Yardım Mi5 serin rom arayışı

Asaf04

Yârdan Uzak Aleme Daldık...
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Asaf
Cihazım
Redmi Note 6 Pr
Meslek
Öğrenci
Konular
36
Şimdi başlıktan da anlaşıldığı üzere serin bir rom arıyorum çünkü inegöl 45 derec telefon hep 45 derece 47 derece arası nedeni de belli boşta iken ekrana dokunmasam bile 4 işlemcide aktif olması hızları düşük olsa bile

bende atlet değiştirir gibi rom değiştiriyorum şimdi

8..2.2 global stabil:

bu konuda en iyisi sadece 1.59 ghz olan iki çekirdek aktif nette gezerken hafif oyunlar oynarken sadece bunlar aktif fps oyunlarında 2.15 likler de açılıyor fakat pil tükketimi az olması gerkirken fazla ama serin yani 43 dereceyi aştığını görmedim şarj oluken dahi ısınmıyor 38 derece felan oluyor

8.1.2 global stabil:

berbat her çekirdek açık o yüzden ısınıyor fakat pil tüketimi 8.2.2 kadar kötü de değil açıkçası

Lineage os 14.1 06.06.2017 seri numaralı:

onda da her çekirdek açık ve stabil değil ara sıra takılıyor

Flyme OS:

bunda da her çekirdek açık ama stabil 8.2.2 gibi

RR os :

bu berbat hemen ısınıyor lineage bundan iyi

7.6.15 global beta :

Sevmedim çoğu yer ingiliççe

Xiaomi Eu 8.5.2:

bu kadar da telefon kasar mı ya ayıptır günahtır nedeni yüksek ihtimalle ısınma 45 derece genelde

yani bu yaz aylarında 8.2.2 global stabilden ödün vermeyin ha başka alternatifler varsa beklemedeyim
şuan 8.2.2 flashladım 216 uygulama yüklmek cidden sıkıyor allahtan ayın 1i

eymenygt

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eymen
Cihazım
Mi5 3/64
Konular
3
Haftalardır RROS kullanıyorum ama ısındığını pek görmedim, belki de buradaki sıcak ama 45 derece olmayan havadan dolayıdır. Uygulamaları tek tek indirmenize de gerek yok, root erişimi olan bir dosya yöneticisiyle /data/app klasörünü dahili hafızaya yedeklerseniz apk dosyaları her uygulamanın paket adındaki klasörde base.apk olarak gözükür.

Oyla:

Asaf04

Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Asaf
Cihazım
Redmi Note 6 Pr
Meslek
Öğrenci
Konular
36
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Haftalardır RROS kullanıyorum ama ısındığını pek görmedim, belki de buradaki sıcak ama 45 derece olmayan havadan dolayıdır. Uygulamaları tek tek indirmenize de gerek yok, root erişimi olan bir dosya yöneticisiyle /data/app klasörünü dahili hafızaya yedeklerseniz apk dosyaları her uygulamanın paket adındaki klasörde base.apk olarak gözükür.

prensibim gereği root kullanmıyorum hocam yoksa zaten titanium backup kullanacaktım

Oyla:

eymenygt

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eymen
Cihazım
Mi5 3/64
Konular
3
prensibim gereği root kullanmıyorum hocam yoksa zaten titanium backup kullanacaktım
TWRP'den de alabilirsiniz. Advanced>File Manager kısmından /data/app klasörüne girip sağ alttaki mavi butona basıp copy deyip /sdcard içine girip oraya yapıştırabilirsiniz.

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Oyla:

hsyn_

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hüseyin
Cihazım
Mi 5
Konular
0
8..2.2 global stabil:

bu konuda en iyisi sadece
Merhaba, 8.2.2 global stabil için en iyisi bu demişsiniz ben güncelleme alarak 8.2.2 ye geçtiğimden bu yana bip skype ve benzeri İnternetten görüşme programlarını kullanırken veya kullandıktan sonra telefonun ses ve mikrofonu çalışmıyor. Telefon kapatıp açıldıktan sonra sorun düzeliyor. birkaç kez fabrika ayarlarına döndürdüm ve wipe temizlik de yaptım sorun devam ediyor.Ayrıca telefonu biraz yorunca 20 dk da 47 dereceyi gördüm. Cihaz mi 5 prime ve 1 aylık. Bu sorun için bir çözüm yolu var mıdır?

