniz.
  • Ayarlar > Bildirimler & Durum Çubuğu > Uygulama Bildirimleri >Uygulama Adı > Kayan Bildirimleri Göster > AKTİF Edin
  • Ayarlar > Bildirimler & Durum Çubuğu > Uygulama Bildirimleri >Uygulama Adı > Kilit Ekranında Göster > AKTİF Edin
  • Ayarlar > Kilit Ekranı > Bildirim Gelince Uyandır > AKTİF Edin
  • Güvenlik Uygulaması > İzinler > İzinler > Uygulama Adı > Açılır Pencere Bildirimleri AKTİF Edin.
  • Güvenlik Uygulaması > İzinler > Otomatik Başlatma > Uygulama Adı >AKTİF Edin
  • Ayarlar > Pil > Uygulamaların pil kullanımını yönet >Uygulamaları yönet seçeneği altından bildirim almak istediğiniz uygulamayı seçerek "Kısıtlama Yok" seçeneğini seçebilirsiniz.
SSS den alıntı
Teşekkür ediyorum, söylediğiniz ayarları daha önce yapmıştım faydası olmadı :/

Oyla:

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
284
Teşekkür ediyorum, söylediğiniz ayarları daha önce yapmıştım faydası olmadı :/
Diğer hepsinin çalışması ve sadece WhatsApp'ta sorun olması çok enteresan....mutlaka atladığınız bir ayar vardır, yoksa çalışmaması imkansız

Oyla:

Driv3r20

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
YOK
Cihazım
Mİ5
Konular
4
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Diğer hepsinin çalışması ve sadece WhatsApp'ta sorun olması çok enteresan....mutlaka atladığınız bir ayar vardır, yoksa çalışmaması imkansız
Her zaman aynı şekilde değil, tam da bana lazım olduğu zamanda oldumu insanın canını sıkıyor açıkcası, whatsapp üzerinden iş yaptığım için bu durum kötü oluyor, Müşterilere cevap verdim sanıyorum bi bakmışım mesaj göndermemiş.

Oyla:

VSM

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
VESİM
Cihazım
Mİ5 32 GB
Konular