Soru Mİ5 Unlock Sorunu

terriblephoenix24

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk
Cihazım
Mİ5 PRİME
Konular
18
Hepinize iyi forumlar arkadaşlar. Forumda olduğu gibi Mİ5 telefonumun unlock işlemini yapmaya çalıştım. Çok evvel Mi Unlock sistemine kaydımı oluşturmuştum ve bu gün kazara bir şekilde onaylandığına dair bir işaret aldım ve kontrol etmek istedim.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Şekilde de görüldüğü gibi Unlock uygulamasını indirmeye açılmış. Telefonumu fastbootda açtım ve uygulamadan yüklemeye çalıştım.

Bu şekilde hata almaya başladım ve sorunu aramaya başladım. 8.2.2 Global sürüm kullandığımdan dolayı bu hatayı aldığımı yazan arkadaşlar vardı bende Çin Developer sürümünü öncelikle telefonun güncelleyicisi ile denedim ve bunu gerçekleşemeyeceği ile ilgili hata aldım. Diğer yöntem olan MiFlash uygulaması ile yüklemeye çalıştım fakat o da sorun verdi.

Telefonumun henüz unlock olmadığına dair bir hata aldım. Bunu nasıl çözebilirim acaba bir çaresi var mı arkadaşlar. Yardımınıza muhtacız...

terriblephoenix24

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk
Cihazım
Mİ5 PRİME
Konular
18
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam yardım edecek yok mu acaba :(

Oyla:

Lopus

ι̇уιℓєя нєя zαмαη тαкℓιт є∂ιℓιя.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mİ4 TD-LTE
Meslek
Hwdrm. Sist.
Konular
269
Hepinize iyi forumlar arkadaşlar. Forumda olduğu gibi Mİ5 telefonumun unlock işlemini yapmaya çalıştım. Çok evvel Mi Unlock sistemine kaydımı oluşturmuştum ve bu gün kazara bir şekilde onaylandığına dair bir işaret aldım ve kontrol etmek istedim.

Şekilde de görüldüğü gibi Unlock uygulamasını indirmeye açılmış. Telefonumu fastbootda açtım ve uygulamadan yüklemeye çalıştım.

Bu şekilde hata almaya başladım ve sorunu aramaya başladım. 8.2.2 Global sürüm kullandığımdan dolayı bu hatayı aldığımı yazan arkadaşlar vardı bende Çin Developer sürümünü öncelikle telefonun güncelleyicisi ile denedim ve bunu gerçekleşemeyeceği ile ilgili hata aldım. Diğer yöntem olan MiFlash uygulaması ile yüklemeye çalıştım fakat o da sorun verdi.

Telefonumun henüz unlock olmadığına dair bir hata aldım. Bunu nasıl çözebilirim acaba bir çaresi var mı arkadaşlar. Yardımınıza muhtacız...

öncelilkle kilidi açmak için onay mesajı geldiyse sorun yok telefonda kayıtlı olan mi hesbıyla deniyorsunuz demi hocam mı unlock uygulamsıyla kilidi açmayı?

çin developer romu edl modda kurmanız gerecek fastboot modda mi flas ile rom kurmazsınız bootloder kilidi kapalı iken ayrıca global resmi rom yüklü cihazlarda komutlarla ve tuşlarla edl moda girilmiyor siz yinede şansınızı deneyebilirsiniz, sonra çare olarak edl kablosu temin etmeniz lazım edl moda almak için cihazı.

Oyla:

terriblephoenix24

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk
Cihazım
Mİ5 PRİME
Konular
18
öncelilkle kilidi açmak için onay mesajı geldiyse sorun yok telefonda kayıtlı olan mi hesbıyla deniyorsunuz demi hocam mı unlock uygulamsıyla kilidi açmayı?

çin developer romu edl modda kurmanız gerecek fastboot modda mi flas ile rom kurmazsınız bootloder kilidi kapalı iken ayrıca global resmi rom yüklü cihazlarda komutlarla ve tuşlarla edl moda girilmiyor siz yinede şansınızı deneyebilirsiniz, sonra çare olarak edl kablosu temin etmeniz lazım edl moda almak için cihazı.
Onay mesajları göremedim belki geldikten sonra sildim bilemiyorum fakat mi unlock sitesine girdikten sonra unlock butonuna basınca direk beni download sayfasına atıyor. Evet aynı hesabı kullanıyorum mı unlock uygulaması zaten hesapla açılıyor ve telefonumu tanıyor verfy işlemini yapıyor. Bu edl mı ne bu kabloyu nereden temin edebilirim acaba bir bilginiz var mı hocam acaba

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62

Linkteki ile deneyebilir misiniz bir de.

