Mi5 Türkiyede 4G Mobil İnternet hakkında

SetMeFree

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Ahmet Alpay
Cihazım
mi4 LTE
Konular
12
Merhaba Arkadaşlar,
Mi5 ülkemizde 4G olarak kullanabilirmiyiz diye soran çok kişiler var.

Ufak bir araştırma yaptım şuan için kullanabilcegimizi sanmıyorum. :/ Bir ihtimal ile Turkcell B3 satın aldı belki bunla girebiliriz.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Not: 1.Nisandan sonra hizmete gecicek olan uygulama ile tekrar kontrol edebilirsiniz.

Son düzenleme:

juventus18

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
serkan
Cihazım
Mi6 seramik
Meslek
isletme lisans
Konular
9
Merhaba Arkadaşlar,

Ufak bir araştırma yaptım şuan için kullanabilcegimizi sanmıyorum. :/ Bir ihtimal ile Turkcell B3 satın aldı belki bunla girebiliriz.

Not: 1.Nisandan sonra hizmete gecicek olan uygulama ile tekrar kontrol edebilirsiniz.
hocam lte destekli butun telefonlar 4.5g ile kullanilabilecek fakat frekans bandlarindan kaynakli sorun olabilir belki ilk zamanlar. ulastirma denizcilik ve haberlesme bakanligi 4.5 g ye gecildiginde butun operatirler birbirlerine yardimci olsun vs gibi aciklama yapmisti. bu sorunun cevabini almak icin turkcell misteri hizmetlerinden teknoloji danismani ile baya bi gorustum mi4 lte cihazim icin verdikleri cevap suan 4.5 g ye gecis yapilmadi 1 nisanda gecilecek diyor :). kimin nasil hangi hizlarda hizmet verecegi muamma halen. vatana millete hayirli ugurlu olsun diyelim yine de. turkcell turbo internet paketim var mi4 de cift tasiyici oldugunu biliyorum ozelliklerinde de bu sekilde belirtiliyor ece vakti harattigimda 43mbps ye yakin bile cikmiyor en fazla 22 mbps hiz var o da en bos kullanim oldugu satte. baz istasyonu sıkligi ve mesafede onemli tabiki bakalim artik hayirlisi. kisacasi 3 g h+ oldugu gibi 4.5 g de de lte destekli tum telefonlar rahatlikla kullanilabilinecek ;)
saygilar.

juventus18

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
serkan
Cihazım
Mi6 seramik
Meslek
isletme lisans
Konular
9
hocam mesela mi4 lte- cu modelleri china unicom ve china mobile olarak 2 farkli sekilde uretildi. avrupada 4g olarak mi4 lte-cu modeli tavsiye ediliyor. turkcellin resmi kaynaklarinda 4.5 g yi çinde china mobile ve china unicom olarak kullanabiliyorsak ters mantiklada ulkemizde de rahatlikla kullanabiliriz :)

Ekli dosyalar

• Screenshot_2016-03-05-04-36-08_com.android.chrome.png
    Screenshot_2016-03-05-04-36-08_com.android.chrome.png
    320,2 KB · Görüntüleme: 89

engerex

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Cihazım
OnePlus One
Konular
8
Orada diyor ki operatörler bu frekansları destekliyor ve 4g desteklemiyorlar. 1 nisana kadar böyle.
Yoksa üç operatöre mi5in desteklediği lte 1800, 2100, 2600 bantlarına sahip. Birtek 4.5G 2100 bandını sadece Turkcell aldı. Bu frekansa 3 operatör de 3g için zaten sahipti. Avea, Vodafone 4g için kullanırsa mı bu var. Birde 2600 bandı hem fdd hem tdd için verildi.
Liste aşağıda f bantları tdd lte

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Merhaba Arkadaşlar,

Hocam siz yanlış anlamışsınız. Bu verdiğiniz link, cihazların desteklediği sistemlerden çok, o sistemi belirttiğiniz ülkede kullanıp kullanamayacaginiz ile ilgili. Türkiye'de şu anda 4G olmadığı için de verdiğiniz resimde her 3 operatör için de 4G yok diyor. Yani cihaz desteklemediği için değil, operatör desteklemediği için yok diyor.
En basit bir örnek verirsek : LG G2 telefonların 4G desteği var. Hatta Avea'ya Mi4 ile mesaj attığımda telefonunuz desteklemiyor dediği için G2 ile mesajı atmış ve gidip sim kartımı 4,5G destekli yeni kart ile değiştirmiştim. Bakın bu G2 için, verdiğiniz site ne diyor :

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Gördüğünüz gibi, eğer sizin dediğiniz gibiyse G2'nin de 4G desteği yok.

Hangi cihaz seçilirse seçilsin, Türkiye seçildiği takdirde hepsinde yok yazacaktır. Çünkü şu anda Türkiye'de 4G yok. Mesajda yazan ingilizce ifadenin Türkçesi de "Operatör 4G şebekesini desteklemiyor" şeklinde.

MI 4LTE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

SetMeFree

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Ahmet Alpay
Cihazım
mi4 LTE
Konular
12
Kirmizi yazi ile zaten belirtim 4g+ 1.nisandan sonra gecilcek diye, ben sadece mi5 icin yazdim. 4g+ ulkemizde aktif olumca siteden kontrol ederbilirsiniz her modeli

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Kirmizi yazi ile zaten belirtim 4g+ 1.nisandan sonra gecilcek diye, ben sadece mi5 icin yazdim. 4g+ ulkemizde aktif olumca siteden kontrol ederbilirsiniz her modeli
Tamam konuda bunu yazdığınızı gördüm ama en yukarda "kullanabileceğimizi sanmıyorum" diye yazıp, bunun kanıtı olarak bir resim koymuşsunuz. Bu resmin yada sitenin şu an için hiçbir anlamı olmadığını belirtmeye çalıştım. Sadece Mi5 için değil, şu anda hangi cihaz için yazılırsa yazılsın sonuç değişmeyecek ve o çarpı işaretlerini, Türkiye'de kullanılamayacak olduğunu göreceğiz.

Konuyu şu şekilde değiştirirsek o zaman bir yanlış anlama olmaz :

Arkadaşlar kullandığınız yada merak ettiğiniz bir cihazın, Türkiye'de 4G destekleyip desteklemediğini öğrenmek için 1 Nisan'dan sonra aşağıdaki linki kullanabilirsiniz. Şu anda Türkiye'de 4G olmadığı için 1 Nisan'dan önce linke bakarsanız hiçbir cihazı kullanamadığımız sonucu gelmektedir.

ByKatre

Kafasına Göre..
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Mi9 SE
Konular
72
Benim bildiğim şekilde ise sadece 800 MHz bandı desteklenmeyecek Mi5'te. O da şehir merkezlerinde fazla kullanılacak bir frekans değil zaten. Ki uzman arkadaşlar zaten 800 bandını da yazılımsal olarak açabilmekte. chatin_62 hocam o site hangi site?

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Benim bildiğim şekilde ise sadece 800 MHz bandı desteklenmeyecek Mi5'te. O da şehir merkezlerinde fazla kullanılacak bir frekans değil zaten. Ki uzman arkadaşlar zaten 800 bandını da yazılımsal olarak açabilmekte. chatin_62 hocam o site hangi site?
İlk mesajda kaynak olarak verilen site.

excalance

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Konular
4
suan ülkemızde 4g olmadıgından desteklenmemektedır der tabı samsung s6 edge sectım onu bıle desteklemıyor dıyor 1 nısandan sonra bakcaz tabıkı

Üst Alt