Yardım mİ5 whatsapp kamera denklaşör sesi

devrimseven60

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
berk
Cihazım
Oneplus 6
Meslek
Öğrenim görevlisi
Konular
133
Herkese iyi akşamlar forumdaki ilk konum ilk mesajım
ismim berk
3 aydır mi5 kullanıcısıyım. Telefonu aldığımdan beri whatsapp kamerası sesli çalışıyor, bir sorunum daha var onun içinde konu açacağım kirlilik olmasın diye. son 1 haftada farklı romlar denedim, xiaomi romlar, stabil ve devolper romlar.. fakat her romda aynı sorun baş gösteriyor.

forumda daha önce böyle bir sorun olmuş fakat çözümü detaylı değil.

http://forum.miuiturkiye.net/konu/whatsapp-kamera-sesi-kapatma.4964/

chatin62 hocamızın dediği yöntemi nasıl uygulayabilirim. telefonum rootlu ve bootloader kilidi unlocked. yardımcı olursanız çok sevinirim

sw33tking

Offical Developer
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk K
Cihazım
Redmi 6 Pro
Meslek
Technician
Konular
90
Herkese iyi akşamlar forumdaki ilk konum ilk mesajım
ismim berk
3 aydır mi5 kullanıcısıyım. Telefonu aldığımdan beri whatsapp kamerası sesli çalışıyor, bir sorunum daha var onun içinde konu açacağım kirlilik olmasın diye. son 1 haftada farklı romlar denedim, xiaomi romlar, stabil ve devolper romlar.. fakat her romda aynı sorun baş gösteriyor.

forumda daha önce böyle bir sorun olmuş fakat çözümü detaylı değil.

http://forum.miuiturkiye.net/konu/whatsapp-kamera-sesi-kapatma.4964/

chatin62 hocamızın dediği yöntemi nasıl uygulayabilirim. telefonum rootlu ve bootloader kilidi unlocked. yardımcı olursanız çok sevinirim

"system/media/auido/ui"
klasörü içindeki
camera_xxxx.ogg dosyalarını silmelisiniz.

Oyla:

devrimseven60

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
berk
Cihazım
Oneplus 6
Meslek
Öğrenim görevlisi
Konular
133
Tesekkur ederim sorun cozuldu. Ui klasoru icindeki camera_click dosyasini sildim.

Oyla:

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Hocam benim uyarım mantıksal bir uyarıydı. Siz deklanşöre bastığınızda ses çıkmasının nedeni, basıldığı anda gidip camera click dosyasını çalıştırması dolayısıyla da sesin hoparlöre yansımasıdır. Bu dosya bulunamazsa dosya bulunamadı mesajı verebileceğini düşünmem yüzünden böyle bir uyarı yaptım. Siz denemişsiniz ve olmuş. Demek sorun olmuyor.
Söylediğim çözüm ise şuydu. Ses dosya editörleri vardır. Bu editörlerle sesler üzerinde oynuyorsunuz. İşte bu ses dosyasını da alıp sesiz hale getirerek aynı yere kopyalayabilirsiniz. Yada daha basit olarak ses kaydediciyi sessiz bir ortamda 1 sn açıp kapatarak bir ses kaydı yapar, bu dosyanın ismini değiştirerek Camera dosyalarının üzerine yazabilirsiniz.

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Oyla:

the_cantan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Can Tan
Cihazım
mi5S
Konular
1
Hocam benim uyarım mantıksal bir uyarıydı. Siz deklanşöre bastığınızda ses çıkmasının nedeni, basıldığı anda gidip camera click dosyasını çalıştırması dolayısıyla da sesin hoparlöre yansımasıdır. Bu dosya bulunamazsa dosya bulunamadı mesajı verebileceğini düşünmem yüzünden böyle bir uyarı yaptım. Siz denemişsiniz ve olmuş. Demek sorun olmuyor.
Söylediğim çözüm ise şuydu. Ses dosya editörleri vardır. Bu editörlerle sesler üzerinde oynuyorsunuz. İşte bu ses dosyasını da alıp sesiz hale getirerek aynı yere kopyalayabilirsiniz. Yada daha basit olarak ses kaydediciyi sessiz bir ortamda 1 sn açıp kapatarak bir ses kaydı yapar, bu dosyanın ismini değiştirerek Camera dosyalarının üzerine yazabilirsiniz.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
Hocam selam,
mi5S telefonun fotoğraf çekiminde çıkan deklanşör sesi nasıl kapatılır? kapanmıyor. uyuz bir şey olmuş...

Oyla:

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Hocam selam,
mi5S telefonun fotoğraf çekiminde çıkan deklanşör sesi nasıl kapatılır? kapanmıyor. uyuz bir şey olmuş...
Zaten bunun cevabını yazmışım yukarıda. Sessiz bir ses dosyası oluşturup, kamera sesi olarak bu dosyayı atayacaksınız. Kamera sesi dosyasının adı ve yetkileri neyse, yeni dosyanın adı ve yetkileri de aynı olacak şekilde eski dosyanın üzerine yazacaksınız.

Bu dosya bende şu klasörde, şu isimde ve şu yetkilerde :

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Mi MIX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

the_cantan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Can Tan
Cihazım
mi5S
Konular
1
Zaten bunun cevabını yazmışım yukarıda. Sessiz bir ses dosyası oluşturup, kamera sesi olarak bu dosyayı atayacaksınız. Kamera sesi dosyasının adı ve yetkileri neyse, yeni dosyanın adı ve yetkileri de aynı olacak şekilde eski dosyanın üzerine yazacaksınız.

Bu dosya bende şu klasörde, şu isimde ve şu yetkilerde :

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Mi MIX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
teşekkür ederim @chatin bey, mesajınıda okudum. o mesajla mi5s'de yönerge adımına baktım baktım ama bulduğum dosyadan emin olamamıştım. bakayım yine.

Oyla:

mirco

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Miraç
Cihazım
Xiaomi mi 8 lit
Konular
2
Hocam bu sesi telefonu rootlamadan kapatamaz mıyız ben dediğiniz dosyayı bulamadım.

Oyla:
Üst Alt