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
Öncelikle ayarlar/telefon hakkında bölümüne girip MIUI sürümü üzerine 7 defa tıklayarak geliştirici olun. Daha sonra geri gelerek ayar/ek ayarlar/geliştirici seçenekleri altından Mi Unlock durumu ayarını bulun ve kilit kaldırma için onay verin. Daha sonra i.mi.com adresine girerek cihazınızın konumunu bir defa bulun. Bunları yaptıktan sonra unlock işlemlerine geçebilirsiniz. Unlock için indirdiğiniz uygulamayı değil Zenex hocamın bir üst mesajda vermiş olduğu uygulamayı kullanın.

EDIT: Şimdi resimlere biraz daha dikkatli bakınca fark ettim. Mi flash uygulamasını kullanma rehberlerini mutlaka inceleyin. Çok eski bir mi flash sürümü kullanıyorsunuz, flash all seçilmemiş vs. Cihazınıza zarar verebilirsiniz.

Son düzenleme:
Oyla:

terriblephoenix24

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk
Cihazım
Mİ5 PRİME
Konular
18
Öncelikle ayarlar/telefon hakkında bölümüne girip MIUI sürümü üzerine 7 defa tıklayarak geliştirici olun. Daha sonra geri gelerek ayar/ek ayarlar/geliştirici seçenekleri altından Mi Unlock durumu ayarını bulun ve kilit kaldırma için onay verin. Daha sonra i.mi.com adresine girerek cihazınızın konumunu bir defa bulun. Bunları yaptıktan sonra unlock işlemlerine geçebilirsiniz. Unlock için indirdiğiniz uygulamayı değil Zenex hocamın bir üst mesajda vermiş olduğu uygulamayı kullanın.

EDIT: Şimdi resimlere biraz daha dikkatli bakınca fark ettim. Mi flash uygulamasını kullanma rehberlerini mutlaka inceleyin. Çok eski bir mi flash sürümü kullanıyorsunuz, flash all seçilmemiş vs. Cihazınıza zarar verebilirsiniz.
Şu anda iş yerindeyim iftardan sonra bakabilirim ancak eve gidince harfiyen yerine getiricem

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

alperteknikertr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Alper
Cihazım
Xiaomi Mi 5S
Konular
0
Merhaba, aynı sorunu bende Mi 5S cihazımda yaşadım. Sadece China Developer Rom yerine Global Developer Rom indirin, telefonunun güncelleme bölümünden kurun, kabul edecek ve güncellemeyi bitirecek. Geliştirici ayarları bölümümden hesabınızı ekleyin ve daha sonra ilk mesajınızda yazdığınız bütün adımları uygulayın unlock tamamlanacaktır.

Oyla:

terriblephoenix24

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk
Cihazım
Mİ5 PRİME
Konular
18

Hocam dediğiniz gibi siteye gittim i.mi.com sitesinde

şöyle bir ekranla karşılaştım bende mail adresimi doğrulamamı ve telefonuma gelen kodu girmemi istedi hepsini onayladım daha sonra bu sayfaya geri döndüm ve

cihazımın yerini buldurdum daha sonra telefonumu kapattım ve fastboot moduna aldım Zenex hocamızın dediği gibi yandex üzerinden dosyayı indirip hesaba girişi sağladım ve telefonumu fastboot'ta bağlantısını gerçekleştirdim

ve böyle bir hata aldım geliştirici seçeneklerinden de dediğiniz şeyi etkinleştirdim

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
Hocam dediğiniz gibi siteye gittim i.mi.com sitesinde

şöyle bir ekranla karşılaştım bende mail adresimi doğrulamamı ve telefonuma gelen kodu girmemi istedi hepsini onayladım daha sonra bu sayfaya geri döndüm ve

cihazımın yerini buldurdum daha sonra telefonumu kapattım ve fastboot moduna aldım Zenex hocamızın dediği gibi yandex üzerinden dosyayı indirip hesaba girişi sağladım ve telefonumu fastboot'ta bağlantısını gerçekleştirdim

ve böyle bir hata aldım geliştirici seçeneklerinden de dediğiniz şeyi etkinleştirdim

Hocam aldığınız hata cihazınızdaki Mİ hesabı ve unlock aracındaki mi hesabının farklı olduğunu söylüyor... Hesapların aynı olduğuna emin misiniz?

Oyla:
Üst Alt