Recovery Mi5 ve Diğer Xiaomi Cihazlara TWRP Yükleme Anlatımı MIUI9/10 (Nougat/Oreo)

XSoDia

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ömer
Cihazım
Redmi K30
Meslek
Çok Serbest Meslek
Konular
47
Kusura bakmayın bu işleri çok anlamam da acaba #1 de yazıldığı gibi geçerli mi hala twrp yükleme adımları??
Tabiki ben halen aynı şekilde yüklüyorum twrp yi nerde takıldın söylersen yardım oluruz

HYPER1ST

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ramazan
Cihazım
Mi 5s
Konular
6
Tabiki ben halen aynı şekilde yüklüyorum twrp yi nerde takıldın söylersen yardım oluruz
Teşekkür ederim henüz yapmadım önden sorup onayınızı almak istedim
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Suan mi 5s cihazımı şarj ediyorum bitince hemen twrp yüklemesi yapacağım ardından da başka konu üzerinde yazıldığı şekilde eu stabil kuracağım

HYPER1ST

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ramazan
Cihazım
Mi 5s
Konular
6
Çok şükür ki sorunsuz bir şekilde yaptım fakat google 5s olan cihazımı 5 olarak görüyor bu bir problem oluşturur mu? Teşekkürler.

cemko28

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
cem
Cihazım
note 4
Konular
2
mount hatası alıyorum twrp de ne yapmam gerekir mi max 3

XSoDia

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ömer
Cihazım
Redmi K30
Meslek
Çok Serbest Meslek
Konular
47
Hafıza seçimini dahili ye al. Büyük ihtimalle USB seçili

cellat12

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
muhammed
Cihazım
xiaomi
Konular
0
hocam listede xiaomi redmi s2 yok
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

hocam en sonda booting yazsısında takılı kalıyır

Son düzenleme:

xiaomiseverbirinsan

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
xiaomiseverb
Cihazım
xi
Konular
0
arkadaşlar aşırı basit bir işlem bu twrp atma rom atma işlemleri. korkmanıza gerek yok 5 dakikada attım twrpyi bu arada pc telefonunuzu zaten tanıyor ise pdaneti yüklemeye gerek yok. rom atmak için de bi rom bulup wipedan internal storage ve otg hariç herşeyi wipelayıp cihazın hafızadaki twrpyi kurun sonra format data yapın bu kadar basit

Buse S. Ada

Nefsine öğretmen vicdanına öğrenci ol
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Buse
Cihazım
Redmi Note 11 P
Meslek
Satış Danışmanı
Konular
156
Hocam konu 2018'in ama ben telefonu güncellerken nasıl becerdiysem TWRP'yi silmişim :D Bi baktım telefon Mi'nin recovery ekranına dönüyor. Dün geceden beri uğraşıyordum, sabah sakin kafayla tekrar araştırdım ve konunuza denk geldim. İşlem başarılı :) Elinize sağlık.

Xiaomi Mi5 ve Diğer Xiaomi Cihazları için
TWRP Yükleme Anlatımı

Merhaba arkadaşlar Mi5 ve bazı cihazlara Android Oreo güncellemesi geldiği için ve Oreo henüz alamayan diğer cihazlar için TWRP ve Magisk Root yöntemini yeniden ele alarak sizlere güncel konu sunmak istedim. Mi5 harici diğer cihazlar da aynı adımları kullanarak cihazına ait TWRP img dosyasını indirerek Root yapabilir.

ÖNEMLİ NOT:
Yapacağınız işlemlerde sorumluluk tamamen tarafınıza aittir.
Ancak dikkatli ve adım adım yapmanız durumunda herhangi bir problem olmayacaktır.
Zira oluşabilecek durumlardan forumumuz ve konu sahibi sorumlu tutulamaz.

-- Bootloader Kilidinizin açık olması gerekmektedir.
-- İşlemleri 64Bit bilgisayarımda yaptığım için 32Bit bilgisayarda deneyimleyen olursa konuya ekleme yapılır.
-- Telefonun hafızasındaki dosyalarınızı her ihtimale karşı yedekleyiniz.
-- ADB Fastboot Driver Programını İndirin:
-- PdaNet Driverlarını İndirin:
-- Root için Magisk zip Dosyası: (Telefon Hafızasına işlemlere başlamadan Magisk.zip indirmeniz gerekir veya unutursanız TWRP yükledikten sonra cihazı Pc’ye bağlayıp indirdiğiniz Magisk’i cihaza atabilirsiniz.)
-- Mi5 için TWRP Dosyası:
-- Xiaomi cihazlar için TWRP Dosyası:

TWRP Yükleme İşlemi:

Adım-1:

Öncelikli olarak yukarıdaki dosyaları indirin ve programları bilgisayarınıza kurun.

Adım-2:
İndirdiğiniz "twrp-*.*.*-gemini.img" (hangi TWRP sürümü ise) dosyasını bilgisayarınızda "C:\" sürücüsü içine atın ve adını "recovery" olarak değiştirin. Dosya uzantısını gösterme bilgisayarınızda açık ise ".img" silmemeniz gerekiyor.

Adım-3:
Bilgisayarınıza yüklediğiniz Minimal ADB programını açın ve Adım-4’teki adımları yaparak cihazı bilgisayara bağlayın.

Adım-4:

Cihazınızı Kapatıp, Fastboot Moda almanız gerekecek. Ses Kısma + Güç Düğmesine aynı anda 3 sn. kadar basılı tutun. Fastboot mod açılacaktır. Aşağıdaki komutları sırasıyla isterseniz kopyala-yapıştır marifetiyle Minimal ADB içerisine komut olarak çalıştırın.

fastboot flash recovery c:\recovery.img
fastboot boot c:\recovery.img

Adım-5:

TWRP açıldığında dili İngilizce olarak açılacaktır, aşağıdaki görüntüdeki gibi “Select Language” kısmından dil seçebilir ve kutucuğu işaretleyip TWRP açılış ekranının bir dahaki seferde atlanmasını sağlayabilirsiniz.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Adım-6:
Açılan ekranda aşağıdaki ekran görüntülerinde yapmanız gerekenlerin üzerine basılı olarak ekledim. “İnstall” a basıp, Magisk.zip dosyasını attığınız yeri bulun. Ve Magisk.zip dosyasını seçip ekranın aşağısındaki kaydırma satırını kaydırın ve yükleme başlayacak. Magisk yüklemesi bitince aşağıda “Reboot” çıkacak cihazı yeniden başlatın.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

TWRP Moda Tekrar Girmek İçin:
Telefonu Kapatın. Ses Açma + Güç Düğmesine aynı anda 3 sn. kadar basılı tutun ve kaldırın. TWRP açılmasını bekleyin.
Veya; Ayarlar>Telefon Hakkında>Sistem Güncelleme> Sağ Üstte 3 Noktaya Tıklayın > Kurtarma Modunda Yeniden Başlat’a Tıklayın. Cihaz yeniden açılacak ve TWRP açılmasını bekleyin.

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
Hocam konu 2018'in ama ben telefonu güncellerken nasıl becerdiysem TWRP'yi silmişim :D Bi baktım telefon Mi'nin recovery ekranına dönüyor. Dün geceden beri uğraşıyordum, sabah sakin kafayla tekrar araştırdım ve konunuza denk geldim. İşlem başarılı :) Elinize sağlık.
Cihazda root olmazsa global romda twrp silinir hocam

Üst Alt