Oyla:

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
287
TWRP'den de alabilirsiniz. Advanced>File Manager kısmından /data/app klasörüne girip sağ alttaki mavi butona basıp copy deyip /sdcard içine girip oraya yapıştırabilirsiniz.

Sayın eymenygt Üstadım İyi Akşamlar....ben her ROM değişikliğinde Cihazın kendi yedeklemesini alıp, ROM'u kurdukdan sonra, tekrar geri yüklüyordum..biraz zahmetli İş haliyle...Sizin bu bahsettiğiniz 'Yöntemi' bilmiyordum ve İnşallah, sayenizde, bundan böyle İşim çok daha kolaylaşacak...Yeni ROM kurduğumda, daha önce kopyaladığım /data/app klasörünü,Wipe sonrası, Reboot etmeden önce mi, Yeni ROM'un içindeki data'nın içine yapıştırmalıyım yoksa, reboot sonrası mı? Teşekkürler

Gesendet von meinem MI MAX 2 mit Tapatalk

Oyla:

eymenygt

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eymen
Cihazım
Mi5 3/64
Konular
3
Sayın eymenygt Üstadım İyi Akşamlar....ben her ROM değişikliğinde Cihazın kendi yedeklemesini alıp, ROM'u kurdukdan sonra, tekrar geri yüklüyordum..biraz zahmetli İş haliyle...Sizin bu bahsettiğiniz 'Yöntemi' bilmiyordum ve İnşallah, sayenizde, bundan böyle İşim çok daha kolaylaşacak...Yeni ROM kurduğumda, daha önce kopyaladığım /data/app klasörünü,Wipe sonrası, Reboot etmeden önce mi, Yeni ROM'un içindeki data'nın içine yapıştırmalıyım yoksa, reboot sonrası mı? Teşekkürler

Estağfirullah üstad sıfatı bize yakışmaz :) Reboot öncesi veya sonrası geri data içine atmak yerine tek tek apk dosyalarını kurmak daha sağlıklı çünkü bazen direk attığımda uygulamaları görmedi, gördüğünde silemedim silince geri geliyordu. Vaktim olduğunda bu yöntemi daha detaylı anlatacağım, burada arkadaşımızın işini görmesi maksadıyla yüzeysel geçtim.

Oyla:

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
287
Estağfirullah üstad sıfatı bize yakışmaz :) Reboot öncesi veya sonrası geri data içine atmak yerine tek tek apk dosyalarını kurmak daha sağlıklı çünkü bazen direk attığımda uygulamaları görmedi, gördüğünde silemedim silince geri geliyordu. Vaktim olduğunda bu yöntemi daha detaylı anlatacağım, burada arkadaşımızın işini görmesi maksadıyla yüzeysel geçtim.

Rica ederim....Bana bir Kelime öğretenin 40 yıl kölesi olurum Üstadım....
Zaten belli bir Yaş'dan sonra, alışageldiğim alışkanlıkları bırakmak çok zor oluyor...O halde ben bunu bir dahaki ROM yüklememde bir deneyeyim, ya dediğiniz gibi muhavvak olurum, yada eski yönteme devam...Teşekkürler

Oyla:

Asaf04

Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Asaf
Cihazım
Redmi Note 6 Pr
Meslek
Öğrenci
Konular
36
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Merhaba, 8.2.2 global stabil için en iyisi bu demişsiniz ben güncelleme alarak 8.2.2 ye geçtiğimden bu yana bip skype ve benzeri İnternetten görüşme programlarını kullanırken veya kullandıktan sonra telefonun ses ve mikrofonu çalışmıyor. Telefon kapatıp açıldıktan sonra sorun düzeliyor. birkaç kez fabrika ayarlarına döndürdüm ve wipe temizlik de yaptım sorun devam ediyor.Ayrıca telefonu biraz yorunca 20 dk da 47 dereceyi gördüm. Cihaz mi 5 prime ve 1 aylık. Bu sorun için bir çözüm yolu var mıdır?

Bende de Skype ve azar da sıkıntı oluyor tek çözüm lineage os veya diğer miui olmayan custom romlar yeni çıkan miui romlar ile belki düzelir

Oyla:

ynsyns

Mi9 SE (grus)
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus
Cihazım
Mi9 SE
Konular
98